Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Normális, ha Édesapám halála...

Normális, ha Édesapám halála után hitehagyott lettem?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok. Egy rossz egyetemi szak választás miatt munkanélküli. Hol mélyen, hol kevésbé mélyen voltam hívő, de Apa halála utáni kétségbe esés nagyon megtépázta a hitemet. Ez mennyire normális?

2018. okt. 27. 22:45
 1/5 HaEv ***** válasza:
85%

Kedves Kérdező!

Teljesen érthető, hogy így érzel.

A gyász sok kérdést és sok érzelmet vet fel az emberben. Ez nem hitehagyás. Ezek csak kérdések.

Ez teljesen normális!

Sok hasonló történet van a Bibliában is a tanítványokról is, most csak egyet, egy ismertet említenék. A vízen járást.

Jézus a tanítványok szeme láttára 5000 férfit és velük levő embert etetett meg három halból és öt kenyérből - és amikor elindultak a tanítványok a Genezáreti tavon és jött a vihar, bajba kerültek - már nem ismerték fel Jézust. Pedig csak egy másik természeti törvényt lépett át: járt a vízen. "Amikor meglátták őt, ahogy a tó vizén jár, nagyon megrémültek, mert azt gondolták, hogy kísértetet látnak, és ijedtükben kiáltozni kezdtek."

Olyan történt, amit addig nem tudtak elképzelni Róla. Ahogy te sem voltál felkészülve édesapád halálára. Normális a reakciód.

Ami ez után jött, az is normális. Ilyen helyzetben is megismerheted Jézust. Ki Ő ebben a helyzetben? Ő még mindig az Univerzum Ura és ismeri a fájdalmadat.

Nem szeretném megsérteni a gyászodat, így a további gondolkodást meghagyom a magányodnak.

Ha gondolod, írhatsz privátban.

Együttérzek.

2018. okt. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Normális, mert senki sem tökéletes... de az idő múlásával, befognak gyógyulni a sebeid és ha szeretnéd ha nem, Isten majd újra meg fog találni téged, mert Jézus is azokért jött, akik elvesztek...


Azért írtam le ezeket mert Vallás kategóriába tetted fel a kérdést, amúgy részvétem.

2018. okt. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Normális, ha úgy érted, hogy ez a megszokott.


Valójában nem normális, mert semmi köze a vallásnak ahhoz, hogy mennyire jött be neked az élet. Valószínűleg sosem mélyedtél el igazán a vallásokban vagy nem érted miről szól, úgyhogy sosem voltál igazán hívő. Ne érts félre, ezt nem bántásképpen akarom mondani. Ha érdekel, kezdj el utánaolvasni, ha nem, ne emészd magad rajta, hagyd a fenébe.

2018. okt. 28. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bizonyos értelemben, ez a helyes első reakció.

Lehetséges, hogy nincs teljes ismereted arról, hogy miért halunk meg, és Isten milyen ígéretet tett erre vonatkozóan, illetve, milyen reményük van elhunyt szeretteinknek.

S aki ezeket mind mind tudja, még azoknak is fájdalmas egy hozzátartozó elvesztése, hiszen a halál nem volt része Isten eredeti szándékának.

2018. okt. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Normális - viszont ez azt jelenti, hogy idáig sem voltál igaz hívő, és nem is ismered a vallásod.
2018. okt. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!