Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztenyek megkeresztelhetik...

Keresztenyek megkeresztelhetik e a romai katolikus vallasu gyermeket? Vagy epp forditva. Vagy ennel a verzional is csak tanu dolog johet szoba?

Figyelt kérdés
A reformatusoknal es a katolikusoknal ha egymas gyermekeit szeretnek megkeresztelni akkor csak tanukent irjak be nem keresztszulonek az illetot!Legalabbis felenk ezvan.Ezert erdekelne most akkor van kulonbseg a kereszteny es a katolikus kozt is?

2018. okt. 12. 16:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Keresd ki, dolgozz meg az információért, egérke:D


De lásd jó szívem: Új Szövetségbe keresd:D

2018. okt. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
60%

#10

Most keresd ki a Szentírásból, hogy pontosan hogy szól az idézet. Mert így átköltve nem az igazi.

2018. okt. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
15%

12: Szégyen a stílusod. De tessék: 16Aki hisz, és megkeresztelkedik, üdvözül


Újra kérdem: hisz az említett gyermek?

2018. okt. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
82%

Mate 19:14


"Jézus pedig monda: Hagyjatok békét e kis gyermekeknek, és ne tiltsátok meg nekik, hogy hozzám jőjjenek; mert ilyeneké a mennyeknek országa."


Szoval a gyerekek Jezusoz mehetnek ahogy a felnot is a keresztsegeben ergo keresztelheto a gyerek sot...

Ezt alatamaszta az az ige is ahol peldaul Krispus es Stefana haza nepe megkeresztelkedett..amibe ugye kisdedek is tartoznak his az is a hazanepebol valo...

2018. okt. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
50%

#13

Most egyébként ezt azért idézted és írtad, mert szerinted az elhunyt gyermekek elkárhoznak?

Picit úgy tűnik, hiszen mint írtad, azok üdvözülnek, akik hisznek és megkeresztelkednek. Te állítod, hogy egy gyermek nem hisz, és még az istengyermekséget is megtagadnád tőle.

2018. okt. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Na szoval ez mar a mai vilag..sajnos vagy nem sajnos sokan mar csak keresztelot tartanak megszokasbol vagy mert ok maguk is meglettek keresztelve!Vagy hallottam olyat is hogy valaki felnottkent azert keresztelkedett meg gyorsan mert epp szuksege volt ra ha jol emlekszem az eskuvohoz🤔?! Tehat nem torodve azzal hogy a gyerek mit akarna..vagy hisznek e vagy sem jezusba meg a hasonlo dolgok es tarsai..Vannak akik nagyon hivok es betartanak mindent vannak akik csupan "muszalybol" megszokasbol vagy valami okbol keresztelkednek..tetszik vagy sem de tenyleg sok helyen mar igy megy..legalabbis amikrol en tudok
2018. okt. 13. 08:29
 17/19 anonim ***** válasza:

"Most kicsit mind osszezavarodtunk mert a masodik gyerekuknek akik keresztszulei szeretnenek lenni ok azt mondtak keresztenyek..ezert kerdeztem h esetleg a katolikus es a kereszteny1 vagy 2 kulon?!"

Lehet, hogy katolikusok, de lehetnek akár kvékerek is... De fura, hogy nem tudják magukról, hogy milyen felekezethez tartoznak, gondolom azért nem, mert nem is gyakorolják a hitüket.

A keresztelőhöz viszont nem kötelező a keresztszülő. Nekem sem írtak be senkit, nincs keresztszülőm, mégis megkereszteltek. A kánonjog is azt mondja ki, hogy "jó, ha van".


"Igazabol ez hogy majd a gyerek eldonti nemdonti naluk(sem) jatszik szerepet. A lenyeg csak az h legyen pici koraba a gyerkoc megkereszelve.."

Oké, és ti a Katolikus Egyház hite szerint fogjátok nevelni? Mert a keresztelőkör ezt ígéritek, és az Egyház csak azért keresztelheti meg a gyermekeket, mert a szülők ígérete ennek a záloga. Különben az egésznek semmi értelme nincs...

2018. okt. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
25%
14-15: az én hitemben nem szerepel az, hogy gyermek elkárhozik, de az sem, hogy egy csecsemő képes lenne a hitre, ami a keresztség feltétele. Mutass egy csecsemőt, aki képes hinni és ezt meg is vallja.
2018. okt. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szia!


A kérdésre válaszolva: az számít, hogy az illető keresztszülők milyen felekezetben lettek megkeresztelve (és hogy később esetleg hivatalos úton áttértek-e másik felekezetbe). Hogy hivatalosan keresztszülő vagy tanú, az olyan mindegy - az számít, hogy utána milyen lesz a kapcsolata a gyermekkel.


Nekem van olyan ismerősöm, aki nem tudom, milyen felekezethez tartozik hivatalosan, de legalább katolikus misére és református istentiszteletre is rendszeresen jár, lehet, hogy máshova is, és sem katolikusnak, sem reformátusnak nem mondja magát, csak kereszténynek. Amúgy példás életet él, egy csomó embert a hitre vezetett vagy megerősített benne stb., szerintem nagyszerű keresztszülő válna belőle.

2018. okt. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!