Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten a Bibliában lakik? A...

Isten a Bibliában lakik? A nagynéném ezt mondta de olyan hihetetlen számomra ez a gondolat.

Figyelt kérdés

Az igaz hogy valahányszor kézbe veszem,különlegesnek érzem magam.

Ti is így érzitek?


2018. nov. 14. 13:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Habókosok mondanak ilyesmit. Amolyan egyszerű emberek, ahogy a könyv mondja: "lelki szegények".
2018. nov. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Jól érzed. Nyilván nem egy könyvben lakik a Mindenség, de a Biblia Isten üzenete az emberek számára.

Én mindig Jézust érzem különlegesnek benne, hála Neki a megváltásért!

2018. nov. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
A nagynénéd okosabb mint hinnéd.
2018. nov. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

A nagynénédnek nincs igaza, Isten nem lakik a Bibliában, sőt a Biblia efféle bálványozása helytelen is. Különlegesnek pedig ne érezd magad ettől, mert Isten az alázatos szívűeket szereti.

A Biblia egy könyv, való igaz, hogy nagyon fontos könyv, de gondolj bele, hogy a kereszténység első néhány évszázadában Szentírás nem is létezett. Csak a 4. század végén kanonizálták, döntöttek arról, hogy mi is a Biblia. A Bibliánál sokkal fontosabb az élő hit, az Istennel való személyes kapcsolat.

2018. nov. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Mansour ***** válasza:

# 1:

De ők legalább boldogok!

2018. nov. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
4-s, és azt hogy lehet elérni?
2018. nov. 14. 17:10
 7/12 munyamunya ***** válasza:
4%

4-es válaszoló!


Olyat azért ne mondjunk, hogy nem volt Szentírás az első századokban. Akkor mire hivatkozna maga a Felkent, amikor: "elkezdvén Mózestől és minden prófétáktól fogva, magyarázza vala nékik minden írásokban, a mik ő felőle megirattak."


Vagy küldötte, "Pál, Jézus Krisztusnak szolgája, elhívott apostol, elválasztva Isten evangyéliomának hirdetésére melyet eleve megígért az ő prófétái által a szentírásokban"


A ma ismert, kanonizált, Biblia nevű könyv valóban nem volt akkor, hanem ennél sokkal szélesebb körű írásanyagot használtak az első gyülekezetek.

2018. nov. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

#7

"A ma ismert, kanonizált, Biblia nevű könyv valóban nem volt akkor.."

Hol állítottam mást?

A Szentírás egy 72 könyvből álló gyűjtemény. Itt a gyűjtemény szót emelem ki, melybe beletartozik számos ó- és újszövetségi könyv. Természetes, hogy Jézus használta az ószövetségi könyveket, de az még nem a Szentírás, csak a gyűjtemény egy része. Ráadásul pont a kevésbé lényeges része.

Pál amikor evangélium hirdetéséről ír, akkor nem könyvek népszerűsítéséről beszélt. Hiszen az Evangélium nem más, mint a megváltás Örömhíre, ehhez nincs szükség könyvekre. Már csak azért is lenne érdekes, mert János evangéliuma Pál halála után született és szerintem (meg a legtöbbek szerint) a legkiemelkedőbb bibliai könyv.


Ráadásul akkoriban sokkal inkább szóbeli hagyományként volt mindez jelen, hiszen nem volt könyvnyomtatás és üldözött vallás volt a kereszténység. Például Pál korintusiaknak írt levelét lehet Efezusban nem is ismerték akkor, hiszen nem Efezusba küldte.

Mindennek ellenére sokkal inkább élt és virágzott a kereszténység, mint most, amikor mindenkinek lehet akár 10 nyomtatott Bibliája is.


Nem akarom a Szentírás fontosságát alábecsülni, de helytelen a már-már bálványozásba forduló tisztelete is.


#6

"4-s, és azt hogy lehet elérni?"

Imádsággal és az Eukarisztia által.

"A testem ugyanis valóságos étel, s a vérem valóságos ital. Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, az bennem marad, én meg benne. Engem az élő Atya küldött, s általa élek. Így az is élni fog általam, aki engem eszik. Ez a mennyből alászállott kenyér nem olyan, mint az, amelyet atyáitok ettek és meghaltak. Aki ezt a kenyeret eszi, az örökké él."

Az Eukarisztia Krisztusba olt minket.

2018. nov. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 munyamunya ***** válasza:
0%

8-as válaszoló!


Ezt írtad: "kereszténység első néhány évszázadában Szentírás nem is létezett". Utána egészítetted ki a kánonnal és a Biblia névvel. Én csak pontosítani szerettem volna, nehogy másoknak - a kérdezőnek pl. - félreérthető legyen.


A Páli idézetet nem az "evangélium" szó miatt hoztam, hanem mert konkrétan "szent írásokról" beszél, akkor, amikor még nem létezett más, csak az általad lényegtelenebbnek ítélt Mózes, a próféták és az egyéb elismert iratok, méghozzá az LXX formájában. Ha Pálnak ezek elég jók voltak, és ezek alapján tanította pl. Timotheust, akkor én sem szeretném háttérbe szorítani ezeket:


"hogy gyermekségedtől fogva tudod a szent írásokat, melyek téged bölcscsé tehetnek az idvességre a Krisztus Jézusban való hit által."

2018. nov. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

#9

A Biblia egy görög szó, én magyarul használom többnyire és Szentírásnak hívom. A Biblia szót csak néha használom, hogy elkerüljem a gyakori szóismétlést. Ezek szinonimák. A Szentírás nem tévesztendő össze "szent iratokkal", melyek lehetnek akár zsidó, muszlim, hindu, vagy bármilyen más vallás szent iratai is.

Tehát ha én Szentírást mondok, akkor a 72 könyvből álló gyűjteményre gondolok, amit görögösen lehet Bibliának is nevezni.


Pál bár sokat merített ószövetségi írásokból, egyébként nagyon helyesen írtad, a LXX-ből (sokan szeretik elfelejteni és a maszoréta szövegeket részesítik előnybe nagyon helytelenül), de alapvetően nem azokat hirdette, hanem Krisztust. Na mindegy, ez úgy se tartozik már a kérdéshez, ha érdekel, megtalálsz.

2018. nov. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!