Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha van Isten, akkor miért...

Ha van Isten, akkor miért teremt fogyatékosokat?

Figyelt kérdés
Ne értsetek félre, egyáltalán nem nézem le az értelmi, és testi fogyatékos embereket. Sőt, vannak ilyen barátaim, és velük is jól tudom magam érezni. Csak az érdekel, hogy az istenhívők mit gondolnak erről.
2010. jún. 23. 21:02
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
79%

19.26


Vesd össze a Hindu szent könyvek tanításait a kereszténnyel. Meglátod, hogy a keresztény mennyi sokmindent átvett...


A karma és reinkarnáció tana pedig igenis megtalálható (volt) a keresztény tanításban is.


Mi a helyzet a sok "apokrif" irattal, amit "egy" bizonyos ok miatt tudatosan eltávolítottak a ma általunk olvasható verzióból? De még ha azokkal a részekkel nem is foglalkozunk...


Még a mostani változatban is van nyoma a karmának és reinkarnáció tanának a Bibliában.


Egyébként meg elfogulatlanul olvasd a Bibliát, és ne úgy, hogy a Te eddig beléd nevelt dogmáknak/sémáknak akard megfeleltetni a Biblia üzenetét.


27/L

2010. jún. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
79%

19.31

"Te a kérlelhetetlen karmát választod, és az önmegváltást. Én a könyörületes Istent."


A karma igazságos és nem kérlelhetetlen. Felelősségvállalásra tanít. :)

Ami pedig a "könyörületes Istent" illeti... "Ha cselekedetei nincsenek, a hit önmagában halott..." Jakab levele

Vagyis nem elég csak hinni, hanem cselekedni is kell. A cselekedet pedig igenis visszahat...és ez a visszahatás a karma.


27/L

2010. jún. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
79%

Az emberek nem látják a fáktól az erdőt...


Nekem egy volt református azt mondta - aki mellesleg Bibliát eredeti nyelven írni és fordítani tudó - hogy mikor meghalunk, reprodukálhatóak maradunk, Isten megőrzi az összes infót rólunk, és amikor feltámasztja az embert, gyakorlatilag ezt az információt visszatölti az új testbe.


Ez mi ha nem reinkarnáció?


üdv

25/F

2010. jún. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
Ezt hívják testben való feltámadásnak. Viszont az újszövetség azt írja: egyszer élünk, azután az ítélet. Illetve: az úr ítéletre támaszt fel. Ennek semmi köze a reinkarnációhoz abban az értelemben, ahogy az ezoterikusok használják: az előző életében mindenki Napóleon volt meg Kleopátra, de legalábbis harcos meg híres ember...
2010. jún. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:

Az ezoterikát te kevered bele, mert tájékozatlanságod miatt csak a populáris hiszékenységre tudsz utalni. Senki nem beszél itt ezoterikáról, csak Te utalsz rá. Ne keverd azt bele. Az hülyeség.


A reinkarnáció nem új dolog, sőt. Olvass védikus irodalmat. Az mindennek az alapja - még a Biblia írói is onnan szerezhettek ihletet. Ezekről pedig a nem kevés átfedés tanúskodik.

2010. jún. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:

21.03-kor is én írtam...


Az örök élet azt jelenti, hogy az emberi lélek halhatatlan, mivel Istennel (mindegy, hogy hogyan utalsz rá) Egy, az Ő kivetítődése.


27/L

2010. jún. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:

Nos, mit ír a Biblia a reinkarnációról?


Miért tanítana felelősségvállalásra a karma? Hiszen nem látom a következményeket, azokat a jövő életek egyikében fogom elszenvedni. Amit most szenvedek, arról nem tudom, miért szenvedem. Ha emlékeznék rá, miért, akkor talán tudnám vállalni a felelősséget, de nem biztos, mert az egy másik ember volt, nem én. A karma nem felelősségre, hanem felelőtlenségre nevel. Addig is, élvezem az életem, és majd egy másik ember szenved helyettem, nem én. Hol itt a felelősségvállalás?


Tudsz beszélni a karmával? Megbocsát, ha valóban megbántad a bűnödet, vagy akkor is el kell szenvedned a következményeket? Ezt értem én könyörtelenségen.

2010. jún. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
72%

Az ember nem egy Istennel. Isten a maga hasonlatosságára teremtette az embert. Az ember hasonló, de nem isten, és nem része Istennek, hanem egy önálló lény a keresztény felfogás szerint.


Nem sok hasonlóságot látok a keresztény és a hindu felfogás között. Egészen más világ.


Kedves kortársam, abban hiszel, amiben akarsz. Hihetsz egy ma divatos keverékvallásban is.


27/L

2010. jún. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
69%

A karma arra tanít, hogy nem érdemes küzdeni, mindenbe bele kell nyugodni, bele kell törődni.


Hogy visszatérjünk a témára:

Helen Keller írta:


A brahmanizmus befolyása elnyomta a tehetséget

és a becsvágyat. Ott nincs barátja a szegényeknek, védelmezője

az apátlanoknak és özvegyeknek. A betegeket nem ápolják.

A vakok nem tudják, hogyan láthatnának, sem a süketek,

hogyan hallhatnának; otthagyják őket az út szélén, hogy meghaljanak.

Indiában bűn vakokat és süketeket tanítani, mert fogyatékosságaikat

úgy tekintik, mint korábbi életeikben elkövetett bűneik büntetését.

Ha e fatalisztikus tanok közt születtem volna, akkor még ma is

sötétben ülnék, életem még pusztaság lenne, nem közlekedhetnének benne

a gondolat karavánjai szellemem és a külvilág között. A hinduk

hisznek a tűrésben, de az ellenállásban nem...

2010. jún. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
34%

OFFolás, de a félreértést elkerülendő:


A 22.35-kor író...

aki szintén a "27/L" 'aláírást' kezdte el használni, az nem én vagyok, aki a reinkarnáció és karma tanát említette hozta fel magyarázatként ebben a témában.



A mai felhígított kereszténynek nevezett, de igazából magából már kifordult hitrendszerről már korábban leírtam a véleményem. Nem ismétlem önmagam.


27/L

2010. jún. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!