Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megtudná valaki magyarázni...

Megtudná valaki magyarázni ezt a részt, ez alapján lehet imádkozni azokhoz is akik a mennyben vannak?

Figyelt kérdés
Zsidóknak írt levél 12. fejezet, 22. "Nem, ti Sion hegyéhez járultatok, az élő Isten városához, a mennyei Jeruzsálemhez, az angyalok ezreihez, az égben számon tartott elsőszülöttek ünnepi sokadalmához és gyülekezetéhez, mindnyájunk bírájához, Istenhez, a tökéletes igazak lelkeihez, az új szövetség közvetítőjéhez, Jézushoz, a ránk hulló vérhez, amely hathatósabban kiált, mint Ábelé."
2018. okt. 19. 19:34
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
10%

&8. Amigo, menjél Te haza, ugyan is Jehova, és a kerezstény élet messze áll az ezotériától, valamit nagyon benéztél kedves Barátom.

Dzsanesz Romanes. :)

2018. okt. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
0%

&8


Tu Romni? Ova? Me No Csaje, me dzuvel.:)

2018. okt. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
48%
#11, nem neked szántam, úgy látszik, azóta törölték azt a választ.
2018. okt. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
68%

Ha a Szentháromságra gondolsz, akkor igen, lehet imádkozni Hozzá. Ha az üdvözült emberekről beszél, akkor nem. De kérheted őket, hogy ők is imádkozzanak érted. Hiszen az apostolok is kérték a hívek imádságait, te is kérheted a már üdvözült szentek imádságait.

Tehát nem hozzájuk imádkozol, hanem őket kéred imádkozzanak érted. A Jelenések könyvében is olvashatod, hogy a szentek imádsága tömjénfüstként száll fel Isten trónjához.

2018. okt. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
10%
Halottakhoz tilos imádkozni.
2018. okt. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
49%
A hitetlenek számára lehet halottak, számunkra, hívő keresztények számára viszont élők. Mi hisszük Krisztus azon szavait, hogy aki Őbenne hisz, nem hal meg soha. Térj meg és te is hidd el Krisztus szavait.
2018. okt. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
18%

16


Jézus egyenesen tiltja a halottak hoz való imádkozást.


És már réges régen meg vagyok térve, mi több be is lett töltve az Igei feltétel, hogy tanítványa vagyok Jézusnak.


Azt nem értem, hogy miért akarod az embereket bűnbe vinni, és az Igével homlok egyenes ellentétes tanácsokat osztasz itt embereknek, amivel okkultimizációba sodrod őket, illetve írányítod.


A halottakkal tilos mindennemű kommunikáció.

2018. okt. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
10%

17+


3Móz 21,1

Szóla ismét az Úr Mózesnek: Szólj a papoknak, Áron fiainak, és mondd meg nékik: Senki közülök meg ne fertőztesse magát halottal az ő népe között;


V.Mózes 18-

10.

Ne találtassék te közötted, a ki az ő fiát vagy leányát átvigye a tűzön, se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló;

11.

Se bűbájos, se ördöngősöktől tudakozó, se titok-fejtő, se halottidéző;

12.

Mert mind útálja az Úr, a ki ezeket míveli, és ez ilyen útálatosságokért űzi ki őket az Úr, a te Istened te előled.


Mt 8,22

Jézus pedig monda néki: Kövess engem, és hagyd, hogy a halottak temessék el az ő halottaikat.

2018. okt. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
68%

"És már réges régen meg vagyok térve, mi több be is lett töltve az Igei feltétel, hogy tanítványa vagyok Jézusnak."


Persze, meg vagy térve, mint a jehovások és ismétled az őrtorony hülyeséget, de Krisztusban nem hiszel. Ha hinnél benne, akkor elfogadnád amit mond:

"és mindaz, aki él és hisz bennem, nem hal meg soha. Hiszed ezt?"

Neked is ezt a kérdést teszi fel Krisztus, de te sajnos nem hiszed szavait. Én hiszem, hogy aki Krisztusban halt meg, az él.

2018. okt. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

"Én hiszem, hogy aki Krisztusban halt meg, az él."


Az azért monda Jézus mert örök életet nyert és mind azokat feltámasztja az utolsó napon.

De addig akár hogy erölködsz és félremagyarázod és kimagyarázod Jézus szavait, addig azok akik örök életet nyertek, addig halottak maradnak.

2018. okt. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!