Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért szoktak imádkozni a...

Miért szoktak imádkozni a halottakért?

Figyelt kérdés
Még azt csak-csak értem, aki most halt meg azért lehet imádkozni, hogy Istenhez kerüljön. De aki már régen meghalt, ott mi értelme lehet az imának?
2018. okt. 9. 09:50
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
0%

&19

Nem mondtam, hogy halott volt. Kérlek olvasd el mégegyszer. Azt írtam, hogy Péter azért imádkozott, hogy Isten adja vissza neki az életét, mert halott volt, ahogy mindenki más, a szent írás alapján.

2018. okt. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
44%

"Ilyen nincsen a Szentírásban, ez Sírák fia írja - nem ugyanaz a kettő"

Hogy te kedved szerint válogatsz a Szentírás szövegeiből, az a te dolgod, de olyat ne mondj, hogy nincs benne. Benne van, benne volt mindig is, csak te nem fogadod el.


"Nem mondtam, hogy halott volt." majd írod "mert halott volt"

Most találd már ki, hogy halott volt-e vagy sem. Össze vissza beszélsz.

2018. okt. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
100%
Sehol nem írja a Biblia hogy tilos a halottakért imádkozni , ellenben azt írja hogy jó dolog ! Hiszen akik meghaltak sokan a Mennybe kerültek , és ők a tiszta imájukkal tudnak rajtunk segíteni , mert nekünk a bűn által sokkalta gyengébb az imánk . ISTEN meghallgatja imáinkat ha hittel szólunk , de Ő egy annyira tiszta lény , hogy jobban nyitott azokra akik teljesen mgtisztulva imádkoznak ! Ők a mennyei Szentek ! Ezért jó kérni a közbenjárásukat ! Jakab is írja hogy sokan nem jól imádkoznak ezértnem is kapjákmeg amit kérnek mert önző vágyaikból kérnek dolgokat ! De ezt nem értik ezek az emberek ! El kell jutni egy alap ISTEN ismertre , hogy ISTEN akarat szerint tudj kérni , hogy bármit kérj is JÉZUS nevében az ATYÁTÓL , megkapd !!! És a közbenjárásról is ír a Biblia ! De hiába írja meg bárki igehelyekkel , mert nem fogadják el az igazságot azok akik nem az igazságot keresik , hanem az egó pajzsa mögül kilépni nem akaró tévelygésben ragadt emberek bizonygatják a hamis tanításaikat , amit a démonok sugallnak nekik . Mint a farizeusok : JÉZUS nem adott jeleket , ezért nem hittek ! ( csak a szemüknek hisznek ... az eszüknek - ez meddő hit ! Boldogok akik nem látnak és hisznek ! ) Folyamatosan csodákat tett - akkor sem hittek a farizeusok , mindig kitaláltak valamit . mikor kiűzte például a gonosz lelket egyszer azzal vádolták hogy bezebub segítségével ... de balgaságuk nyilvánvaló lett !!! Aztán Keresztelő János nem evett nem ivott , csak sáskát és vadmézet , meg vizet , részegítő italt soha , nem vágta le szakállát sem haját - nazír fogadalom ( valahol az Ó szöv.-ben van róla szó ) egész életében böjtölt hogy méltó előhírnöke legyen JÉZUSNAK , de azt mondták ördög van benne mert hogy lehet az, hogy kibírja étel és ital nélkül ...majd eljött JÉZUS , Ő evett is ivott is ,azt mondták - hát ha ISTEN ő , akkor hogy hogy szüksége van ételre és italra , - egyik sem volt jó és elfogadható a farizeusoknak , mindig kötekedtek , tesztelték JÉZUST , kísértették ... soha nem hittek , MERT NEM AKARTAK hinni , és ez a veszte sokaknak , hogy nem az igazságot keresik , mert akkor biztosan eljutnak az üdvösségre , hanem okoskodnak , és belevesznek az ördögi okoskodásukba , csak úgy minta farizeusok ! Olyanok , mint a gyerekek a piacon : semmi nem jó nekik , nem akarnak hinni csak a saját tévelygéseiknek akarnak elismerést szerezni ! Ha furulyázol nem táncolnak , ha