Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám/zsidó/keresztény...

Az iszlám/zsidó/keresztény vallásokban mit írnak a bosszúról?

Figyelt kérdés
Biztos irnak vmi értelmeset is amellett hogy a bosszú rossz és hogy elkell kerülni.
2018. nov. 1. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

A zsidó szerint bosszút kell állni a személyes atrocitásokért.


Az iszlám szerint az egész vallási közösségnek össze kell fognia egyetlen embert ért sérelmen és kollektíven bosszút állni.


A keresztény szerint bízd Istenre a bosszút, mert Ő büntetése súlyosabb lesz, mint bármi amit ember el tud képzelni.

2018. nov. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

"Biztos irnak vmi értelmeset is amellett hogy a bosszú rossz és hogy elkell kerülni." -Meeert a bosszú olyan jó dolog? Amúgy tessék:


3Mózes 19,18

Bosszúálló ne légy, és haragot ne tarts a te néped fiai ellen, hanem szeressed felebarátodat, mint magadat. Én vagyok az Úr.


Példabeszédek 20,22

Ne mondd: bosszút állok rajta! Várjad az Urat, és megszabadít téged!


Náhum könyve 1,2

Buzgón szerető és bosszúálló Isten az Úr, bosszúálló az Úr, és telve haraggal; bosszút áll az Úr az ő ellenségein, és haragot tartó az ő gyűlölői ellen.


Római levél 12,19

Magatokért bosszút ne álljatok szerelmeseim, hanem adjatok helyet ama haragnak; mert meg van írva: Enyém a bosszúállás, én megfizetek, ezt mondja az Úr.

2018. nov. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtam, az magába foglalja a zsidó/keresztény hitet/vallást. Az iszlám nem tudom hogy áll ehhez a kérdéshez.
2018. nov. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Iszlám szerint ( korànból idèzek )

Ha vissza akarja adni amit kapott , akkor ugyanolyan mértékben kell megtorlnia, mint amit kaptál . De ha türelmes vagy, akkor jobb, ha türelmes vagy .


(Korán 16: 126)

2018. nov. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

(5Mózes 32:35) 35 Enyém a bosszú és a megtorlás.. . .

(Róma 12:18, 19) . . .. 19 Ne álljatok bosszút magatokért, szeretteim, hanem adjatok helyet a haragnak; mert meg van írva: „Enyém a bosszú; én visszafizetek, ezt mondja Jehova.”

(Héberek 10:29, 30) . . .? 30 Mert ismerjük azt, aki így szólt: „Enyém a bosszú; én megfizetek”; . . .

2018. nov. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi lenne annál értelmesebb, mint hogy a bosszú rossz és kerüljük el? :)


Az iszlám is ilyen, előrébbvalónak tartja a megbocsájtást, de ahogy fentebb írták, egyébként a szemet szemért elvet alkalmazza.


Vagy mire vagy pontosabban kiváncsi?

2018. nov. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az önvédelem és az igazságszolgáltatás nem bosszú és nem rossz.
2018. nov. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!