Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megtudná valaki magyarázni...

Megtudná valaki magyarázni ezt a részt, ez alapján lehet imádkozni azokhoz is akik a mennyben vannak?

Figyelt kérdés
Zsidóknak írt levél 12. fejezet, 22. "Nem, ti Sion hegyéhez járultatok, az élő Isten városához, a mennyei Jeruzsálemhez, az angyalok ezreihez, az égben számon tartott elsőszülöttek ünnepi sokadalmához és gyülekezetéhez, mindnyájunk bírájához, Istenhez, a tökéletes igazak lelkeihez, az új szövetség közvetítőjéhez, Jézushoz, a ránk hulló vérhez, amely hathatósabban kiált, mint Ábelé."
2018. okt. 19. 19:34
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
0%
Vesd a tűzre😂
2018. okt. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
30%

Olvasd el az egész fejezetet, és látni fogod, hogy nem arról van szó, amit te hiszel.


Zsidókhoz írt levél 12. rész


1.

Annakokáért mi is, kiket a bizonyságoknak ily nagy fellege vesz körül, félretéve minden akadályt és a megkörnyékező bűnt, kitartással fussuk meg az előttünk levő küzdő tért.

2.

Nézvén a hitnek fejedelmére és bevégezőjére Jézusra, a ki az előtte levő öröm helyett, megvetve a gyalázatot, keresztet szenvedett, s az Isten királyi székének jobbjára ült.

3.

Gondoljátok meg azért, hogy ő ily ellene való támadást szenvedett el a bűnösöktől, hogy el ne csüggedjetek lelkeitekben elalélván.

4.

Mert még végig nem állottatok ellent, tusakodván a bűn ellen.

5.

És elfeledkeztetek-é az intésről, a mely néktek mint fiaknak szól: Fiam, ne vesd meg az Úrnak fenyítését, se meg ne lankadj, ha ő dorgál téged;

6.

Mert a kit szeret az Úr, megdorgálja, megostoroz pedig mindent, a kit fiává fogad.

7.

Ha a fenyítést elszenveditek, akkor veletek úgy bánik az Isten, mint fiaival; mert melyik fiú az, a kit meg nem fenyít az apa?

8.

Ha pedig fenyítés nélkül valók vagytok, melyben mindenek részesültek, korcsok vagytok és nem fiak.

9.

Aztán, a mi testi apáink fenyítettek minket és becsültük őket; avagy nem sokkal inkább engedelmeskedünk-é a lelkek Atyjának, és élünk!

10.

Mert ám azok kevés ideig, tetszésök szerint fenyítettek; ő pedig javunkra, hogy szentségében részesüljünk.

11.

Bármely fenyítés ugyan jelenleg nem látszik örvendetesnek, hanem keservesnek, ámde utóbb az igazságnak békességes gyümölcsével fizet azoknak, a kik általa gyakoroltatnak.

12.

Annakokáért a lecsüggesztett kezeket és az ellankadt térdeket egyenesítsétek föl,

13.

És lábaitokkal egyenesen járjatok, hogy a sánta el ne hajoljon, sőt inkább meggyógyuljon.

14.

Kövessétek mindenki irányában a békességet és a szentséget, a mely nélkül senki sem látja meg az Urat:

15.

Vigyázván arra, hogy az Isten kegyelmétől senki el ne szakadjon; nehogy a keserűségnek bármely gyökere, fölnevekedvén, megzavarjon, és ez által sokan megfertőztettessenek.

16.

Ne legyen senki parázna vagy istentelen, mint Ézsau, a ki egy ételért eladta első szülöttségi jogát.

17.

Mert tudjátok, hogy azután is, mikor akarta örökölni az áldást, megvettetett; mert nem találta meg a megbánás helyét, noha könyhullatással kereste azt az áldást.

18.

Mert nem járultatok megtapintható hegyhez, és lángoló tűzhöz, és sűrű homályhoz, és sötétséghez, és szélvészhez,

19.

És trombita harsogásához, és a mondásoknak szavához, melyet a kik hallottak, kérték, hogy ne intéztessék hozzájok szó;

20.

Mert nem bírták ki, a mi parancsolva volt: Még ha oktalan állat ér is a hegyhez, megköveztessék, vagy nyillal lövettessék le;

21.

És oly rettenetes volt a látomány, hogy Mózes is mondá: Megijedtem és remegek:

22.

Hanem járultatok Sion hegyéhez, és az élő Istennek városához, a mennyei Jeruzsálemhez, és az angyalok ezreihez,

23.

Az elsőszülöttek seregéhez és egyházához, a kik be vannak írva a mennyekben, és mindenek bírájához Istenhez, és a tökéletes igazak lelkeihez,

24.

És az újszövetség közbenjárójához Jézushoz, és a meghintésnek véréhez, mely jobbat beszél, mint az Ábel vére.

25.

