Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a keresztény vallás központ...

Ha a keresztény vallás központi szerepet kapna, akkor nem lennének ennyire anyagelvűek az emberek?

Figyelt kérdés

Nem tudom ti, hogy vagytok vele de én azt látom, hogy az emberek a mai világban teljesen eltávolodtak a szellemi, erkölcsi értékektől és az anyagi javak, élvezetek hajszolása a fontos számukra.

Főleg a fiatalok körében vált népszerűve az erkölcstelenség amit a média közvetít.


Nem fogom most felsorolni mire gondolok szerintem tudjátok.


A kereszténység a középkorban igen nagy szerept kapott kb olyan szintre kellene visszahozni most is, hogy az emberek a hagyományos értékek szerint éljék életüket ne individualista közbontránkozó módon.

Persze ehhez kellene egy normális egyház is(ami régebben volt) és az államnak és egyháznak szorosan össze kell fonódnia.


Ha a kereszténység ilyen nagy szerepet kapna, mindenki számára kötelező lenne a vallás akkor erkölcsösebbek lennének az emberek?



2016. jan. 22. 15:56
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
95%

Gondolom ha a kérdés foglalkoztat, olvasod a bibliát is, és jársz templomba.

Ezek szerint képben vagy a dologban, és tapasztalod te is, hogy a keresztény egyházak a jézusi elveket prédikálják, és kussolnak, amikor a menekültek segítéséről, vagy az elesett emberek problémáiról van szó.

Tehát valószínűleg - ezek alapján - önmagad is választ fogsz tudni arra a kérdésre, maga a kereszténynek vallott ájtatosság jobbá teszi-e a világot.

2016. jan. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
93%

Pontosan a nagy keresztény Fidesz-KDNP támogatja az egykulcsos adót.

Ők élik a nagy hedonista életet,vizet prédkiálnak és bort isznak.


Nem,az emberi természetet nem lehet vallási agymosással felülírni.

2016. jan. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
88%
Le vagy maradva. A miniszterelnök kijelentette hogy Magyarország keresztény, és kizárta az összes menekültet az országból keresztényi szeretetből. Sok mindent fel lehetne még soroni, például eddig csak 76-an fagytak halálra néhány hét alatt az utcán vagy a saját házukban.
2016. jan. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

"hogy a keresztény egyházak a jézusi elveket prédikálják, és kussolnak, amikor a menekültek segítéséről, vagy az elesett emberek problémáiról van szó."


A menekültek segítését ne keverd ide mert ők muszlimok és a ő szokásaik teljesen ellentétesek a keresztény európai értékekkel pl kölni erőszak és ők gyűlölik a keresztényeket.


"Pontosan a nagy keresztény Fidesz-KDNP támogatja az egykulcsos adót.

Ők élik a nagy hedonista életet,vizet prédkiálnak és bort isznak."


Nem tartom igaz kereszténynek a Fideszt, mert teljesen ellentétesek vele a cselekedeteik, ők is individualisták.

2016. jan. 22. 16:28
 5/46 anonim ***** válasza:
100%
Én mai fiatal huszonegy éves srác vagyok. Definiálnád nekem az erkölcstelenséget.
2016. jan. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
91%
Az egyházzal a legnagyobb gond, hogy ha nem ilyen liberálisabb irányzatot való Pápa van hatalmon, mint Ferenc Pápa, hanem egy konzervatívabb, akkor csak hátráltatnák az emberiség fejlődését.
2016. jan. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
86%

Ha kötelezővé tennék a kereszténységet, vagy bármilyen más vallást, kitörne a vallásháború.

Különben is, mit oldana meg? Attól, hogy muszáj templomba járni, szerintem csak nőne az emberek ellenérzése.

Ráadásul nem csak a kereszténység ad erkölcsi útmuatást,sok más vallás is értékes elveket közvetít.

Furcsa, hogy pont a középkori állapotokat akarod visszahozni, ami az emberiség történetének legsötétebb korszaka volt.

Az a bizonyos "normális egyház" nőket és gyerekeket égetett el élve, szinte korlátlan hatalmat adott az inkvizítoroknak, akik kedvükre kínozhattak bárkit bármilyen apró indokkal. Ráadásul a társadalmi különbségek még nagyobbak voltak, mint napjainkban.

2016. jan. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

"Én mai fiatal huszonegy éves srác vagyok. Definiálnád nekem az erkölcstelenséget"


Erkölcstelenségnek tartom a páwa, swag emo és a hozzá hasonló divatirányzatokat is emelett a drogok gyakori használatát, alkoholizálást, a szexuális fajtalankodást.


Emellett a különböző kereskedelmi médiákat is erkölcstelennek tartom: RTL klub, Tv2, Disney Channel elég csak ránézni egy átlagos amaerikai tinédzserfilmre vagy a Való Világra, hogy bebizonyosodjon a feltevésem.


A modern zenéket szintén erkölcstelennek tartom: Rap, pop, disco, punk stb. A rap a gengszter-életmódot akarja népszerúsíteni a fiatalok körében és ahogy én látom az is lett.


Erkölcstelennek tartom emellett az anyagiasságot is, a pénzzel és különböző értéktárgyakkal(okostelefen, márkás ruha, stb.) való felvágást.


Folytathatnám de szerintem már érted mire célzok.


"Az egyházzal a legnagyobb gond, hogy ha nem ilyen liberálisabb irányzatot való Pápa van hatalmon, mint Ferenc Pápa, hanem egy konzervatívabb, akkor csak hátráltatnák az emberiség fejlődését."


Ahol liberális pápa van az nem igazi egyház mint mondtam mivel nem a hagyományos keresztény értékeken alapszik.

2016. jan. 22. 17:31
 9/46 anonim ***** válasza:
91%

"Erkölcstelennek tartom emellett az anyagiasságot is, a pénzzel és különböző értéktárgyakkal(okostelefen, márkás ruha, stb.) való felvágást. "


Ajánlom figyelmedbe a kommunista történelem szemlélet és akkor láthatod, hogy ez az ősközösségek óta van. Amúgy nem pont a katolikus egyház az egyik legnagyobb felvágó és hivalkodó évszázadok sőt évezredek óta?

2016. jan. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
96%

Igen, a régi kereszténységet vissza. Rögtön kezdhetnék, egy 30 éves háborúval, inkvizícióval. Természetesen a tizedet is és duplázva áfával.

Magán vélemény, az keresztény egyház, mindig törekedett a gazdasági és politikai hatalomra, vagy is befolyásolására.

2016. jan. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!