Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek az Asatru...

Mi a véleményetek az Asatru vallásról? Miért olyan népszerű manapság?

Figyelt kérdés

Ez elvileg a régi vikingek pogány vallásának a feltámasztása. Egyre több magyar fiatal vallja magát Asatru-nak, és az USÁ-ban mára olyan népszerű, hogy pl. a hadseregben lehet kérni, hogy a sírodon ne kereszt legyen, hanem Thor Pörölye.


Én keresztényként csak azt nem értem ebben, hogy miért nem egyszerűbb egyistenhívőnek lenni, és abban hinni, hogy egyetlen szerető, gondoskodó Isten van, aki nem anyagi természetű, mint mindenféle egymással háborúskodó emberi gyarlósággal rendelkező istenekben hinni?


Valamint a halál után az Asatru szerint csak akkor juthatsz az ő "Mennyországukba" a Valhallába, ha csatában esel el, és még az sem jelent örök megnyugvást, hanem bulikkal összekötött edzést a végső csatára a világon, a Ragnarök-re.



2018. okt. 14. 23:48
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
74%

Nem tetszik ez a pökhendi válasz kedves utolsó!

"divatmajmok"...

A kereszténység egy mix, ami a végére nagyon elcsorbult. A neopogány vallások megpróbálják visszaeredeztetni az ősi vallások hitét, pontosan úgy mint a reformátorok a keresztényeknél.

A karácsony megegyezik a téli napforduló ünnepével, semmi köze jézushoz.


"Az ókori népek a téli napfordulót december 25-én a „Napisten” születésnapjaként ünnepelték. A Római Birodalomban az ünnepet a Mithrász-kultusz terjedésének következtében a 3. századtól kezdve megtartották. Az ókeresztény vallás szimbolikájában az isteni fényforrást, a sötétségen diadalmaskodó fényt Krisztus szimbolizálta. A pogány ünnep ellensúlyozására az ókeresztény egyház az első nikaiai zsinat után (325) erre a napra helyezte Jézus születésének évfordulóját, a karácsony ünnepét."


Karácsonyfa állítás pedig egy germán szokás ami 15. században terjedt el Németországban, majd az egész világban. Bár egyesek szerint mindig tisztelték az örökzöldeket mint a halhatatlanság és az örök élet szímbólumát.


"elég kevés köze van a germánok régi hitéhez" Mert a kereszténységnek sok köze van az eredeti verzióhoz nem?...

2018. nov. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
61%

Az Ásatrú próbálja a régi szokásokat átültetni olyan formába, hogy a vallás gyakorlása a mai ember számára is megoldható és elfogadott legyen.

A kereszténység sem olyan már, mint az elején, szerencsére. Vagy legalábbis én nem tudok róla, hogy bármelyik pap ostorozná magát vezeklésképp, de még a házasság előtti szex is elfogadott már a legtöbb hívő szemében.

2018. nov. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
47%

A mostani úgynevezett keresztény vallásnak alig van köze az eredetihez , tudtommal eredetileg csak szegény emberek lehettek keresztények , és csak a kevés hívő miatt változtatták meg az úgynevezett apostolok a szabályokat .


Az ilyen becstelen dolgokért is ítélem el a kereszténységet , megváltoztatni a hited hogy több hatalmad , hírneved , anyagi javad legyen .


+ Fenyőfát már a 15sz előtt is állítottak néhol , Ásatruarok és kelták .