Vigyázzatok, meg ne vessétek azt, a ki szól; mert ha azok meg nem menekültek, a kik a földön szólót megvetették, sokkal kevésbbé mi, ha elfordulunk attól, a ki a mennyekből vagyon,

26.

Kinek szava akkor megrendítette a földet, most pedig ígéretet tesz, mondván: Még egyszer megrázom nemcsak a földet, hanem az eget is.

27.

Az a "még egyszer" pedig jelenti az állhatatlan dolgoknak mint teremtményeknek megváltozását, hogy a rendíthetetlen dolgok maradjanak meg.

28.

Annakokáért mozdíthatatlan országot nyervén, legyünk háládatosak, melynél fogva szolgáljunk az Istennek tetsző módon kegyességgel és félelemmel.

29.

Mert a mi Istenünk megemésztő tűz.

2018. okt. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
0%

Nem erről van szó.

Az igaz keresztények tehát nem a földi, hanem ’az égi Jeruzsálemre’ tekintenek Isten ígéreteinek teljesedésével kapcsolatban

Az említett ’égi Jeruzsálembe’ 144 000 személy tartozik,

A ’Sion-hegy’ itt Jézus és társörökösei felmagasztalt helyzetét szemlélteti, akik az égi Jeruzsálemet, azaz a Királyságot alkotják

Isten messiási királysága nem földi eredetű, hanem égi. Mindig is onna nyújtott vezetést az emberi teremtményeinek.

Isten szeretett Fiának a meggyilkolása után a földi Jeruzsálem örökre elvesztette különleges helyzetét, és egy sokkal magasabb rendű város, „az élő Isten városa, az égi Jeruzsálem” lépett a helyébe

. Ahogy az ókori Jeruzsálem Jehova uralmának a látható jelképe volt, úgy a „mennyei Jeruzsálem” Isten messiási Királysága, ahol Jézus Krisztus 1914, a „nemzetek meghatározott idejének” vége óta trónra emelt királyként uralkodik

2018. okt. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
32%

Duenna


"Mi Atyánk, az Univerzum Szent Teremtője, Aki bennünk vagy"


Jel 20:11 És láték egy nagy fehér királyi széket, és a rajta ülőt, akinek tekintete elől eltűnék a föld és az ég, és helyük nem találtaték.


"tetteimmel szeretném dicsőíteni a Te nevedet"


Ef 2:9 Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék.


"a Te Országod bennem és általam jöjjön létre"


Ján 18:36 Felele Jézus: Az én országom nem e világból való.


"testem és szellemem által valósuljon meg a Te akaratod"


Ézs 55:8 Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és nem a ti utaitok az én utaim, így szól az Úr!



"És bocsásd meg a mi vétkeinket,

miképpen mi is megbocsájtunk Minden Létezőnek,

a tudatlanságunkból elkövetett tévedéseinkért"


Apcs 17:30 E tudatlanságnak idejét azért elnézvén az Isten, mostan parancsolja az embereknek, mindenkinek mindenütt, hogy megtérjenek:



"Angyalaid által vezess minket a Tudás ösvényén"


Ján 14:26 Ama vigasztaló pedig, a Szent Lélek, akit az én nevemben küld az Atya, az mindenre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, amiket mondottam nektek.


"mert Te vagy az Univerzum, Te vagy a Fény, Te vagy a Szeretet"


2Móz 3:14 És monda Isten Mózesnek: VAGYOK AKI VAGYOK. És monda: Így szólj az Izrael fiaihoz: A VAGYOK küldött engem ti hozzátok.


"mert Te vagy az Univerzum"

2Móz 20:11 Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, ami azokban van...


Nem Ő az Universum, az Universum a teremtménye. Az Universum magyar forditása "kimondott szó"(legyen)


"Te vagy a Fény"

Zsolt 43:3 Küldd el világosságodat és igazságodat, azok vezessenek engem; vigyenek el a te szent hegyedre és hajlékaidba.


"Te vagy a Szeretet"

Ez az állitás igaz a többi..... erre találtam egy ígét:


2Pét 3:16 Szinte minden levelében is, amikor ezekről beszél azokban; amelyekben vannak némely nehezen érthető dolgok, amiket a tudatlanok és állhatatlanok elcsűrnek-csavarnak, mint egyéb írásokat is, a maguk vesztére.


A másik ima amit beírtál a szajhárol az kritikát sem érdemel mert Istenkáromlás az egész!

2018. okt. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
18%

"Megtudná valaki magyarázni ezt a részt, ez alapján lehet imádkozni azokhoz is akik a mennyben vannak?"


Egyértelmü Isten álláspontja

Jel 7:10 És kiáltanak nagy szóval, mondván: Az üdvösség a mi Istenünké, aki a királyi székben ül, és a Bárányé!

Apcs 4:12 És nincsen senkiben másban üdvösség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nekünk megtartatnunk.