siratót énekelsz nem sírnak , ... semmi nem jó nekik , ők eldöntötték hogy az egójukra hallgatnak ,és ha tudják , érzik hogy nincs igazuk , egyszerűen bele pusztulnak inkább , de akkor sem hagyják magukat betörni az igazságnak ! Inkább maguknak is hazudnak !!! ... És mit olvastam itt ?? Hogy a katolikusok bevallották hogy a tisztító tűzre nincs Bibliai ige ??! Ez nem igaz hogy nincs ! S ha valaki tényleg mondott ilyet katolikusként , akkor tévedett . Mert a katolikusok is emberek . Most pedig írok kapásból kettő igehelyet a tisztítóhelyre : Máté 5 , 25 - 26 : ---Amíg az úton vagy vele - az az amíg a földön élsz .--- Az ellenségeinket is szeretni kell , különben a tisztítótűzbe kerülsz , aki haragot tart , irigy , vagy bármilyen bűnben van és nem él a folyamatos megbánás állapotában , nem teljes a szeretetben ( amennyire az ember itt a földön teljes lehet ) de azért nem romlott meg teljesen az akarata , az a tisztítótűzbe kerül . Akik pedig ugyanolyan bűnösök mint bárki más , de teher nekik a bűn , és mindig leteszik a Szentgyónásban és állandóan a folyamatos megtisztulás állapotában élnek , bűnbánat által , azok a Mennybe kerülnek . Na most ez amit leírtam csak egy rálátást biztosít , hogy mégis valami fogalma legyen az embernek miről is van szó ha a tisztítóhelyről beszélünk . De mindig hangsúlyozom hogy ISTENT nem lehet beskatulyázni ! Tehát valóban ott a Biblia , és az a tökéletes igazság , de ISTEN néha teljesen váratlanul cselekszik ! És esetleg nem ismerik fel sokan hogy az Bibliai amit tapasztalnak , vagy mások tanítanak ! Ezért kell sűrűn imádkozni hogy mint Salamon is kérte : Meg tudjuk különböztetni a jót és a rosszat ! Zsidók 5 , 12 - 14 ! Mert a sátán nem úgy jön elénk mint egy olcsó horror filmben egy csúnya jelmez ! Hanem a világosság angyalának tetteti magát , és a hazugságait , igazságnak álcázza ! Az a nagy baj hogy az emberek nem nyitottak a SZENTLÉLEKRE , és nincs meg az az érzékeny finom ráhangoltság ISTENRE , hogy szabadon tudjanak élni és a felismerés karizmájának "szemüvegén" keresztül lássák a világot ! Így inkább gyáva , és a SZENTLÉLEKTŐL mentes módon nem eveznek ki a nyílt vízre , ahol nem egyértelmű és kiszámítható minden , hanem a kikötőben maradnak egész életükben , és nem tesznek semmit ami ISTEN akarata , ezek az emberek mindig félreértik és magyarázzák a Bibliát ! Kihatással van ez a gyávaság , és ISTEN ismeretének hiánya az egész életükre , és a TALENTUMUK elásására ! Ezek az emberek mindig okoskodnak , de soha meg nem ismerhetik az igazságot , ha csak szívükből meg nem alázzák magukat ISTEN és ember előtt is , és meg nem térnek ! 2 Timóteus 3 , 7- 9 ! A másik ige a tisztítóhelyre : 1 Korintus 3 , 10 - 15 ! És van még nem kevés , majd utána nézek mert emlékszem hogy mutatott nekem a SZENTLÉLEK többet is ! ... Ez a szegény kérdező is nem érti hogy aki régen halt meg miért kell érte imádkozni de azt megérti hogy aki nemrég az oké .Akkor elmondom hogy a pokolban , a tisztítótűzben és a Mennyben nincs idő ! Ezzel elmondtam mindent ! A tisztító tűz egyébként egy olyan hely ahol ugyancsak vannak hogy úgy mondjam rétegek , nem azonos szinten élik meg szenvedéseiket a lelkek . Nyilván mindenki bűneinek mértéke szerint van ott . És nagyon közrejátszik ott a sok mulasztásunk !!! Ott átéled mekkora hatalmas súlya van a mulasztásaidnak !!! És akkor ott teljességében tudatában leszel színről színre bűneidnek , amint vannak ! És JÉZUS folyamatosan hív téged hogy Jöjj Hozzá és lépj be