2019. jan. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
35%
Akkor az ismereted elég hiányos, mert az apostolok közt is volt gazdag. Sőt maga Jézus sem volt szegény. Nem baj ez, csak ne reklámozd. Olvasgass sokat, bővítsd az ismereteidet.
2019. jan. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
63%
Jól Leszolták néhányan az Asatru követőket. De nem kellene elfeledkezni arról, hogy a katolicizmusnak az évszázadok alatt több áldozata volt, mint a kommunizmusnak, és a fasizmusnak együtt véve. Még 1944-ben is volt boszorkányper Angliában. Az érintett hölgyet Helen Duncant-nek hívták, és 1951-ben Winston Churchill megkegyelmezett neki. Ezt csak a keresztények kedvéért írom le. A vallások az idő mulásával változnak. Lásd napjainkban, már a katolikus hit nevében sem ölnek embereket, a civilizált világban. Miért ne lehetnének más új, vagy újra elővett vallások. Kinek fáj az ha a szomszéd másban, hisz? Mindenki olyan vallást gyakorol amilyet akar, nincs vele semmi gond amíg másoknak nem tesz vele semmi kárt. És ezzel nem a keresztényeket akarom bántani, félreértés ne esék, csak a mostani keresztény egyház által olyannyira hirdetett elfogadásra céloztam. Szerintem az istent vagy az isteneket, kinek kinek hite szerint kell tisztelni és követni, és nem az egyházakat, hisz a történelem nagyon sokszor bebizonyította, hogy az egyházak tévedhetnek, és hibázhatnak, hiszen emberek vezetik öket. És ki nem tévedett még életében? Mikor a keresztények becsmérlik, az asatruhoz, wiccához, és egyébb felújított régi valási felekezetekhez csatlakozott híveket, ne feledkezzenek el arról, hogy a katolikus egyház erőszakkal taposta el, irtotta ki ezeket a vallásokat, és sajnos azokat az embereket is akik anno nem akartak úgymond az igaz hitre térni. Na igen és ezt is emberek tették isten nevében. Talán igy a 21. század derekán már lehetünk annyira kulturáltak, hogy nem degradáljuk le azokat az ambereket, akik nem mindenben értenek velünk eggyet. Éljen a sokszinűség, szerintem az sem gond ha egy kölyök pár évig divatból vikingnek tartja magát, ha nem árt vele senkinek akkor az csk az ő dolga. Sajnálom a szemellenzős embereket rossz lehet nekik.
2019. ápr. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
50%
Tisztelt kommentelők! Ha jól olvastam az volt a kérdés, "Mi a véleményetek az Asatru vallásról? Miért olyan népszerű manapság?" nem pedig az, hogy miért vagytok olyan piszok nagy keresztények. vagy hogy mit ír az iszlám. Ha a kérdéses vallással kapcsolatban bölcsességeket akarsz írni olvasgasd az Eddát, bár azt is keresztény szerzetesek jegyezték le, így nem tudni mennyire autentikus. Hiszen a keresztény papok a saját "szent írásaikat" is a saját szájízük szerint módosítgatták, annak függvényében, hogy mi szolgálja jobban a keresztény egyház érdekeit. Ha a kérdéshez szólnál hozzá, nem kellene egy csomó oda nem illő dolgot olvasni.
2019. dec. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

#16

És ennek mi köze a kérdéshez?

"Hiszen a keresztény papok a saját "szent írásaikat" is a saját szájízük szerint módosítgatták, annak függvényében, hogy mi szolgálja jobban a keresztény egyház érdekeit."


El nem tudom képzelni, hogy ez az állítás miként kapcsolódik a kérdéshez.

2019. dec. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Üdv! Lehet totózni, hogy mi az igazság. A skandináv mitológia szájhagyomány útján terjedt, egészen idáig. Lásd az alábbi idézetet: "A legkorábbi eddikus énekeket tartalmazó kézirat, amelynek egységesített szövegkiadásából készült a Codex Regius (Királyi Kódex). Ez a kézirat 1270-ben készült és csak másolata az eredetinek, amely 1200 körül keletkezett, de elveszett az idõk folyamán. A Codex Regius két csoportba rendezi az epikus énekeket. Az elsõ rész az istenekrõl szóló tizenhárom ének, amelyeket A völva jövendölése címû ének vezet be. A második rész a hõsi énekek gyûjteménye, amelyben a Võlund-ének után a hõsepika énekei következnek a bennük lejátszódó események idõrendje szerint." idézet bezárva. Ja és hozzá kell tenni, hogy keresztény szerzetesek jegyezték le a saját szájízük szerint. Jó vitatkozást kívánok hozzá, hogy eldöntsétek mi is volt a skandinávok igazi ősi vallása, és mi az ami valójában írásos formában ránk maradt.Mert hogy az legalább annyira mese, mint hogy jézus vízen járt. És aki erre a kommentre sértődésből fakadóan, negatív választ ad annak csak azt tudom mondani, hogy hihetne nyugodtan a Harry Potter mesékben is, legalább annyi valóság alapja van mint bármelyik vallásnak a földön. Aki kézzelfogható bizonyítékkal tud szolgálni,szívesen adok lehetőséget arra, hogy bebizonyítsa hogy, hite, vallása valóságon alapszik, és nem csak kitaláció. A keresztények kedvéért írom hogy a mai szentírás nem létezne,ha anno a muszlimok le nem jegyzik azt, úgyhogy ne bántsátok őket. Az egész egy rohadt nagy vicc lenne, ha a különböző vallások nevében, az évszázadok során nem kellett volna több millió embernek ok nélkül meghalnia.

További jó vitatkozást, ki az igaz hitű, és ki a jobb ember. Személy szerint én a varjúdombi meséket szeretem.

2019. dec. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

#18

Két üzenetet is kaptam tőled, de válaszolni nem tudtam rá, elég hamar letilthattál. Nem tudom érdekel-e egyáltalán a válaszom, bár láthatóan nem nagyon.

2019. dec. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Kedves vibeka, közben kaptam még tőled látom 3 üzenetet. (Lehet meglepő, de nem ülök folyamatosan a gép előtt, hogy nézzem a reakcióidat, vagy üzeneteidet.) E-mailt küldeni nem fogok, mert nincs kedvem regelni egyet (nézd el, hogy irl nevemmel nem írok), majd ha már feloldották a tiltást, akkor üzenetben válaszolok.
2019. dec. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!