2018. okt. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
0%
Beeeee😂😂😂
2018. okt. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

"MiAnyánkhoz:


Mi Anyánk, univerzum királynője"


Ezt fejből nyomtad, vagy szedted valahonnan? Milyen idegen isten ez? Idegen istenhez nem javaslom, hogy imádkozzon senki sem, a saját maga érdekében sem.

2018. okt. 20. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

#3, csaje mennyé haza magadnak! Hàt mi ez az ezós bullshit???



Kérdező, gyanítom, te a szentek közbenjárására gondolsz.

Van pár félreértés ezzel kapcsolatban. Mi nem azt hisszük, hogy kellenének más közvetítők Isten és az emberek között. Mi, amikor a szentekhez "imádkozunk" azt kérjük tőlük, hogy imádkozzanak értünk. A Biblia számtalan helyen buzdít arra, hogy imádkozzunk egymásért. A katolikus hit szerint az üdvözültek ugyanúgy az egyház részei, és tudnak értünk imádkozni.


Gyakran erre ezt az igét szoktátok válaszolni:

"Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus"

(1Timóteus 2:5)


Én pedig erre azt tudom mondani, hogy akkor mi értelme van annak, hogy imádkozunk egymásért, megkérünk másokat, hogy imádkozzanak értünk, pontosan ugyanaz a kettő.


Ne tévesszen meg titeket, amikor azt mondjuk, szentek közbenjárása. Mi magunk is közbenjárunk egynásért, amikor egymásért imádkozunk.

2018. okt. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
0%

Jézus így tanított: "Ti tehát így imádkozzatok: Mi Atyánk ki a mennyekben vagy… (Mt 6:9)

Tehát az Atyához imátkozzunk, Jézus nevében és a Szentlélek segítségével.


Sehol nem olvassuk a Bibliában hogy szentekhez, vagy Máriához kell imádkozni. Az Apostolok is mindig elutasították az emberek imádatát, hódolatát, amikor gyógyítottak, vagy csodát tettek.


"És ezt mondván: Férfiak, miért mívelitek ezeket? Mi is hozzátok hasonló természetű emberek vagyunk, és azt az örvendetes izenetet hirdetjük néktek, hogy e hiábavalóktól az élő Istenhez térjetek, ki teremtette a mennyet, a földet, a tengert és minden azokban valókat." (ApCsel 14:15)


"Mikor pedig ezt látta Péter, monda a népnek: Izráel férfiai, mit csodálkoztok ezen, vagy mit néztek mi reánk, mintha tulajdon erőnkkel vagy jámborságunkkal míveltük volna azt, hogy az járjon?" (Apcsel 3:12)


Nem a magunk erejére és érdemeink alapján fordulunk Istenhez, hanem Jézus értünk hozott áldozata alapján, azzal a reménységgel hogy Jézusért meghallgatást nyerünk.


"És akármit kértek majd az én nevemben, megcselekszem azt, hogy dicsőíttessék az Atya a Fiúban. Ha valamit kértek az én nevemben, én megcselekszem azt." (Jn 14:13-14)


"És azon a napon nem kérdeztek majd engem semmiről. Bizony, bizony mondom néktek, hogy a mit csak kérni fogtok az Atyától az én nevemben, megadja néktek. Mostanáig semmit sem kértetek az Atyától az én nevemben: kérjetek és megkapjátok, hogy a ti örömetek teljes legyen." (Jn 16:23-24)


Minden imát meghallgat és teljesíti kéréseinket ami az ő akarata szerint való, nem önző érdekből és szívből fakad, ha hittel és kétkedés nélkül tárjuk fel azokat, és a Szentlélek vezeti azt.


"És ez az a bizodalom, a melylyel ő hozzá vagyunk, hogy ha kérünk valamit az ő akarata szerint, meghallgat minket." (1 Jn 5:14)


Nem várhatunk választ, ha tisztátalan és engedetlen szívből fakad imánk, könnyelmű és meggondolatlan fecsegés amit hitetlenül mondunk el.


"Azért mondom néktek: A mit könyörgéstekben kértek, higyjétek, hogy mindazt megnyeritek, és meglészen néktek." (Mk 11:24)


"És mikor imádkoztok, ne legyetek sok beszédűek, mint a pogányok, a kik azt gondolják, hogy az ő sok beszédükért hallgattatnak meg." (Mt 6:7)

2018. okt. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
13%

Igy imádkozz kérdező, és akkor semmi hiba nem lesz benne önmagadra nézve, ami átokul szolgálna neked:


Mi Atyánk, Ki vagy a mennyekben, szenteltessék meg a Te neved, Jöjjön el a Te országod, legyen meg a te akaratod, miképen a mennyben, úgy a földön is. A mi mindennapi kenyerünket add meg nékünk naponként, és bocsásd meg a mi vétkeinket, miképen mi is megbocsájtjuk az ellenünk vétkezőét.És ne vígy minket kísértésben. de szabadíts meg minket a gonosztól. Mert Tiéd az ország, Tiéd a hatalom, Tiéd a dicsőség. Mindörökké Ámen.

2018. okt. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!