Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért szoktak imádkozni a...

Miért szoktak imádkozni a halottakért?

Figyelt kérdés
Még azt csak-csak értem, aki most halt meg azért lehet imádkozni, hogy Istenhez kerüljön. De aki már régen meghalt, ott mi értelme lehet az imának?
2018. okt. 9. 09:50
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:

Ha bibliábol támasztod alsó akkor hiszek neked.

Tudva,hogy a biblia az igazság gerince.


Jèzus ezt tette:Lukács 4:17."Átnyujtotta neki Èzsaiás profèta tekercsèt,Ő pedig szètbontotta és megkereste azt a helyet,ahol ez volt megírva"


Így jèzus is használta az irásokat,tekercseket.

Nem mondta,papír ès tinta.

2019. júl. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:

"Így jèzus is használta az irásokat,tekercseket."

Jó lenne ha te is használnád, mert még egy verset se hoztál, ami tiltja a halottakért való imát.

2019. júl. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:

56 Majd szobaállok veled,ha keresztèny kènt viselkedsz.Jèzus nem szivatott senkit.

Jèzus nem imádkozott halottakèrt.

Krisztus után 300 èvvel kèsőbb keztèk el olyanok mint te,arogáns módon.

Így imádkozhatsz Buthához is,mert a rozsafüzèr onnan ered.

2019. júl. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:

#57

Most is szóba álltál, de egyetlen verset se idéztél, ami tiltja a halottakért való imát. Pedig azt írtad, hogy sok ilyen van az Ószövetségben, az Újszövetségben és Jézus is tiltotta. Hol vannak ezek a versek? Idézel a Bibliából ilyet, vagy továbbra is mellébeszélsz és hazudozol?

2019. júl. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:

58 Biblia versekkel idèztem,hogy a halottak milyen, állapotba vannak így ők sem tesznek semmit èrtünk,mi sem èrtük.

Jèzus sem imádkozott èrtük.


Èn nemtehetek rolla,ha szèlhámos vagy ès nem vagy keresztèny.A te dolgod.

2019. júl. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
Azt állítottad, hogy a Biblia tiltja a halottakért való imádkozást. Az állítottad, hogy van ilyen az Újszövetségben is és Jézus is tiltja. Idézd ezeket a tiltásokat a mellébeszélés helyett. Vagy ismerd be, hogy hazudtál és nincs ilyen tiltás.
2019. júl. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:

Te bebizonyítottad,hogy Jèzus vagy az apostolok imádkoztak a több milliárd halottèrt,mèg a Besenyő vezèrèrt is?Te imádkoztál èrte?

De a szokásod szerint,ne hazudj.

2019. júl. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:

Veled ellentétben én nem állítottam semmit. Egyébként nem imádkoztam az ártatlan Imre herceget meggyilkoló besenyővezérért, ha már így rákérdeztél.

Te viszont azt állítottad, hogy mind az Ó-, mind az Újszövetség, sőt maga Jézus is tiltja a halottakért való imát. Hol tiltja? Idéznél Jézustól, ahol megtiltja ezt?

Tudod velem nem sokra mész az ördögi családsággal és hazugságaiddal.

2019. júl. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:

Jèzus mindent megtanitott,megtett az emberekèrt,hogy megèrtsèk,hogy Isten mit akar közőlni velünk.

Így sokszor ès sokmindenèrt imádkozott mèg a saját èlete kilátástalan helyzetèben is,habár tudta,hogy mièrt kell meghalnia.

De azèrt imátkozott főkèppen,hogy tudja Isten tervèt betölteni,ès ebben kitudjon tartani.

Mivel Jèzus a halottakèrt nem imádkozott nem kèrte segitsègüket,ahogy a fentiekben 5 bibliai versel alátámasztottam így nem helyènvaló azt tenni amit Ő nem tett,mert Ő a tekercsekből tudta mi helyes ès mi nem.

Ezenkívül Isten Fia,keresztelkedèsekor megkapta a Szent szellemet ès most a az ègben a királyság királya lett.

Így nem vonhatod kètsègbe a tetteit indítèkait.

Mátè 6:6 ès János 17.ebben a főpapi imájában sem tanít imádkozni a halottakèrt.

De te mègis a dogma szerint erőltetsz egy olyan dolgot amit Jèzus nem tett.

Addig elmenve,hogy a szemèlyeskedèst sem fèltèl felhasználni Jèzus tanitásai ellen,hogy a dogmádat vèdjed,semmi alap nèlkül,az/az alapja van annak,hogy nem imádkozunk a halottakèrt,mint ahogy sem Jèzus sem az apostolok nem imádkoztak.


Nem elèg azhogy mondjuk,hogy jèzus követője vagyok,hanem gyakorlatban kell követnem.

Jèzus ezt mondta:"Nem elèg azt mondani Uram/Uram ès megyek be a királyságba,hanem aki cselekszik az ègi Atyám akaratát"

2019. júl. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
Azt állítottad, hogy tiltja az Ószövetség, tiltja az Újszövetség és tiltja Jézus is, hogy halottakért imádkozzunk. Hol tiltja? Ne mellébeszélj, idézd ezeket a tiltásokat.
2019. júl. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!