Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minden viccen kívűl sőt...

Árokpart kérdése:

Minden viccen kívűl sőt nagyon komolyan kérdezem elképzelhető e az, hogy álmomban a Purgatóriumban jártam?

Figyelt kérdés
A keresztény vallások kapcsán is írják, hogy a álmunkban is elhagyhatja lelkünk a testünket. Na szóval a lényeg. Szeretteimet láttam némelyikkel beszélgetni is tudtam, másik szeretteimnek csak köszönni, viszont arról, hogy idelent mi van velem arról nem tudtunk. Egy hatalmas többszintes épület volt, rengeteg tömbbel, ha arra gondoltam, hogy magamtól ott létemben el akarom hagyni, egyszerűen nem lehetett, mert olyan volt mintha soha nem lehetne onnan kijutni. A Nap ott is ugyanúgy süt és 1 órával több idő volt (legalábbis mikor felébredtem álmomban az időt percre pontosan úgy láttam). A lelkek (földi viszonylatban az embereken) ugyanúgy volt ruha, beszéltek is csak ott minden érzés kb. többszöröse volt a földinek pozitív és negatív értelemben. Ahogyan a Biblia is írja, sokkal magányosabb voltam ott mint itt és egyedül valóban csak a Jóistenben bíztam. A lelkek (emberek) arcát a szeretteimen kívűl csak homályosan tudtam észlelni. Ha nem a Purgatórium volt ez akkor mi?
2018. okt. 21. 21:03
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

"15 Az imával az a probléma, hogy nincs mögötte felkent általi kézrátétel. Ideiglenesen kezdetnek, míg el nem jut a valódi megtéréshez elfogadható, de."



Nem tudom, hogy miért nem válaszolsz privátban... szerintem semmi rosszat nem tettem, vagy de?

2018. okt. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
25%
18 A hazug provokációdat lefelejtetted, ami az indításod volt. Önmagadnak felteheted ezt amit rám akarsz testálni. Mert már napok óta olyan orbitálisan félremagyarázod az Igét, okkultimizációba próbáltad az embereket belevinni, halott emberekkel való beszélgetésre ösztönözted őket, aminél többen is már közbe kellett lépnünk, mivel ismerjük Isten igéjét, hogy szerintem jobb lenne ha önmagadba keresnéd a probléma gyökerét.
2018. okt. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm utolsó! Amit írtam még ami a napsütést illeti. Ha földi halandó ésszel vizsgáljuk akkor ez helyileg milyen messze van a Földtől, illetve hol található helyileg ? Hogyan lehetséges, hogy hasonló anyagból épülhetett ez a bizonyos tömb mint Földünkön akár a téglaanyag. Köszönöm ha válaszol rá valaki.
2018. okt. 21. 22:01
 24/33 anonim ***** válasza:
18%

20 Nem rád céloztam, ha rád céloztam volna azt megírnám Neked.


Hanem mindenkire, aki azt hiszi, hogy elmondja ezt az imát, és rögtön a mennybe kerül, és minden ami addig volt eltűnik.


Jellemző egyébként az ilyen embereknél az abszolút megrekedése a mag fejlődésének, mert sokan azt hiszik, hogy kész, ennyi volt.. Pedig nem.

2018. okt. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
19-es válaszolóra értettem. Itt vagy még esetleg?
2018. okt. 21. 22:03
 26/33 anonim ***** válasza:
40%

Hanem mindenkire, aki azt hiszi, hogy elmondja ezt az imát, és rögtön a mennybe kerül, és minden ami addig volt eltűnik.



"Jellemző egyébként az ilyen embereknél az abszolút megrekedése a mag fejlődésének, mert sokan azt hiszik, hogy kész, ennyi volt.. Pedig nem."



Én ezt tudom...ez csak az 1. lépés a megtérésre vezető úton...de az Ima csodálatos azért küldtem be...

2018. okt. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
18%

25 Itt vagyok.


Szerintem előbb el kéne indulj a keskeny úton, mint olyan dolgokat akarj tudni, ami nehéz eledelnek számít.


Mert a keskeny út előtt (és még csak rá sem léptek) is sokan elhasalnak. A komolyabb információnak meg akkor van értelme, ha be tudod építeni, és tudod gyümölcsöztetni.. Addig mig ezt nem tudod, olyan mint a mag, mely vetetlen földbe kerül. Kapaszkodni akar, de mivel nem a földbe kerül, hanem a földre, egy idő után elhal.

2018. okt. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
45%

26 * az Ima csodálatos azért küldtem be..


Az igen.

2018. okt. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
40%

Máté 13


18.Ti halljátok meg azért a magvető példázatát.

19.

Ha valaki hallja az ígét a mennyeknek országáról és nem érti, eljő a gonosz és elkapja azt, a mi annak szívébe vettetett vala. Ez az, a mely az útfélre esett.

20.

A mely pedig a köves helyre esett, ez az, a ki hallja az ígét, és mindjárt örömmel fogadja;

21.

De nincs gyökere benne, hanem csak ideig való; mihelyt pedig nyomorgatás vagy üldözés támad az íge miatt, azonnal megbotránkozik.

22.

A mely pedig a tövisek közé esett, ez az, a ki hallja az ígét, de e világnak gondja és a gazdagságnak csalárdsága elfojtja az ígét, és gyümölcsöt nem terem.

23.

A mely pedig a jó földbe esett, ez az, a ki hallja és érti az ígét; a ki gyümölcsöt is terem, és terem némely száz annyit, némely hatvan annyit, némely pedig harmincz annyit.

2018. okt. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Azta, mennyi szektás lett itt... elég elkeserítő.

Hogy a kérdésre válaszoljak, nem járhattál a purgatóriumban, mert akkor meg kellett volna előbb halnod. A purgatórium és ugyanígy a pokol vagy a menny is nem egy hely, hanem egy állapot. A halállal a test és a lélek szétválik, a test ugyan romlásnak indul, de az Egyház hite, hogy az ember örök, romolhatatlan része tovább létezik, de ott már nincs se tér, sem idő, se napsütés, meg semmi ilyesmi, amit te leírtál. Egy időtlen lelki állapotnak lehet felfogni.

"Tehát ha meghaltam volna erre a bizonyos időre amit ott eltöltöttem,akkor találkoztam volna személyesen is Jézussal?"

Egyrészt biztosan találkoztál volna vele, másrészt meg akkor nem már írnál ki ide kérdést.

Még egy két dolog: ha őszintén gyónsz és őszintén keresed Istent, akkor találkozol vele, mind a szentgyónásban, mind az Eucharisztiában. A megtérés meg ez a folyamat maga. Javaslom, hogy olvasgasd a Katolikus Katekizmust, illetve az eszkatalogiával kapcsolatos szakirodalmat (pl. Ratzinger bíboros, a későbbi XVI. Benedek pápa Végidő c. könyve), hogy világosabban értsd a dolgokat: nincs más út, sokat kell olvasni. Ha nem ezt teszed, akkor jönnek ezek a zagyvaságok, amiket itt előtted páran levágtak a maguk kis okoskodása alapján.

2018. okt. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!