Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért lettetek ateisták?

KZitus kérdése:

Miért lettetek ateisták?

Figyelt kérdés

Tehát a kérdés az ateisáknak szól.

Érdekelne, ki miért vált ateistává. Mert abból induljunk ki, hogy senki sem születik sem hívőnek, sem ateistának, csak idővel ilyen, olyan ok(ok) miatt azzá válik.


Szeretném tisztelettel kérni, hogy mindenki saját magáról írjon véleményt, nézetet, hiszen ez a hiteles.

Köszönöm.



2018. febr. 11. 18:03
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
87%

Mindenki ateistának születik mivel abszolút ismeretlen fogalom számára a hit es a vallás..

En soha nem is voltam vallásos.

2018. febr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
80%

Sosem érdekeltek a vallások, mert az alakoskodáson kívül nem lettek tőle jobbak az emberek, azt pedig képmutatásnak tartom, ha vallásos vagyok de atesita életet élek.

Nem tudok hinni egy olyan túlvilágban sem, ahova azért kerülsz, mert megfeleltél xy elvásároknak.

Kevés vallás van ami nem azon alapul, hogy ha nem velünk vagy akkor ellenünk, ezt pedig elítélem. Egy ateista nem ártott soha senkinek aki vallásos volt, de fordítva milliók szenvedtek és haltak meg, ha nem hittek az aktuális istenükben. Ma is. Kiábrándító. Nem csodálkozom persze, a civilizáció csak kb 14.000 éve létezik, az a Föld történetében semmi.

2018. febr. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
57%

#1 ennyivel mindenki tudatlannak születik,mert még ismeretek fogalom számára a tudaz,vagy akármi


És nem vagyok ateiste,de az egyik barátnőm azért lett az,mert egy katolikus suliban megutáltatták vele.(mármint a vallást.Minden értelemben.)

2018. febr. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
90%
Szia , engem meg is kereszteltek és kisebb koromban hittanra is jártam sőt első áldoztam is.De miután egy kicsit idősebb lettem , hogy ez nem több mint egy mese. Egyre több kérdés merült fel bennem amikre sosem kaptam választ. Így inkább amelett döntöttem , hogy azt fogadom el amire van bizonyíték és magyarázható valamivel , nem pedig felső erőkben bízom.
2018. febr. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
81%
Mindenki ateistának születik, mert egy újszülöttnek, de még egy 1 éves gyereknek sincs semmi fogalma a vallásról, vallásos hitről. Aztán van akibe belenevelik, ráerőszakolják, vagy ő maga fedezi fel magának a vallást, mások meg nem. Én hála Istennek ateista vagyok.:)
2018. febr. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
75%

#3 igy van, mindenki tudatlannak születik es csak azokat a fogalmakat, koncepciókat fogja ismerni életében, aminek bemutatják vagy amire a saját maga által tapasztalt ismeretek alapján következtetni tud.


Pl Genie Wiley sem tudott soha megtanulni rendesen beszélni..

2018. febr. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

1-es hsz


a vallásosság és az Istenbe vetett hit nem ugyan az.


Igen, egyet értek, hogy nem születik senki vallásosnak, de ateistának sem!! csak később alakul ki ez vagy az, a környezet htására. Ha a szüleid minden vasárnap templomva vittek volna, vagy nem vittek volna, de naponta olvasnak neked a Bibliából, akkor mi lehetne a válaszod? Tudod?

2018. febr. 11. 18:36
 8/46 A kérdező kommentje:

2-es és 4-es hsz


Ti arról írtatok, hogy csalódtatok a vallásban. De ti Istenben nem hisztek, ezt jelenti az "ateizmus" - vagy tévedek?

2018. febr. 11. 18:42
 9/46 anonim ***** válasza:
86%

Soha nem voltam vallásos.

Miért? Mert nem tudok számomra mesékben hinni. Nekem Isten és Micimackó egy szinten mozog.

Továbbá a vallások, az egyistenhitűek, roppant ellenszenvesek, akárcsak a legtöbb követőjük.

2018. febr. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
64%
#7 mi a különbség?
2018. febr. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!