Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek az Asatru...

Mi a véleményetek az Asatru vallásról? Miért olyan népszerű manapság?

Figyelt kérdés

Ez elvileg a régi vikingek pogány vallásának a feltámasztása. Egyre több magyar fiatal vallja magát Asatru-nak, és az USÁ-ban mára olyan népszerű, hogy pl. a hadseregben lehet kérni, hogy a sírodon ne kereszt legyen, hanem Thor Pörölye.


Én keresztényként csak azt nem értem ebben, hogy miért nem egyszerűbb egyistenhívőnek lenni, és abban hinni, hogy egyetlen szerető, gondoskodó Isten van, aki nem anyagi természetű, mint mindenféle egymással háborúskodó emberi gyarlósággal rendelkező istenekben hinni?


Valamint a halál után az Asatru szerint csak akkor juthatsz az ő "Mennyországukba" a Valhallába, ha csatában esel el, és még az sem jelent örök megnyugvást, hanem bulikkal összekötött edzést a végső csatára a világon, a Ragnarök-re.



2018. okt. 14. 23:48
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

vibeka

Kérlek, ne írj, ha a választ nem kapod meg, netán letiltott vagy!

A ma reggeli prividre akartam válaszolni, az eredmény:

"Sajnos a felhasználónak nem tudunk üzenetet továbbítani (nincs ilyen felhasználó vagy már törölte regisztrációját vagy letiltásra került a fiókja)!"

Ha te nem vagy kiváncsi viszontválaszomra, nem érdekel véleményem, kérlek, te se irogass! (Nem szeretek letiltani senkit.)

2019. dec. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Igen valóban letiltott a rendszer, magam sem értem, hogy miért, pedig nem trágárkodtam, nem uszítottam, nem tettem semmi olyat, ami ezt indokolná. Egyszerűen csak véleményeket írtam. De ez nem számít itt a karácsony szerintem most azzal foglalkozzunk. Boldog karácsonyt mindenkinek.
2019. dec. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!