Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus egyház gyengül a...

A katolikus egyház gyengül a nyugati világban (botrányok, érdektelenség stb. ) és ez a kis egyházaknak jó, mert most ők fejlödnek, növekszenek, na de mi leszen ha majd rátok is sor kerül, mert gondoljátok a liberális uralom titeket békén hagy majd?

Figyelt kérdés
2018. dec. 9. 12:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
A népességi statisztikák nem azt mutatják, hogy annyira nagyon növekednének. Egyedül a jehovásoknál volt egy kis növekedés, a többi stagnált, vagy fogyatkozott. Például a hitgyüli 2001 és 2011 felére zsugorodott össze.
2018. dec. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Amikor olvstam a kérdésednek ezt a részét:"...de mi leszen ha majd rátok is sor ...", egy bibliai prófécia jutott eszembe, engedd meg, hogy megosszam veled is: "Így hát a mostani körülmények között azt mondom nektek, hogy ne avatkozzatok ezeknek az embereknek a dolgába, hanem hagyjátok őket békén. Mert ha az, amit terveznek vagy tesznek, emberektől van, meg fog bukni, de ha Istentől van, nem lesztek képesek megbuktatni őket. Különben még esetleg olyanok lesztek, mint akik valójában Isten ellen harcolnak.” Cselek. 5:38,39

Lehet, hogy ea Bibliának ez a válasza a kérdésedre?

2018. dec. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
KZitus, tudom, Te is élvezed a katolikus hivek elpártolását, Te is az voltál valamikor... Most azt akarod mondani, hogy ennek így kell lennie?! Hát erről beszélek, ha majd Titeket járatnak le okkal- ok nélkül, akkor az is Isten akarata leszen majd?
2018. dec. 9. 12:37
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

Ha a szabadság eszméi terjednek el az egyáltalán nem baj.

Sokkal rosszabb lenne, ha valami gyilkolászos szekta meg akarná mondani, hogy hogyan éljek.

2018. dec. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Kereszténység alapból gyengül, de a katolikusok a leggyorsabban igaz. Ez van, most ilyen világban élünk. Ez oda vezet, hogy majd beütemezve úgyis a szar, és ha az emberek tartósan szenvedni fognak, akkor úgyis Istenhez fordulnak segítségért.
2018. dec. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
*beüt.
2018. dec. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 KZitus ***** válasza:

Drága kérdező :-)

Semmi de semmi problémám aem a katolikusokkal, sem más egyéb vallással.

Minket is fognak gyalázniiiii????? Te most jöttél erre az oldalra? soha nem olvastál kommenteket rólunk? A nagy része nem éppen kedvező(és most szépen fogalmazok)szavakkal illet minket. De ha nem így lenne, hogyan teljesedne be Krisztus szava?

"Ha a világ gyűlöl benneteket, ne feledjétek, hogy engem előbb gyűlölt, mint titeket. Ha része volnátok a világnak, a világ kedvelne benneteket, hiszen az övéi lennétek. De mivel nem vagytok része a világnak, hanem kiválasztottalak titeket a világból, ezért a világ gyűlöl titeket. Tartsátok észben, amit mondtam nektek: a rabszolga nem nagyobb az uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak. Ha az én szavaimat megfogadták, a ti szavaitokat is megfogadják majd. De mindezt azért művelik majd veletek, mert a tanítványaim vagytok, és nem ismerik azt, aki küldött engem."János 15:18-21

Úgy hogy megnyugtatlak, mert én már nyugodt vagyok, már régen ránk,"rátok is sor kerül"-t. :-)

Egy boldog néphez tartozunk, mert hiszünk Istenben és az összes ígéretében:

Máté 5:3–11

3 „Boldogok, akik tudják, hogy szükségük van Istenre, mivel övék az egek királysága.

