Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért jó hittanra járni?

Miért jó hittanra járni?

Figyelt kérdés
Miért jó misére járni?

2018. nov. 13. 19:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem jó. Hanem akinek ilyen szükséglete van, ő ezzel kielégítheti azt, akinek meg nincs ilyen szükséglete, annak számára érdektelen, van-e, vagy sem.
2018. nov. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tanár/óra szimpatikus plusz még vallásos is vagy akkor jó. :D Én nem vagyok keresztény, hittan órán rendszerint pedig csak felb>*ztak a gondolataikkal. :D Volt jó hittan tanárom, aki nem túlzottan a Bibliát vetette velünk, hanem inkább mindennapi kérdésekben gondolkoztunk el vele, az emberségről/életről vagy work shopoltunk, énekeltünk, filmet néztünk. :D De a többség olvastatta a Bibliát, számon is kérte, de ha még nem is, akkor is olyan - hogy is mondjam - "keresztény" gondolatokat próbált a fejünkbe ültetni hogy minden óráról idegesen jöttem el.
2018. nov. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%

Én hívő vagyok. Gyerekkoromban kötelező volt a hittan. A családom nem hívő, de a mamám mondta hogy márpedig te mész.

Utáltam az egészet, a templomban volt a hittan, azonkívül kötelező mise, míg a többiek otthon voltak.

Nem is érdekelt, nem is értettem, nem is figyeltem, mint 8.-ban minden tantárggyal így voltam.

Na de hittanból ugye nem lehet megbukni, max nem engednek bérmálkozni és kész.

Ott is hagytam, nem jártam be templomban, otthon csak akkor mondtam el, amikor a mamám már megvette az öltönyt bérmálkozásra.

8 évet lehúztam a "semmire" hittanokon, meg miséken feleslegesen.


most így több mint 10 év után,visszataláltam Istenhez egy protestáns egyház által, és visszagondolva nem bántam meg hogy hittanra kellett járnom, viszont azt sem, hogy nem bérmálkoztam meg.

Ha lenne gyerekem biztos hittanra járatnám, nem erkölcstanra.

2018. nov. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
82%
Hát valamilyen szinten tisztítja a lelket, és azért jó az embernek, ha hihet valamiben. Akármit mondunk, a legnehezebb a semmiben hinni!
2018. nov. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
9.-10.ben irodalomból veszitek a Bibliát, hátha esetleg hasznos lehet. Vagy pl nemtom, esetleg akár a képzelőerődet fejlesztheti. Ja meg amúgy tényleg vannak a Bibliában asszem hasznos példázatok is. Csak egy emberkét nézek, aki az előadásaiban mindig idézget belőle; és vannak benne tanulságos dolgok is.
2018. nov. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Jajj négyes. Igen, nagyon jó volt hogy olyanokkal tömték a fejem, ami csak megzavart és mikor kijöttem hittan óráról akár egy napig is kur** sz***l éreztem magam, mert tudat alatt akarták belém nyomni a vallásuk :D
2018. nov. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hittanon könnyebb csajozni, mint a misén.
2018. nov. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

Mert megtanulod mit ne csinálj és miért ne. Azt nekünk pl (sajnos voltam hittanos) hidd el ha tudnád milyen volt az a nő akkor te is ezt mondanád.) nem mondták el, hogy mit csináljunk az helyett amit nem szabad. Ezen sokat gondolkodtam mondjuk ne lopj. Valaminek az elvétele a lopás, akkor helyette adj.

Ne ölj ennek az élet elvétele a lényege, akkor ellentéte az, hogy adj életet. Ne hazudj és ne sérts becsületet. Vagyis mondj igazat és legyél becsületes. Ne paráználkodj. Ennek ellentéte az hogy szeress valakit ne csak sokat szexelj boldogtalanul szeretet nélkül.

Ne kívánd más tulajdonát szóval ne szerezd a tukajdonod hanem hozd létre

Ez a legérdekesebb mert ha van egy céges pl ami jó pénzt hoz és segítése vele te is mondjuk az élelmiszerek elkészítésében és eladásában, akkor segítesz embertársaidnak, hogy ne vadászniuk kelljen az erdőben.

Az én megközelítésem elég érdekes lehet számodra. A többi pontot azért nem írom mert ha folyton Istent imádnám, nem maradna időm arra, hogy betartsam a többi pontot. :)

2018. nov. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
*ezeket a pontokat
2018. nov. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk, hogy ne legyünk s*gghülyék teológiai kérdésekben...
2018. nov. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!