Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha van Isten, akkor miért...

Ha van Isten, akkor miért teremt fogyatékosokat?

Figyelt kérdés
Ne értsetek félre, egyáltalán nem nézem le az értelmi, és testi fogyatékos embereket. Sőt, vannak ilyen barátaim, és velük is jól tudom magam érezni. Csak az érdekel, hogy az istenhívők mit gondolnak erről.
2010. jún. 23. 21:02
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
79%

Ma 22.35-kor író:

"Hihetsz egy ma divatos keverékvallásban is."


Amire én utalok, az nem egy ma divatos keverékvallás. Olvastál már védikus irodalmat? Az még a Bibliánál is korábbi, és maga a Biblia is arra alapozott. Rengeteg az átfedés, ami nem véletlen, és a védikus írás a korábbi, így kétségtelen, hogy melyik az alap.


Csak a Biblia közben szépen lassan felhígult, az üzenetét pedig mindenki a saját szájíze szerint magyarázza.


De amint mondtam, még így sem sikerült a karma és reinkarnáció tanának nyomait teljes mértékben eltüntetni belőle. Vajon miért nem? :)


27/L

2010. jún. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
64%
Kedves tegnapi 21.03. Nem keverem bele az ezotériát, tudom, hogy ez csak a mostani kivetülése a dolognak. Olvastam a védikus irodalmat (csak szemelvényeket) valóban csodálatos, mély és filozófiai, hiszen Istenről minden népnek volt ismerete a kezdetektől. Ez azonban nem jelenti azt, hogy igaz. Ateista műveket is olvastam,tudományos szempontból nagyjából logikusnak tűnnek,ez sem jelenti azt hogy igaz. Sőt a Bibliára sem mondhatja senki, hogy csak azért mert ennyien hisznek benne, igaz. Mindez ugyanis hit kérdése. A Biblia viszont a monoteista, azaz egy isten, egy lélek, egy élet típusú vallások szent könyve, tehát a Bibliát érdemes ebből a szemszögből nézni. Lehet persze másból is, de nincs sok értelme, mert akkor már belemagyarázás.
2010. jún. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
79%

Ma 09:42-höz:


Megkérdezhetem, hogy melyik részből olvastál szemelvényeket? :)


27/L

2010. jún. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
85%

tegnap 22:41 nek


kedves válaszoló!

A karma arra "lett kitalálva", hogy a gonosz cselekedetet végrehajtott emberek megérezzék magukon a negatív döntéseik súlyát. Ez millió egy formában jöhet létre. Ha valaki erkölcstelen és hazug, az ebben az életében simán beleszaladhat még az "Univerzum" bosszújába. Nincs olyan, hogy véletlen, ez a balszerencse/szerencse. Akármelyik történik veled, tudhatod, hogy csak és kizárólag magadnak köszönheted. És mondom, nem feltétlenül a következő életedben. A brahmanizmus meg nem a teljes képet adja. Ugyanis a utolsó mondat tükrözi is az igazságot...a tűrésben hisznek de az ellenállásban nem...a leírtak alapján nem hisznek a segítőkészségben és megértésben...ez nem lehet egy teljes tanítás így. ez felelőtlenség ugyanúgy. amiről szerintem a hölgy beszél, hogy pontosan a karma tanít meg arra, hogy ne legyünk önzőek(amiből a negatívumok jönnek), mert az Univerzum visszavág, az univerzum tanít meg minket arra, hogy mi a jó és mi a rossz. Ha tiszta és szent a gondolatod/gondolataid, akkor mentesülhetsz a Karma negatívan hatásaitól...


ma 09:42 nek


"A Biblia viszont a monoteista, azaz egy isten, egy lélek, egy élet típusú vallások szent könyve, tehát a Bibliát érdemes ebből a szemszögből nézni. Lehet persze másból is, de nincs sok értelme, mert akkor már belemagyarázás."


Még az előző laphoz térnék vissza.

