Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért érzem úgy, hogy az...

Miért érzem úgy, hogy az Isten ellenem van?

Figyelt kérdés

Az Isten egyfolytában ver engem.Semmi nem sikerül.Nincsenek barátaim,soha nem volt barátnőm.Kiközösítettek a gimiben és általanosban,egy időben vertek is.Magányos,unalmas életem van,a szüleimen kívül nem szól hozzám senki..Elképesztően balszerencsés vagyok mindenben.Az álmaimat nem valósíthatom meg.Rendőr akartam lenni,de egészségügyi gondok miatt nem lehetek.Ami szóba jöhetett volna más,oda az egyetemre nem vettek fel.

Egyetlen örömforrásom volt az életben,az edzés.Ez volt az egész életem értelme.De most történt egy csúnya térdsérülésem.Úgy néz ki műteni kell.Azután meg már soha nem lesz olyan,mint kéne.Szar térddel meg már nem tudom megcsinálni,amit kéne.

Szóval az isten most elvette az egyetlen dolgot is,amit szerettem.Az utolsó örömforrás is elapadt.Így már nincs értelme az életemnek.Egyszerűen már nincs miért élnem és nem is akarok.De úgyis a pokolba jutok



2018. okt. 8. 13:34
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
Nem venné el.Na,ez is zsákutca.
2018. okt. 9. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
Megkérdezheted azt is tőle, hogy miért van ennyire ellened. Nyugtatni fog téged. Jövőre újra próbálkozhatsz, addig tegyél le egy nyelvvizsgát, azzal pluszpontokhoz juthatsz.
2018. okt. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 Rachel Warner ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok kérdező. Buzgó hívő voltam még itt is,de aztán nyakon lettem öntve egy vödör sz*rral pár hét alatt és nekem ez sok volt egyszerre.
2018. okt. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! A 13as vagyok. Te hogy találod fel magad ebben a helyzetben? Kérdeztél e papot vagy bárkit, hogy miért van ez így és hogyan lehetne fordítani ezen a sok balszerencsén?
2018. okt. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Az öngyilkosság nem megoldás! Egy nő tanúságtétele, aki kamaszkorában öngyilkosságot követett el:

Tamara Laroux

https://www.youtube.com/watch?v=HGQDkCi-OIY

2018. okt. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
60%
Isten miért lenne ellened? Vannak, akik nálad nehezebb helyzetben sem lesznek öngyilkosok, nem te vagy a legszerencsételenebb lakosa az országnak. Ha azt feltételezed Istenről, hogy rosszat akar, nem ismered még meg! Olvastad már az Újszövetséget?
2018. okt. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 KZitus ***** válasza:

Szia


Mi lenne az, amitől szerinted megváltozna a véleményed magadról, és az életedről?

2018. okt. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Én ismerek valakit, aki életének három legsűrűbb és legmozgalmasabb évéből 12 barátjának adta a szíve, ideje, energiája legjavát. Azután egy a 12 közül eladta őt némi pénzért azoknak, akik meg akarták ölni. A másik tizenegy, amikor látta, hogy az illető bajban van, elmenekült. Aztán egy éjszakányi kimerítő vallatás után elítélték. Nem azért, amit tett, mert egyetlen vádpont sem állt meg vele szemben, hanem azért, ítélték el, akinek mondta magát. Másnap egy gyáva uralkodó, bár tudta, hogy ártatlan, halálra ítélte. Leköpték, megszégyenítették, véres cafatokká korbácsolták a testét, majd keresztre feszítették, ami akkoriban a legaljasabb és legelvetemültebb bűnözők megszégyenítő ítélete volt. Én olvastam a keresztre feszítés orvosi leírását, hát a korbácsolás meg sem közelíti fájdalom szempontjából.

Érdekes módon ez az ember nem gondolta, hogy Isten nem szereti, sőt azt gondolta, hogy szereti őt, annak ellenére, hogy tudta, hogy ezt az egész brutális megmérettetést maga Isten találta ki, és szervezte össze számára. Ő tudta, hogy ez Isten akarata és terve volt.


Látod, te is átmentél bizonyos szenvedéseken. Viszont egy nagy különbség mondjuk közted vagy köztem és Jézus között, hogy őneki semmilyen szenvedésében nem volt semmi felelőssége, nekünk meg van.


Érthető, amit írtál, mivel el vagy keseredve, de attól még nem igazolható. Ezzel a gondolkodásmóddal, hogy mindenben mindig más a hibás, és mennyi mindent megérdemlek, amit nem adtak meg mások, ugyan ki ért el bármiben sikert az életben?


A sportolásban azon kívül, hogy testileg van néhány pozitív hatása, és kitartóbbá teszi az embert, túl sok érték nincs. Előbb-utóbb minden sportoló megöregszik és legyengülnek az izmai, aztán meghal, és hamu és por lesz belőle. Ez olyasmi lenne, amit érdemes az élet középpontjába állítani (ahogy írtad, az életed értelme)? Ha nem találsz olyan örömforrást, ami öreg korodban is megmarad, akkor keserűen fogod befejezni az életedet. Valaki azt mondta, hogy ne építsd az életed olyasmi köré, amit a halál elvehet tőled. Nagyon igaz.

2018. okt. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

Ha hívő vagy, törekedj hithű módon gondolkodni, élni.

Keresd meg mit rontottál el te magad, tarts őszinte bűnbánatot, küzdj tudatosan az emberi önzésed és büszkeséged ellen. Fordulj más emberek felé, akik hasonlóan nehéz helyzetben élnek, és ahol tudsz segíts nekik, légy nyitottabb. Helyezd magad kijjebb a gondolkodásod középpontjából.

2018. okt. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

"Mi lenne az, amitől szerinted megváltozna a véleményed magadról, és az életedről? "


Meg akarom valósítani az álmaimat.De alkalmatlan vagyok rá.Erről nem tehetek,küzdhetek akármilyen keményen,nincs esélyem.

2018. okt. 12. 01:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!