a Mennybe , de te magad nem tudsz odamenni , és addig vagy ott amíg , meg nem szabadulsz minden bűntudatodtól és meg nem tisztulsz , minden bűntől , míg végül bele tudsz nézni JÉZUS szemébe ! Mert ahogy a Jelenések könyve mondja az Ő szemei mint a tűz !!! Tehát mindenen áthatol ! Beléd lát ! És te elsüllyedsz a szégyentől , amik benned voltak a földön gondolatok , tettek amiket megtettél ( rosszak ) és mulasztások amiket nem tettél meg de megtehettél volna sok jó dolgot ! És olyan szégynet fogsz érezni amit most nem tudsz felfogni , mert tükör által homályosan látsz ! Ahogy Ádám és Éva is elbujdokoltak szégyenükben , pedig ők nem voltak a tisztítótűzben , de a lelkiismeretük azt mondta hogy nem fogjátok fel milyen rosszat tettetek ... de érezték hogy itt valami nagyon rossz történt !!! ... Kedves 5-ös kommentelő : Azt írod hogy "bálványimádás" a halottakért imádkozni és vagy a Szentekkel beszélni és vagy kérni az imaközbenjárásukat . Te nem ISTENBEN hiszel , hanem egy torz istenképben , és ez azért veszélyes , mert JÉZUS azt mondta aki hisz üdvözül aki nem az elkárhozik ! De te abba a kategóriába tartozol akikről azt írtam hogy nem eveznek ki a nyílt vízre , hanem csak az öbölbe , vagy kikötőben maradnak ! Nincs szoros kapcsolatod ISTENNEL és ez lehet a veszted , ha meg nem térsz ! Azt mondom neked és minden ilyen embernek hogy nem kell hinni azoknak akik azt mondják hogy jó dolog a Szentekkel imádkozni , de mi lenne ha megkérdeznéd ISTENT ??? erre te azt mondod talán : A Bibliában benne van hogynem lehet ! De a Bibliában nincs benne ! Hanem az ellenkezője !:) A másik hogy totálisan nem érted a Bibliát , mert nem a SZENTLÉLEK magyarázza ! A másik hogy te megtagadod ISTENT azzal hogy ha nem hiszel a teljes kinyilatkoztatásában ! Mert Ő egyértelműen kinyilvánította hogy , lehet kapcsolatban és beszélhet az ember , és imádkozhat azzal aki a Mennybe került , egyébként a tisztítóhelyen lévőkkel is , de zet most hagyjuk , nem tudunk érdemben erről beszélni ... bizonyos esetekben elkárhozott lélekkel is lehet beszélni , ISTEN jelenlététben , elrettentés céljából ! Tény hogy a Lázár féle történetben a gazdag ember a pokolból beszél a Mennyben lévő Lázárral , ISTEN jelenlétében ! Te félreértetted ezt is ! Mert azt írod ( vagy a kérdező írja ? ... mindegy , mindenkinek mondom ! ) hogy nem lehet komunikálni a halottakkal ! Hát látod hogy még a pokolból is lehet ! Egyébként ott is van szó arról amit ecsetelgettem hogy "beszélhetünk ... falra hányt borsó " - amikor mondja a pokolból a gazdag hogxy akkor had szóljon a családjának hogy tényleg van pokol , de ahogy mondja Ábrahám semmi értelme nem lenne , mint a piacon a gyerekek ! Még akkor sem hinnének ha egy halott jelenne meg , arra is kitalálnának valamit hogy miért nem hisznek !!! Vannak próféták , akik feltárják az igazságot , erről mindig is gondoskodott ISTEN a döntés rajtatok áll !!! Hogy egyet kiemeljek : Illés szavára hitt az özvegyasszony , és jól járt !!!!!!!!:) ... Szóval nem azt mondja a Biblia hogy nem lehet kommunikálni hanem hogy NINCS ÁTJÁRÁS !!! És ez nagy különbség ! Ezt ugye msot a Lázár féle történetről mondom hogy nincs átjárás Menny és pokol között , de van kommunikáció , ellenben azzal amit írtál ! a Bibliából bizonyítottam ezt ellened ! És egyébként mindent !!! :) És egyébként ez nagyon lényeges az a kifejezés hogy ISTEN jelenlétében !!! Tehát mindenki értse meg : A Szentek közbenjárása KRISZTUSBAN történik !!! Szeretném felhívni a figyelmeteket