4 Boldogok, akik keseregnek, mivel meg fogják vigasztalni őket.

5 Boldogok a szelídek, mivel örökölni fogják a földet.

6 Boldogok, akik éheznek és szomjaznak az igazságosságra, mivel Isten megadja ezt nekik, és elégedettek lesznek.

7 Boldogok az irgalmasok, mivel velük is irgalmasan fognak bánni.

8 Boldogok a tiszta szívűek, mivel látni fogják az Istent.

9 Boldogok, akik békére törekednek, mivel Isten fiainak fogják őket hívni.

10 Boldogok, akiket üldöznek az igazságosságért, mivel övék az egek királysága.

11 Boldogok vagytok, amikor miattam gyaláznak és üldöznek benneteket, és hazug módon mindenféle gonoszságot mondanak rólatok."

2018. dec. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
KZitus, névtelenül, arctalanul itt vagy, és 32%-odal azt várod, hogy majd jó fej leszel? Vagy élvezed, hogy bánthatnak, gyakorló keresztényként más, hasznosabb dolgod is lehetne, amiről számot adhatnál a "Végítéletkor", egyébként jobb volna, arra válaszolnál, ami a kérdés: azt hiszed Te meguszod majd az üldöztetést, ami a katolikusok most elyzenvednek?
2018. dec. 9. 19:47
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Üdvözlök mindenkit. A Katolikus Egyház a legnagyobb hívő létszámmal rendelkező Keresztény egyház, így érthető, hogy egy ekkora volumenű egyház sokszor kerül főleg a média kereszttűzébe, amelynek nem célja igazságot közölni, a célja, a nagy nézettség, a nagy bevétel. Néha az igazságot közölvén, néha nem, néha részben érintvén azt, és féligazságokat közölvén.


Elégedetlen emberek a világ minden részén megtalálhatóak, ez vallástól független. Érdekes, hogy például azok az egyházak, amelyek érvelésükben használják önmaguk hitelesítése érdekében azt, hogy a Katolikus Egyház valósan, avagy valótlanul botrányba keveredett, máris nem annyira támogatóak az esetleg őket megcélzó média felé. Számtalan kis egyháznak a tagjaitól lehet olvasni, itt az oldalon is, hogy a saját érvelésükhöz felhasználnak, például egy történelmi személyt, majd egy másik kérdés alatt ugyanezt a személyt eretneknek nevezik, tévelygőnek akire nem szabad hallgatni. Na már most, szerintem ebből szűrje mindenki azt amit akar.


A kis egyházak olyan emberekből állnak, akik csalódtak valamiben, valakiben ez alól a saját vezetőik sem kivételek, akik az adott kis egyházat alapította. Az ilyen személyek, egyértelműen az önigazolás érdekében, támadják az egyházat, amiből kiváltak. Azt azért fontos megjegyezni, hogy ezek a kivált személyek, akik önálló egyházakat hoztak létre, amikor ezt a saját szervezetükben tapasztalják ugyanezt, azonnal háborút indítanak a kiváló személy ellen, hitelteleníti próbálják, ellehetetleníteni minden létező módon, hogy ne tudja a még bent levő tagokat esetleg elirányítani a szervezettől, az egyházról. Tehát kivált emberek, akik az ő szemszögükből nézvén eretnekek, tévelygők, másokat neveznek eretneknek és tévelygőnek, akik az ő szervezetükből válnak ki. Persze még annyit ehhez, hogy ezek a szervezetek, egyházak azzal érvelnek, hogy a kiváló személy, a már megismert egyetlen, igaz igazságtól fordult el, és nem egy téves egyháztól. Egy a gond, minden ilyen kisegyház szinte egytől-egyig ugyanezt gondolja magáról. Megint azt tudom mondani, mindenki vonja le a saját következtetéseit.


