Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Feltámadáskor minek támadnak...

Feltámadáskor minek támadnak fel halottaikból azok akik az örök kárhozatra kerülnek, utána meg a tüzes tóba a második halálba?

Figyelt kérdés
Nem értem minek ez, nem egyszerübb, nyilvánvalóbb volna ha maradnak halottak mindvégig már?
2018. nov. 30. 08:16
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

Senki sem olyan hülye, hogy azt gondolja, a pokol szó szerint egy kemence, vagy hogy a kárhozatra ítélt emberek fogukat fogják csikorgatni. Ezek valóban csak jelképesek, amik az örök szenvedést szimbolizálják.

Egyébként ránézve így a kérdésre, az utolsó 4 hozzászálást mind te írtad, nem ártana, ha picit rendszerezve írnád a mondadódat... Minek írsz négy külön hozzászólást közvetlenül egymás utána? Rendes fórumokon az ilyet büntetik is.

2018. nov. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
62%

"(János 8:23) . . .: „Ti alulról vagytok, én felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.



Az ember soha nem volt és nem is lesz más létformában, mert ahogy az angyalok sem hagyhatyák el a rendeltetésüket, az emberek sem lehetnek más életformában, mert ide szól az életük."


Tévedés. Ha ismernétek Pál leveleit, tudnátok, hogy az újjászületett hívőt az Újszövetség már felülről jövőnek tartja. Krisztusban újjászületettek már krisztusiak, nem ádámiak, tehát felülről származnak.

Ha megnézed a szövegkörnyezetet, amire korábban intettél másokat, akkor láthatnád, hogy az izraelieknek mondja Jézus, akik nem hajlandóak megtérni. Csak eggyel kell tovább olvasnod:


8,23 És monda nékik: Ti innét alól valók vagytok, én onnét felül [rész 3,31.] való vagyok; ti e világból valók vagytok, én nem vagyok e világból való.


8,24 Azért mondám néktek, hogy a ti bűneitekben haltok meg: mert ha nem hiszitek, hogy én vagyok, meghaltok [rész 3,18.] a ti bűneitekben.


8,25 Mondának azért néki: Ki vagy te? És monda nékik Jézus: A mit eleitől fogva mondok is néktek.

2018. nov. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
0%

Azért mert, valaki keresztény lesz, még nem jön és nem is jött felülről.

S egyébként pedig csak néhányan kapnak meghívást, hogy Krisztus menyasszonya, vagy is társkirályai legyenek.

A többség, az eredeti szándéknak megfelelően, a Földön élnek örökké, amikor túl élik Isten haragjának napját.


Istennek nem volt tervében, hogy az emberek az égbe menjnek, s hogy néhányukat ezzel még is megjutalmazza, azt a későbbiekben említette meg.

Az Izraeliták pedig már kiestek ebből, mert elvesztették a kiválasztottságukat, mint nemzet.

Ettől függetlenül lehetnek Isten népéhez tartozók, de a Földre vonatkozóan, amennyiben elfogadják a valódi megváltót, és az életükkel is bizonyítják ezt.

2018. nov. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
42%

"Azért mert, valaki keresztény lesz, még nem jön és nem is jött felülről."

Ha megtalálom az igét, akkor bemásolom. De akkor ebből két dolog tényleg igaz: nem fogadjátok el Pált és nem olvassátok a leveleit (ami következetes).


Mondjuk akkor Jánosnak sem hisztek:

János

1,12 Valakik pedig befogadák őt, hatalmat ada azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, a kik az ő nevében hisznek;


1,13 A kik nem vérből, sem a testnek akaratából, sem a férfiúnak indulatjából, hanem Istentől születtek.


Bár felesleges Páltól igéket idéznem, úgysem fogadod el


"S egyébként pedig csak néhányan kapnak meghívást, hogy Krisztus menyasszonya, vagy is társkirályai legyenek."

Tanú teológia, ezzel nem foglalkozom. A kiválasztás teológiájában alapvető tévedéseitek vannak. Hiába, aki nem olvassa Pált féremegy


"A többség, az eredeti szándéknak megfelelően, a Földön élnek örökké, amikor túl élik Isten haragjának napját."

Ezzel egyetértek. Az új Földön új testben fogunk élni


Te hiszel a szellemi újjászületésben még ebben az életben?

2018. nov. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
50%

"Az Izraeliták pedig már kiestek ebből, mert elvesztették a kiválasztottságukat, mint nemzet."

Egyetértek

2018. nov. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
13%
#21 Hogyan egyezteted össze egy igazságos Istennel, hogy 70-80 évnyi gonoszkodás után örökkévalóságig kínozzon valakit?
2018. nov. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

#26

Szerintem már néhányszor kifejtettem más kérdéseknél neked, ha jól emlékszem, akkor még bővebb irodalmat is ajánlottam, javaslom nézd vissza. Se értelmezésem, se véleményem nem változott azóta.

2018. nov. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
0%

A legjobb eddigi elemzést a pokolról a Biblia alapján az alábbi cikkben találtam.


[link]


Ugyan nem tudjuk, hogy a mennyország és pokol milyen lesz, a fenti cikk arra nagyon jó, hogy az ember a vallási világban berögzült dogmákat és véleményeket nyitottan újragondolja és megvizsgálja. Ugyanis pl. a Biblia sehol nem írja, hogy az emberi lélek halhatatlan, sőt azt írja, hogy nem az. Az örök élet mindig csak pozitív kontextusban kerül elő. Az "örök szenvedés" szókapcsolat sem fordul elő, a #6-os válaszoló rosszul idézte a Máté , ott "örök büntetés" szerepel. Ez arra is utalhat, hogy a büntetés, bármi legyen is az, nem fordítható vissza, a fizikai halál után nem lehet változtatni a helyzeten, vagy a kegyelem állapotában volt valaki, vagy elveszett. Az is büntetés, ha valaki kap egy nagy ajándékot (az örök életet a mennyországban), valaki meg nem kapja meg (és elpusztul a teste és a lelke is bizonyos idő után a "tűzben").


Az "örök tűz" kifejezés szerepel a Bibliában, de attól, hogy a tűz örök, még nem következik, hogy az emberek, akik oda kerülnek, ők is örökké szenvednének. Jézus szerint az örök tűz az "ördögnek és angyalainak készíttetett", tehát az inkább valószínű, hogy a gonosz angyalok számára nagyon sokáig (kvázi örökké) fog tartani a szenvedés.


üdv

Stefán

2018. nov. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
* Máté = Máté 25:46-ot
2018. nov. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Kedves 10-es jehovás,

Akkor úgy értitek, hogy 144000 jehovás kap koronát, és megy a mennybe, a többiek pedig a Földön maradnak tovább?

Ez az értelmezés sem jobb rátok nézve, inkább meg kellene térni az Úr Jézus Krisztushoz ebből a jehováskodós-királyságtermes-őrtorony terjesztős - hamis világbéke dátum halmozó vallásból.

Isten adjon ehhez bölcsességet és bátorságot!

2018. nov. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!