arra hogy : A SZÍNE VÁLTOZÁS HEGYÉN JÉZUS KÉT HALOTTAL BESZÉL !!! :) Bizony ! akkor msot mi van ilyenkor ??? :) Ezzel rámutatott arra hogy igen is létező dolog hogy emberek imádkoznak a Szentekkel , mert az ima nem más mint párbeszéd ISTENNEL és vagy ISTENBEN a Szentekkel ! ISTEN nem egy elszigetelt ISTEN ! Az egy torz istenkép aki így gondolja ! ISTEN megmutatta és ma is megmutatja szeretetét : Emberrés lett , megváltott , megteremtette a kapcsolatot a Szentek közösségében ami ezt jelenti : Vagyunk mi a földön élő "szentek ", mi imádkozunk a tisztítóhelyen szenvedő lelkekért , értünk imádkoznak a mennyei Szentek , és így teljes a kör ! Mi vagyunk a zarándok egyház mert a Menny felé zarándokolunk , és van a szenvedő egyház a tisztítőtűzben lévő lelkek ! Egyébként szerintem lehetséges hogy a tisztítótűzben lévő lelkek is tudnak imádkozni értünk , mert gondoljunk csak bele hogy ha egy olyan bűnbánnatban vagy ott a tűzben hogy visszagondolsz a mulasztásaidra és eszedbe jutnak emberek akik ugyanezeket művelik hiszen ismered őket , akkor vajon nem imádkozol e értük ezekkel a sóhajokkal és ez nem számít e be nekik és annak aki a tűzből imádkozik ? ISTENT ismerve biztosan beszámít , mert ISTEN minden apró jó indulatra válaszol !!! De annyit mondok hogy az a nevetséges hogy jönnek is sokan azzal hogy nem szabd meg nem lehet , mindeközben milliók imádkoznak Szentekkel , kérik a közbenjárásuakt , és beszélgetnek Szentekkel , és ISTEN csodákkal válaszol a _Szentek közbenjárására ! És nem lehet azt mondani hogy az ördög keze van a dologban , mert akkor ugyanazt tudom mondani amit a farizeusoknak JÉZUS : Balgák ha én az ördögök fejedelmével űzöm ki az ördögöt akkor maga ellenfordult az örödg ??! ... Baalgák !!! Ha a Szentek közbenjárására jó dolgok történnek akkor mi köze lenne ehhez az ördögnek ??? Mert ha 1 ház meghasonlik nem maradhat fent !!! És ott van a kánai menyegző ! :) Azt mondja JÉZUS hogy nincs itt az ideje hogy csodáka tegyen ( hogy ne azért higgyenek ) erre Mária se szó se beszéd azt mondja a szolgáknak - tegyetek meg mindent amit mond !!! akkor itt egyértelmű hogy Mária közbenjáró !!!:) De a sátánnak nagyon nem tetszik hogy a gonosz anygalainak van nem kevés ellenfele , mégpedig a Szent angyalok és minden Szentek akik üdvözültek az élen SzűzMáriával aki a Szentek Királynője !!! :) ISTENNEK így tetszett hogy összekapcsolja a Mennyet és a földet ! Ez is Szeretetének pecsétje ! .... A 18-as on én is jót derültem !:) Nem azért iszom mert szomjas vagyok hanem a kiegyenlítődés miatt mert az ember 70 % -a víz ! :) ( asszem ) Na ezekről beszélek fentebb , hogy inkább maguknak is hazudnak de nem törik be magukat az igazságnak ! Had szenvedjenek ! Ez van ! Aki valóban keresi az igazságot az meg is találja ! Illés is imádkozoztt a hallottért asszem Elizeus is , és feltámadtak , ezen kívül hogy ne említsem a HALOTT LÁZÁRT akit JÉZUS TÁMASZTOTT FEL , pedig már 4 napos volt !!! És kiemeli JÉZUS hogy azért is várt egész konkrétan hogy ISTEN dicsőségére váljon ez a dolog ! És nyilván hogy rámutasson hogy kell értük mimádkozni !!! Meg itt sok másról is szó van de msot ezt hagyjuk , mert már kiég a szemem a sok gépeléstől meg képernyőtől . De számtalan bizonyíték van a halottakért imádkozás ra , pozitív értelemben és a Szentek közbenjárására is ! annak aki a Sirákról beszél hogy az mindegy mert nincs benne a Bibliában ezt mondom : Jelenések 22 , 18 - 21 !
2019. júl. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:

