Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért szoktak imádkozni a...

Miért szoktak imádkozni a halottakért?

Figyelt kérdés
Még azt csak-csak értem, aki most halt meg azért lehet imádkozni, hogy Istenhez kerüljön. De aki már régen meghalt, ott mi értelme lehet az imának?
2018. okt. 9. 09:50
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
46%
8: már a katolikus egyház is elismerte, hogy a tisztítótűznek nincs bibliai alapja. Mivel nem létezik.
2018. okt. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
29%

Hát nem.


(1Korintusz 15:29) 29 Különben mit tesznek majd azok, akik abból a célból keresztelkednek meg, hogy halottak legyenek? Ha a halottak egyáltalán nem támadnak fel, ők miért is keresztelkednek meg abból a célból, hogy ilyenek legyenek?

Pál nem arra utalt, hogy az élőknek meg kellene keresztelkedniük azokért, akik úgy haltak meg, hogy nem voltak megkeresztelkedve, ahogy erre sok bibliafordítás következtetni enged.

Arról beszél, hogy a szellemmel felkent keresztények a megkeresztelkedésükkor olyan életútra lépnek, melyen megőrzik a feddhetetlenségüket a halálukig, majd szellemi életre támadnak fel.


A Földi reménységüekre ez nem vonatkozik.

2018. okt. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
0%

A halottak, akik jelenleg élettelenek, az írások szerint is, lefizették a bűnért járó "illetéket".

Hiszen a Bűnért jár a halál. Akik meghaltak, azok fizettek. Így semmilyen tűzbe, vagy rossz állapotba nincsnek, hanem a feltámadásra várnak.


Isten pedig az élők Istene, nem a halottaké. Egy halott nem tud dicséretet szerezni Istennek, hiszen semmit nem tesz.

A feltámadáskor pedig Isten dicséretet szerez magának, amikor valóra váltja ígéretét.

2018. okt. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
34%

"tisztító tűz"

A Katolikus dogmatika ezt írja: „ A SZENTÍRÁSBAN [tisztítótűzre utaló] direkt bizonyítékokat nem találunk.

A New Catholic Encyclopedia (1967, XI. köt., 1034. o.beismeri, hogy „végső elemzésben a tisztítótűz katolikus dogmája hagyományon alapszik, és nem a Szentíráson”.„ Az egyház a hagyományhoz ragaszkodik a menny és a pokol közti átmeneti hely bizonyításánál” (U.S. Catholic. 1981. március, 7. o.).


Vagy is, mint a Farizeusoknak, a szájhagyományok által keletkezett hagyomány fontosabb, mint Isten írott szava.

Rettenetes, de legalább beismerik. Ez egy lépés előre, már csak kikéne javítani, és elmondani mindenkinek.


A pokollal kapcsolatban az A Dictionary of Christian Theology megjegyzi: „ Az Ú[j]sz[övetség]ben semmi jelét nem találjuk annak, hogy kezdetben prédikáltak volna a pokoltűzről.”

Sőt nemrégen szalagcímre került, hogy az anglikán egyház tanítói bizottsága a pokoltűz tantételének megtagadását javasolta. Dr. Tom Wright, a litchfieldi székesegyház főesperese kijelenti, hogy a pokolról alkotott eddigi nézet „Istent úgy állította be, mint valami szörnyet, és sokakban mély nyomot hagyott pszichikailag”.

A bizottság beszámolója szerint pokol „egyáltalán nem létezik”. Ugyanígy a New Catholic Encyclopedia is megjegyzi a katolikus nézetről: „ A teológia manapság úgy közelíti meg a pokol problémáját, mintha az az Istentől való eltávolodás lenne.”National Public Radio—“Morning Edition”

2018. okt. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
69%

A halottak lelki üdvéért szoktak imádkozni.


Hiszen a Szentírás is tanítja, "Minden élőlénynek adj ajándékot, még a halottól se tagadd meg a szeretetet."


"Adja meg neki az Úr, hogy azon a napon irgalomra találjon az Istennél"

Mint látod, Pál is kéri az Urat, hogy elhunyt barátja irgalomra leljen Isten ítélőszéke előtt.


"Különben mi értelme van annak, hogy a halottakért megkeresztelkednek? Ha a halottak egyáltalán nem támadnak fel, miért keresztelkednek meg értük?"

Pál természetesen költői kérdést tesz fel, a halottakért végzett ima (itt keresztség formájában) nagyon is segít az elhunyt lelkén.


"Ha ugyanis nem hitt volna az elesettek föltámadásában, fölösleges és értelmetlen dolog lett volna a halottakért imádkozni."

De az Ószövetség is azt mondja, hogy a feltámadásban hívő ember imádkozik az elhunytakért.


Még egy érdekes esetét megemlítem a halottakért végzett ima hatásának.

"Péter kiparancsolt mindenkit, majd térdre borult és imádkozott."

Itt az elhunytért imádkozott Péter apostol és Isten ezen imát meghallgatva hatalmas csodát művel és feltámasztotta az elhunytat.

2018. okt. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 jdfGabrella ***** válasza:
Nem tudom. EN nem szoktam.
2018. okt. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. okt. 9. 21:07
 18/64 anonim ***** válasza:
0%
Péter nem a halottért imádkozott, hanem azért hogy Isten tegyelehetővé, az életbe való visszatérését.
2018. okt. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:

"Péter nem a halottért imádkozott"

Miért? Esetleg tetszhalott volt? Mert én úgy olvastam, hogy halott volt, Péter meg imádkozott érte. Isten pedig feltámasztotta. Ha nem lett volna halott, hogy támadt volna fel?

2018. okt. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
0%

Sziasztok



Csak azért olvasom a válaszokat, mert én sem értem mások miért imádkoznak a halottakért


Ám 15 válasznál megálltam


'Hiszen a Szentírás is tanítja, "Minden élőlénynek adj ajándékot, még a halottól se tagadd meg a szeretetet."'

Ilyen nincsen a Szentírásban, ez Sírák fia írja - nem ugyanaz a kettő


'De az Ószövetség is azt mondja, hogy a feltámadásban hívő ember imádkozik az elhunytakért.'

Ezt hol mondja az Ószövetség?

2018. okt. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!