A Biblia azt mondja egyszer élünk. Én ugyanezt mondom, a létezésünk egyszeri és örök. az, hogy közben vannak váltópontok, születés és halál, az már más kérdés. Az Úr ítéletre támaszt fel. Először is az Úr nem ítélkezik, mert mindenki saját maga felett teszi ezt meg, és pontosan a következő életében...tehát reinkarnálódik az egyén, hogy egy következő "életben" ítélje el saját magát, az hogy pozitív vagy negatív lesz az ítélet, az a jövő zenéje. :)

Amit én vallok az is monoteista.

Az Önvaló az egyedüli létező, ő benne és ő általa van minden. Én az Önvaló szemszögéből vizsgálom a Bibliát és megértem teljesen. Tudod már egy másik kérdésnél felhoztam, de nekem más az életszemléletem, mint a többinek. az emberek materiális gondolkodásúak. hiába eszmét tartanak szem előtt. hiába hívők(persze van kivétel). ők úgy hiszik az anyag van, bár Isten hozta létre. Én azt mondom az anyagot tényleg Isten hozta létre, de nem magán kívül, hanem magában. Meggondolja az anyagot, tehát minden szellemi termék, gondolat, mi magunk is, a személyiségünk. Isten olyan közel van hozzánk, amilyen közel nem is lehet. Mi magunk vagyunk az Önvaló, és ezért van kiváltságos helyzetünk az állatokkal szemben, mert mi képesek vagyunk ezt felismerni, és képesek vagyunk kapcsolatot teremteni az Úrral...de az megint más napra tartozik, hogy valaki nem "lát". Senki sem tökéletes, tévedni emberi dolog, de lehet idő van már...:)


üdv

25/F

2010. jún. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
70%

nincsen karma, valójában ez így működik:


http://www.youtube.com/watch?v=AP_CSQgBPpQ&feature=related

:D

2010. jún. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 27/L! Szívesen válaszolok: Hamvas Bélától az Ősök nagy Csarnokának első kötete (szemelvények magyarázatokkal a xx.sz legintelligensebb magyar írójától, elfogult jelző tőlem, bocsi)A Véda 26.fejezete, és egyéb dolgok;mint Katha-Upanisad, Szánkhja káriká, Patandzsali Jóga szútra és Buddha beszédei. Persze hiába Hamvas a kedvencem, egy-két dologgal nem értek egyet a kereszténységgel kapcsolatban a Sciencia Sacrájából. Ennek ellenére teljesen nyitottan olvasom ezeket a dolgokat, keresztényként Gandhi a példaképem, és pontosan azért nem igazán járok már gyülekezetbe sem, mert nem érzem magam többé odatartozónak. Viszont ateista családból jövök,és olyan körülmények között ismerkedtem meg Istennel, ami két dolgot letisztázott bennem egy életre még a legsötétebb nyomorúság idejére is: 1. Isten van. 2. Jézus áldozata, szenvedése és feltámadása valóban egyszer s mindenkorra megváltoztatta a történelmet.


Hiszek a kegyelemben. De tudom, hogy a lelkem öregebb, mint az én 33 éves testem, tovább is fog élni, az anyag pedig káprázat.


Önvalós fiatalember(már megint összefutunk, most már TÉNYLEG el kell olvasnom azt a könyvet!), szinte mindennel egyetértek amit írtál, leszámítva az életek ciklikus váltakozását. A teremtés nem Istenen kívül van, és Isten bennünk valóban egy "önvalóként" van jelen, de én mégsem ítélkezhetek senki felett. Hogy "ítéletkor" Ő ítél-e vagy azt mondja majd nekem: Ítéld meg magad, azt nem tudom. Olyan ez hogy a tanár velem értékelteti a feleletemet, vagy ő maga értékeli? Gandhi egyik mondásával zárnám:

"Mindannyian annyira vétkesek vagyunk, hogy talán bízzuk az ítéletet Istenre." Ő maga szakértője volt a Védák könyvének, és hinduként a lélekvándorlásban is hitt.

2010. jún. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
88%

Kedves 15:52


"Hiszek a kegyelemben. De tudom, hogy a lelkem öregebb, mint az én 33 éves testem, tovább is fog élni, az anyag pedig káprázat."