Természetesen, amin egy egyház növekedni kezd, egyre jobban magára vonja a figyelmet, például egy kis faluban alakult kis közösség, kb soha nem fogja magára vonni a média figyelmét, legfeljebb akkor ha valami elképesztő borzalom történik, ezzel szemben, például a Katolikus Egyházban elég egy papnak, valami minimálisan félreérthető dolgot tennie, ami lehet máris címlap story lesz. Ugye érthető a különbség?


Egy kis kitérő példát szeretnék arra hozni, hogy mi is a legfontosabb akkor, amikor a hitünket vizsgáljuk, és hogyan is kell ehhez hozzá állni. Itt egy fantázia történet párbeszédéből írok pár sort. Egy démon összetalálkozik egy ember lovaggal, aki természetesen az embereket védi, főleg a démonoktól. A démon hosszú párbeszédben ecseteli, hogy az emberek törekvései gyengék, az emberek minden téren túl esendők, és ami a legfontosabb, hogy a hitük olyan törékeny, hogy a legkisebb bajban is azonnal elfordulnak az imádatuk tárgyától.


Amikor azt vizsgáljuk, hol kellene lenni, melyik egyházban lehetne az "igazságot" megtalálni, mi volna a jó döntés a hitünkre nézve? Akkor véleményem szerint fontos volna, a hitünket nem az általunk képviselt egyház esetleges kellemetlen tapasztalatai miatt ide oda tologatni, hanem Istenre tekinteni, és elveszejteni önmagunkat, hogy megadja a szükséges válaszokat. A jó ég tudja, hány millió ember fordulhatott el a hitétől azért, mert a saját közösségében erkölcstelenséggel találkozott, valami számára botrányos dologgal.


Az aki azt hiszi, az igazságot majd egy közösségben találja meg, abban a formában, hogy egy közösség fogja számára a megmenekülés értelmezéseit birtokolni, és ezen kívül a hite legfeljebb egy tévelygő ostobáénak mondható, az szerintem téved, de nagyon nagyot. Nagyon fontos a Szent írás, már hogy ne lenne az. Csodálatos, az értő szívnek. De jó lenne, ha azok, akik a Szent írás értelmezésével akarnak egy nagy egyházat hiteltelennek értelmezni, jól olvassák át azt a részt, amikor Jézus olyan dolgot enged meg a tanítványainak, amit az akkori írásokat tanulmányozó, és látszólag jól értelmező emberke elítélnek, és megvetnek. Nem lehetett volna gyógyítani Szombaton Jézus mégis megtette, nem lehetett volna Dávidéknak az Oltár áldozatból enni, mégis megtették. Ezek mind Isten szemében elfogadhatóak voltak, pedig az írás azok szerint, akik ma elítélik a Katolikus Egyházat az "ige, és az értelmezés" szerint mást írt, azt, hogy nem lehetne. A szív útját, a szeretet útját próbálta Jézus megmutatni az embereknek, megértetni velük, hogy az Írás irányadó mérték, egy térkép, de a szívből jövő szeretet szavával cselekedte meg, amiket meg tett.


Hogy lehetne azt mondani, például Szent Ferencre, hogy tévelygő, egy eretnek, miközben életében bizonyította mindenki előtt, látható módon, hogy a hite nem egy olyan ember hite, aki téves Isten ismerettel rendelkezne. Feladván az úri életet a szegénységért, a nélkülözésért, ilyet nem tesz egy olyan ember, aki tévelyeg a hitében, egy olyan ember, aki egy téves úton jár.


Bárki aki ezeket a sorokat olvasta, gondolhatja, hogy "Na egy újabb Katolikus tévelygő, aki védi az egyházát, minden észérv ellenére is..."


Nem vagyok Katolikus, de még keresztény sem, mert nem érdemlem meg, hogy magamat annak nevezzem.

2018. dec. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az jó dolog hogyha a katolikus egyház befolyása visszaszorul, sőt a legjobb az lenne ha eltűnne. Persze ez gyakorlatilag minden vallási szervezetre mondható.
2018. dec. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!