Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért marjátok egymást hívő...

Miért marjátok egymást hívő és ateista testvéreim?

Figyelt kérdés

Miért nem tudtok egymáshoz megértően fordulni?

Hatalmasat csalódtam bennetek emberileg.


2018. okt. 15. 14:38
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
45%

Általában is nehezen értik meg egymást az emberek, és sok az elfojtott indulat, de ez a fórum még külön kedvez ennek.

Ezen kívül a hívők jó része (és sajnos az ateisták egyre nagyobb része) sem az eszéről vagy a gondolkodási képességről híres.

2018. okt. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
81%

A vitát is lehet intelligensen folytatni, és úgy hogy eredményes legyen. Ha egyik fél sem nézi hülyének a másikat, és ha kölcsönösen tisztelik egymást, és képesek magukévá tenni a másik álláspontját (Ehhez szükségeltetik mondjuk némi empátia is).

Viszont, az ateisták általában egyfajta gúnyos felsőbbrendűséggel beszélnek a vallásos emberekkel, mintha ők többet érnének, vagy jobbak lennének vallásos társaiknál.

A vallásos személyek pedig néha elkeseredett tiltakozásba, és hadakozásba kezdenek.

Szerintem, mindkét oldalnak vannak nagyon jó meglátásai és érvelései, de mind a vallásosságot mind az ateizmust lehet fanatikus módon is gyakorolni. Mindenki ismer legalább egy habzó szájú ateistát vagy keresztényt, akit nem érdekel a többi véleménye, csak rá akarja erőszakolni a másikra a véleményét. Ez mindkét félre igaz lehet, akármennyire tiltakoznak ellene. Sok kivétel van viszont, például mindkét oldalon vannak olyan személyek akikkel érdemi és tartalmas beszélgetést lehet folytatni. Én nem zárkózom el sem a vallásoktól, sem a vallásellenességtől. Valahogy pont a kettő között vagyok. Még lázadó korszakomban kiáltottam ki azt hogy én márpedig most ateista leszek. Több ateistát is láttam, volt hogy épp vitákat nézegettem. És, egyszerüen valami borzalmas ez az egész. Egyik fél sem hallgatja meg a másikat, csak a saját igazságukat nyomják le a vitapartner torkán. Példának okáért az interneten is sok olyan oldal van, ahol a kereszténységet járatják le. Az oldalak készítői minden bizonnyal felnőtt emberek, és engem botránkoztat meg az, hogy hogyan lehet egy ilyen komplex vitát egy óvódásokra jellemző problémamegoldással kezelni. Borzalmas. Magam nem vagyok vallásos, és egy ideig én is vadul tiltakoztam minden hasonló dolog ellen. De, furcsamód nagyon sok keresztény papot, hittan oktatót, vagy csak hétköznapi embereket láttam, akikben mérhetetlenül sok szeretet van. Nyugodtak, az életük alapvetően kiegyensúlyozott, és nagyon jószívű emberek. Nem tudhatom hogy ezt a vallás okozta-e, de mindenképp tisztelem az ennyire "tiszta" embereket.

Nem vagyok se vallásos, se ateista, csupán nyitott szemmel járok a világba.

2018. okt. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
66%

12


Érdekes, én pont azt tapasztaltam, hogy a vallásosak azok, akik rohadtul arrogánsak, mert kiválasztottnak tartják magukat.

2018. okt. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Én többnyire ellenkezőleg tapasztaltam, de nyilván mindkét oldalon találhatók ilyen emberek is.
2018. okt. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy bármi ateista szemléletű véleményt, választ leírok, rám ír egy vallásos, hogy hogy vagyok képes az evolúcióban hinni, ami szerint nincs isten. Lol. Az ilyenekkel mit lehet kezdeni?
2018. okt. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
95%
Küld el a fenébe :,D Darwin, az evolúciós elmélet megalapozója is vallásos volt egyébként. A kettő nem zárja ki egymást, csak más nézőpontból közelíti meg ugyanazt a kérdéskört. Ez meg középiskola 10. osztály.
2018. okt. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm az őszinte válaszokat.

Senki sem megkérdőjelezhetetlen,én sem.

Ezt annak szánom aki Pál apostol nevében kikéri magának a kérdésemet.


Jómagam is a két pólus között leledzem,és a való világban szinte sose volt problémám vagy meddő vitám sem a vallásos oldallal, sem az ateistákkal.


Mi mindannyian emberek vagyunk,de itt ahogy olvasgattam,ezt sokan elfelejtik.

Örülök ha intelligens válaszokba botlok mint amilyenek itt születtek.

2018. okt. 15. 18:52
 18/31 anonim ***** válasza:

"az ateisták általában egyfajta gúnyos felsőbbrendűséggel beszélnek a vallásos emberekkel, mintha ők többet érnének, vagy jobbak lennének vallásos társaiknál."

