Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Indiai mantrákat hallgatok,...

Mansour kérdése:

Indiai mantrákat hallgatok, szerintetek ez bűn, vagy keresztény szempontból semleges, vagy esetleg segíthet is az Isten felé fordulásban?

Figyelt kérdés
Ha lehet, a válaszban írjátok meg azt is, hogy milyen vallásúak, felekezetűek vagytok.
2018. dec. 7. 11:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
39%

"Egyébként Indiában nagyon ősi a kereszténység"

Az lehet, de igazából az európai gyarmatosítók miatt terjedt el. Goa például portugál gyarmat volt, meg is lehet nézni az összes keresztény templom portugálok által lett építve, mind a mai napig támogatják az ottani keresztény közösséget.

2018. dec. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
58%

#11

Pont arról írtam, hogy az első gyarmatosítók már ősi keresztény közösségeket találtak. Nyilván a gyarmatosítók tevékenysége hozzájárult ezen közösségek megmaradásához, mert végre fellélegezhettek az üldözés alól, de az tény, hogy a gyarmatosítóktól függetlenül léteztek.

2018. dec. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
56%
Maguktól biztos nem álltak át a kereszténységre.
2018. dec. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
#13: Mármint melyik népcsoport vagy kaszt? Még az érinthetetlenek sem?
2018. dec. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
29%

"De kifejezetten a mantrák és dhunok azok, amiknél érzek valami pozitív lelki hatást, mégpedig nyugtató, lecsendesítő és egyfajta "lélekemelő" hatást. Keresztény zenékkel kapcsolatban ilyet sajnos még soha nem éreztem."


Jézus sehol nem tanította,hogy vond meg magadtól a boldogságot,szóval nincs vele gond.

2018. dec. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

"Jézus sehol nem tanította,hogy vond meg magadtól a boldogságot,szóval nincs vele gond."

Köszönöm! Egyébként én is így gondolom, csak kíváncsi voltam a különféle véleményekre, és bevallom, hogy nem ilyen pozitív válaszokra számítottam.

2018. dec. 10. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!