Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minden viccen kívűl sőt...

Árokpart kérdése:

Minden viccen kívűl sőt nagyon komolyan kérdezem elképzelhető e az, hogy álmomban a Purgatóriumban jártam?

Figyelt kérdés
A keresztény vallások kapcsán is írják, hogy a álmunkban is elhagyhatja lelkünk a testünket. Na szóval a lényeg. Szeretteimet láttam némelyikkel beszélgetni is tudtam, másik szeretteimnek csak köszönni, viszont arról, hogy idelent mi van velem arról nem tudtunk. Egy hatalmas többszintes épület volt, rengeteg tömbbel, ha arra gondoltam, hogy magamtól ott létemben el akarom hagyni, egyszerűen nem lehetett, mert olyan volt mintha soha nem lehetne onnan kijutni. A Nap ott is ugyanúgy süt és 1 órával több idő volt (legalábbis mikor felébredtem álmomban az időt percre pontosan úgy láttam). A lelkek (földi viszonylatban az embereken) ugyanúgy volt ruha, beszéltek is csak ott minden érzés kb. többszöröse volt a földinek pozitív és negatív értelemben. Ahogyan a Biblia is írja, sokkal magányosabb voltam ott mint itt és egyedül valóban csak a Jóistenben bíztam. A lelkek (emberek) arcát a szeretteimen kívűl csak homályosan tudtam észlelni. Ha nem a Purgatórium volt ez akkor mi?
2018. okt. 21. 21:03
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
17%
Nem purgatóriumban voltál, hanem esélyes, hogy a Seolban. Ahol várakoznak a végítéletre a lelkek.
2018. okt. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ez igen! Ezek szerint mint "vendégként" is engedték, hogy betekintsek oda. Azért nem tudtam akkor bizonyos helyiségekbe bejutni. Ezt mármint, hogy álmomban láthassam ki tette lehetővé Jézusunk talán?
2018. okt. 21. 21:17
 3/33 anonim ***** válasza:
79%

"A keresztény vallások kapcsán is írják, hogy a álmunkban is elhagyhatja lelkünk a testünket."

Nem írnak ilyen a kereszténység kapcsán. A keresztény tanítás szerint az ember test és lélek egysége, ez az egység a halállal válik szét csak. Tehát ha csak alvás közben nem haltál meg (feltételezem nem, mert feltetted a kérdést), akkor nem járhattál a túlvilágon sem. Egyszerű álom volt, tedd túl magad rajta.

2018. okt. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
1-es válaszolótól szeretném kérdezni. Seolban akkor ezek szerint még a földihez hasonló "közigazgatás" működik. Illetve innen már szinte biztos, hogy a pokolba nem lehet kerülni ugye, mert akkor eleve azonnal oda kerülne a nagyon bűnös lélek. Jómagam aktív hívő vagyok és maximálisan hiszek Jézusban , akkor pokolra eleve nem kerülhetek igaz e?
2018. okt. 21. 21:29
 5/33 anonim ***** válasza:
0%

2


Jóel 2,28

És lészen azután, hogy kiöntöm lelkemet minden testre, és prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok; véneitek álmokat álmodnak; ifjaitok pedig látomásokat látnak.

2018. okt. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
0%

4 *Illetve innen már szinte biztos, hogy a pokolba nem lehet kerülni ugye


A végitéletkor innen kerülnek ki a Mennybe, ki a pokolba.

Attól függ, hogy a nevük az élet könyvébe be van-e írva.


Viszont ha nem vagy megtérve, akkor ez egy figyelmeztetés is lehet rád nézve.

2018. okt. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Megtérésnek számít, hogy ha kb. 2 éve minden hónapban gyónok, minden Szentmisén ott vagyok, áldozok, itthon is imádkozom. A fiatalkori szórakozós, esetleg bulikkal teli énemet végképpen magam mögött hagytam. Illetve még egy dolog. Tehát a Seol-ban valóban csak "vendég" lehettem, mert ha meghaltam volna bárhová is kerültem volna (pokol, mennyország) Jézussal mindenképpen találkoznom kellett volna az ítéletkor igaz?
2018. okt. 21. 21:37
 8/33 anonim ***** válasza:
3%

*Megtérésnek számít, hogy ha kb. 2 éve minden hónapban gyónok, minden Szentmisén ott vagyok, áldozok, itthon is imádkozom.


Nem. Semmi köze ennek a valódi megtéréshez.

2018. okt. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
77%
Ez persze őrtornyos butaság amit írtok, de nekem mindegy. A seol az a pokol héberül, attól még nem lesz két külön hely, mert két külön nyelven írod. Írhatnád görögösen hádésznak is, az is ugyan azt az egy dolgot jelenti, nem pedig egy harmadik helyet jelöl. Sőt még kárhozatnak is nevezhetitek, az is csak egy szinonima. Rögtön írtam négy szót egyazon dologra.
2018. okt. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Ezeket őszintén teszem . Jó de akkor milyen lenne a valódi megtérés?
2018. okt. 21. 21:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!