23.A kèrdès a halottakèrt való imával foglalkozik.

Mondja meg valaki,de főleg Rachel.

Èvezredekkel ezelőtti halottaidèrt,hogy imádkozol?

Nem láttad,nem hallottál róluk,akar Ádám unokájáèrt mert,ugye ős apád ,vagy azèrt aki ezer ève átvette Buthátol a rozsafüzèrt stb.mert ez vègtelen.

Hány száz èvet kène èlj,hogy felsorold a neveket,ha tudnád a neveket,mert sok miliárd emberről van szó.


Tehát a halottakèrt való ima ámitás,csalás,hazugság,pènzszerzès,lehetetlen a biblia szerint is.

2019. júl. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:

#24

Eszed nincs sok, az látszik, de akkor folytatva az analógiát.

Te szoktál más élő emberekért imádkozni? Felebarátaidért imádkozol? Jézus tanítása szerint mindenki a felebarátod. Hogy imádkozol mindenkiért? Közel 7 milliárd ember él a földön, neveik szerint sorolod fel őket, esetleg számmal látod el? Meddig tart amíg mind a 7 milliárd emberért imádkozol?

2019. júl. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:

23.Te nem èrzed,hogy az igeheljekre amit írtál,semmi köze a tisztittotüzhöz ès a pokolból.

Nem tudsz èrtelmezni ès egy állitást egy odanemillő biblia versel támadztod alá,ès aki nem figyel oda azt becsapod.

2019. júl. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:

25.Kzzük ott,hogy a halottakèrt való imát úgy tiltja az Oszövetsèg mint az Ujszövetsèg Jèzussal az èlen.

A halottakèrt való ima hozzátevès.

Az èlő emberèrt való ima,keresztènyi kötelssèg a keresztènynek.

Èppen el kell olvasni a bibliát.

2019. júl. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:

"Kzzük ott,hogy a halottakèrt való imát úgy tiltja az Oszövetsèg mint az Ujszövetsèg Jèzussal az èlen."


Megmutatnád, hogy hol tiltja? Mert egy hozzászólásodban sem idéztél ilyet a Szentírásból, csak a mellébeszélés ment. (Bár te másik hozzászólótól számon kéred az idézetek hiányát...)

Egyébként nem mondtam, hogy ne kéne imádkozni az élőkért, én azt kérdeztem, hogy gyakorlod-e. Ha gyakorlod, akkor minden felebarátodért teszed-e. Tudod van 7 milliárd majdnem. Remélem mindért külön imát mondasz, mert úgy az igazi, nem?

2019. júl. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
23-AS VAGYOK :) FONTOS ! : A " KRISZTUS UTÁN 300- BAN BEVEZETIK A HALOTTAKÉRT VALÓ IMÁT . JÉZUS NEM TETTE ÉS NEM TANÍTOTTA ERRE A KÖVETŐIT . EZ ERETNEKSÉG ? " CÍMŰ KÉRDÉSKÖRBEN , VAN A 134 -ES , NA AZT IDE AKARTAM EBBE AKÉRDÉSKÖRBE ÍRNI CSAK 5436555 ABLAK MEG VAN NYITVA A LAPTOPOMON ÉS ÍGY SIKERÜLT , DE LÁTOGASSATOK EL ODA ÉS OLVASSÁTOK EL . A 24-ESNEK ÍRTAM DE NEM CSAK NEKI VANNAK INFÓK BENNE HANEM SOKAKNAK !!!
2019. júl. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
EGY KÉT CÍM A GOOGLE RE AKIKTŐL TANULHATTOK : CSEH PÉTER MIHÁLY ÖSSZE VIDEÓ , DANIEL KOLENDA ( MAGYARUL ) , CSÓKAY ANDRÁS , BARSI BALÁZS ATYA , UZONYI BARNABÁS , MIKE SÁMUEL ,
2019. júl. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!