Tudnál idézni itt 5 ilyen embert? Mert tényleg létezik ilyen, de az illető ateista általában nem az eszéről ismert.

Míg egy hívő (ha ide ír) akkor bizony az esetek többségében felsőbbrendű. Ezt a vallás okozza.

Amúgy: aki hívő, az bizonyos esetekben SZÁNDÉKOSAN nem használja az agyát. Ez szerinted okos dolog?

Másrészt ennek van egy olyan hatása is, hogy butábban viselkedik, mint amire a képességeiből futná.


"mind a vallásosságot mind az ateizmust lehet fanatikus módon is gyakorolni."

Ja. Csak itt egy picike aprócska kis különbség:

[link]


"az interneten is sok olyan oldal van, ahol a kereszténységet járatják le."

Nagyrészt igazat írnak, nem? Ahol meg nem, az könnyen cáfolható.

Rengeteg olyan oldal is létezik (és régen még sokkal több létezett, csak papíros formában, vagy szószéken), ahol az ateistákat akarták nagyon durván lejáratni. De ebből a legenyhébb az volt, hogy ők mind pokolra való gazemberek, a sátán elkötelezett szolgái, stb.

Azért ateista hívőkről ilyesfélét NAGYON RITKÁN mond!


"hogyan lehet egy ilyen komplex vitát egy óvódásokra jellemző problémamegoldással kezelni."

Azért annyira nem komplex a probléma:

1: Léteznek istenek? Nem tudni.

2: Mivel jár, ha valamelyikben hiszek? Bizonyos dolgokat megold, de más problémákat hoz be. El kell dönteni, melyik a jobb neked.


"furcsamód nagyon sok keresztény papot, hittan oktatót, vagy csak hétköznapi embereket láttam, akikben mérhetetlenül sok szeretet van. Nyugodtak, az életük alapvetően kiegyensúlyozott, és nagyon jószívű emberek. Nem tudhatom hogy ezt a vallás okozta-e"

Khm...

szóval, én még nem láttam papot vagy más vallásos személyt, akinek egzisztenciális problémái lettek volna, vagy sokat kellett volna dolgoznia, nehéz lett volna a munkája, netán bármiféle, hasonló probléma sújtotta volna. Így persze nem csoda, ha nem gyötrik gondok!

Nem a vallás okozza, hanem az életkörülményei.

Persze ez nem jelenti azt, hogy ő nem lehet elkötelezett, vagy ne lehetne küldetéstudata, ne dolgozhatna eltökélten.

Csak nem szorul rá, mint egy átlagember.


"Nem vagyok se vallásos, se ateista"

Vagyis hívő vagy. Lehet ezt egyszerűbben is mondani.

2018. okt. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagyok se hívő, se vallásos, se keresztény, se hindu, se buddhista, se iszlamista, se semmilyen egyéb vallás híve. Reméltem hogy a szinonimákat nem kell majd felsorolnom, és úgy is érthető lesz.

A különbség pedig nem is olyan nagy a hívő, és ateista fanatikusok közt. A modern társadalom nem enged meg olyat, mint amit például a sötét középkorban láthattunk. Nem ennyire agresszív formában, de ma is jelen van ugyanez.

Embereket pedig a személyiségi jogok miatt nem szívesen sorolnék fel itt. A vita, amiről beszéltem pedig ennél komplexebb, sokkal. Sok kérdés maradt, mint az hogy miért alakult ki az isten-kép, mi célt szolgál, miben, és mennyire tudja a vallás megváltoztatni egy ember életét, miért hisznek benne, vagy miért nem. Miért létezik "jó" és "gonosz" szimbolikája a biblián belül. A kérdések többségére egy adott társadalmi helyzettel nagyon könnyen lehet válaszolni, de érdekes más emberek látásmódját is megértenünk.

2018. okt. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
55%

Valamit nem értesz:

valaki vagy ateista - vagy teista (hívő). Más lehetőség NINCSEN.

A hívők között aztán van sok olyan, aki nem egymaga hisz, hanem csapatban, tehát vallásos.


"A különbség pedig nem is olyan nagy a hívő, és ateista fanatikusok közt."

Ja.

Csak az, hogy a fanatikus vallásos az a hitéért akár gyilkol is, míg a fanatikus ateista esetleg csúnyákat mond. Igazán nem nagy különbség.

Van olyan szekta, amelyik a világot akarja elpusztítani, és minden eszközzel sürgeti a véget, mert akkor hamarabb jön a végítélet.


"Sok kérdés maradt"

Igen, ezek jó kérdések, érdemes lenne beszélgetni róluk. Vess fel néhányat, de előbb nézd meg, mert sokról már volt szó itt.

Viszont a lényegi kérdésre - hogy léteznek-e istenek - nem lehet válaszolni. A keresztényeké nem létezik - na, és akkor mi van? Sok 100000 másik meg létezhet.

2018. okt. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!