A "lelked" mindig új testet választ, hogy fejlődhessen, s ezáltal beteljesíthesse Isten igazi akaratát, ami nem más, mint elérni őt és megismerni teljesen.

Így értem a "ciklikus" váltakozást.

Te senki felett nem ítélkezhetsz, csak saját magad felett. Pontosan azért mert te igazából az Önvaló, tehát Isten vagy, az egyetlen, ami valójában létezik.


"Mindannyian annyira vétkesek vagyunk, hogy talán bízzuk az ítéletet Istenre."


Ha felismered magadban Istent, akkor az előzőekben leírtak lépnek érvénybe, miszerint megítélheted magadat. Csak és kizárólag magadat. Persze ha már eggyé váltál a mindenséggel, az más kategória lesz, ezt a részét még én sem ismerem, de rajta vagyok. :)


Egyébként a tanáros példádhoz annyit fűznék, hogy mind a tanár(ugye a jegyekben), mind Isten megadta a mércét, azaz nem megítél, csak a példát mutatja, a szinteket. Te ítéled meg magad a feleltnél is, mihelyst végeztél vele, attól függően, hogy milyen osztályzatot ért(rossz esetben még a tanárt is megítéli, sőt az osztálytársakat is az ember...)

Az pedig a tanáron múlik, hogy a lehető legigazságosabb osztályzatot adja.

Remélem érted mit akarok kifejezni. :)


üdv

25/F

2010. jún. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
79%

Ha van isten.

Akkor azt mondjátok meg miért nem segit.

Megvetlek titeke isten hivök féllmetegben egy olyan dologhoz fordultok ami nemlétezik de az idioták szemében (már elnézést) hatalmas személy .

2010. jún. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
100%

"Ha van isten.

Akkor azt mondjátok meg miért nem segit.

Megvetlek titeke isten hivök féllmetegben egy olyan dologhoz fordultok ami nemlétezik de az idioták szemében (már elnézést) hatalmas személy ."

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:22


"Vannak itt hasznos idióták?

Pl; http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__8..

A hasznos idióta a politikai zsargonban olyan ember, aki tudatlanságából kifolyólag önként, lelkesedésből szolgál egy olyan érdeket, amellyel, ha ismerné a valódi természetét, nem szimpatizálna. Eredeilteg a Szovjetunió nyugati szimpatizánsait nevezték így"


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__8..


Vannak!


Ők ugyanakkor funkcionális analfabéták is egyben.

2010. jún. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:

Félelmemben fordulok Istenhez? De hát én nem félek semmitől...Az amúgy sem számít valamilyen nagy hitnek, ha valaki csak akkor rohan Istenhez, amikor máshonnan nincs segítség....az igazi hívő Istent szereti és Isten megismerésére törekszik, a saját lelki fejlődését kutatja.


Az életben a tragédiák, nehézségek azért történnek, mert azok által fejlődünk, azok tanítják meg nekünk azt, hogy kik is vagyunk és hová igyekszünk. Lehet, hogy te idiótának tartasz bennünket, de ez azért érdekes, mert csak egy bölcs ember tudja elfogadni Isten akaratát, és fejlődni a sors csapásaitól, nem azon vinnyogni, hogy miért nem jön egy kozmikus mikulás, aki teljesíti a kívánságomat.

Nézd meg, mikor Isten emberré lett, és Jézusként megszületett hogyan élt: egy csóró ács és neje voltak a szülei, egy istállóban született, sosem volt igazából semmije, ártatlanul megvádolták, és iszonyatos kínok között megölték. Egy fára szögezték fel elevenen. És mit mondott, mit tegyen aki követni akarja? Vegye fel a maga keresztjét és akkor követheti. Jézus felelősségteljes életre hívott el, nem a játszótérre homokozni. Ő már segített, amikor meghalt a bűneinkért, és megszerezte az isteni kegyelmet. Most te jössz hogy jobbá tedd ezt a világot. És a helyesírásodat is.

2010. jún. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!