Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki sosem bűnözik, nem...

Ha valaki sosem bűnözik, nem is kell neki a megváltás?

Figyelt kérdés
2018. dec. 7. 11:47
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
47%
A Biblia azt írja, hogy az ember születésétől, sőt természetétől fogva bűnös, tehát kell akkor is a megváltás. Az megint más kérdés, hogy képtelen vagy bűn nélkül élni.
2018. dec. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
48%
Nem, nem kell.De ha a keresztény bűntudatkeltő szöveget gondoltad, akkor igen.
2018. dec. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Nem én akarok bűbtudatot kelteni. A kérdés az hogy mások miért akarnának bűntudatot kelteni bennem, ha sosem tettem olyat amiért bűnösnek kéne érezzem magam.
2018. dec. 7. 13:17
 4/37 anonim ***** válasza:
53%
Ti tudtok bűntelen emberről? Légyszi, mutassatok már be egynek, hadd ismerjem meg... :))
2018. dec. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
44%

#3

Örülök, hogy te soha semmi rosszat nem követtél még el egész életedben, nem csak tettekkel, de gondolatban és mulasztással sem. Én sajnos közel sem vagyok ennyire tökéletes, bízom benne, hogy a jövőben sem fogsz semmi bűnt elkövetni.

2018. dec. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

"Ti tudtok bűntelen emberről?"

Persze, rengetegről. Sok rossz van a világban, de azért annyira nem sötét a dolog, az emberek jó részének nem szokása hogy árt másoknak, becstelenül vagy tisztességtelenül él.

2018. dec. 7. 13:26
 7/37 anonim ***** válasza:
37%
Ja értem... Itt azért felhívnám a figyelmet, hogy a laxa (túl laza) vagy a cauteriata (kiégett) lelkiismereti típusok is kimerítik a bűn fogalmát, ha ezeket az egyén nem ismeri fel és nem igyekszik rajtuk változtatni.
2018. dec. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Nem kiégésről vagy hasonlóról van szó.

Röviden, világéletemben úgy neveltek, hogy a tetteimért felelősséggel tartozom, és ez így teljesen rendben is van. Ha hibát követtem el, vállaltam érte a felelősséget, ezt így is látom természetesnek.

Ezek után megismertették velem a kereszténységet, ahol arról próbáltak meggyőzni hogy olyasmiért vállaljak felelősséget amit sosem követtem el. Ez teljesen abszurd.

Olyannak tűnik az egész gondolatmenet, mint a teleshopos reklámok. A legtöbb embernek tökéletesen elég a természetes gyümölcs, de ők megpróbálnak meggyőzni róla hogy csak akkor leszel egészéges, ha a gyümölcsöt az ő GyümiTurbó3000 Varázsturmix Generátorukkal dolgozod fel fogyasztás előtt. Tehát elhitetik veled hogy neked kell valami amit igazából semmi nem indokol.

A megváltás ugyanilyennek tűnik. Higy a bűnös embereknek is jár egy második esély, ez szép gondolat lenne így önmagában. De ha valaki nem él bűnös életet, onnantól a kereszténység ugyanilyen önreklámba csap át, ahogy megpróbál meggyőzni hogy szükséged van valamire, amit természetesen csak náluk kaphatsz, holott semmi nem indokolja hogy rászorulnál a megváltásra.

2018. dec. 7. 14:15
 9/37 anonim ***** válasza:
60%
A biblia azt irja vannak titkos bunok is,amit az ember nem ismert meg fel magaban...
2018. dec. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
22%

"Ha valaki sosem bűnözik, nem is kell neki a megváltás?"

A bűn, a bűnös és a bűnözés nem ugyanazt jelenti. De amúgy sincs olyan ember, aki ne követett volna el bűnt. Mindenkinek kell a megváltás

2018. dec. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!