Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A papok hogy bírják ki hogy...

A papok hogy bírják ki hogy ne csinálják?

Figyelt kérdés
Értem én hogy cölibátus meg minden de azért ők is férfiak nekik is vannak ösztöneik hogy bírják ki?? Vagy lehetséges hogy titokban? Az mekkora bűn lehet? Egyébként én egy keresztény iskolába járok és általában ők tartják a hittant.. De olyan szinten kellemetlen ahogy bámulnak.. És amikor kérdeztem valamit tőle zavarba jött és nem tudott válaszolni.
2018. dec. 10. 18:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
2%
Pedofilkodnak😡
2018. dec. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%
Azt gondolom,hogy a 10-es válaszolónál ott a pont.Ment is a zöld kéz.Rengeteg félék vagyunk,és bár nem lényegtelen,de bizony nem a szerelem az élet fő célja.Vannak tv-csatornák..stb,ahol a csapból is ez folyik,de full hamisan.Van akik ezt felismerik és igenis tiszteleter méltó,hogy van aki a főáramon kívül más célokat is talál.Vannak ilyen emberek,papok között is,meg nem papok között is.
2018. dec. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
80%

"Nem a szerelem meg a szex az emberi élet lényege. Ezek nélkül is lehet bőven teljes életet élni."


Előző vagyok.Ezzel a mondattal is egyetértek.Örülök,hogy vannak akik még így látják.Bár én is úgy gondolom,hogy ha valaki egy tartalmas kapcsolatban boldog,az érték,de attól még az élet valódi lényege bizony nem ez.

2018. dec. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 KZitus ***** válasza:

Szia


Egy olyan "pap" írja le a "hogyan"ra a választ, aki soha nem volt nős. Mivel isteni ihletés alatt írta, ez egyben Isten véleménye a kérdezett témáról. Nagyon kiegyensúlyozott és több hozzászóló véleményét is tükrözi.

1Korintusz 7:1–9

"Ez a válaszom azzal kapcsolatban, amit levélben kérdeztetek: Jobb az embernek, ha nem érint asszonyt, de mivel elterjedt a szexuális erkölcstelenség, minden férfinak legyen meg a maga felesége, és minden asszonynak legyen meg a maga férje. A férj adja meg a feleségének, ami megilleti őt, és a feleség is a férjének. A feleségnek nincs hatalma a saját teste fölött, hanem a férjének van, és a férjnek sincs hatalma a saját teste fölött, hanem a feleségének van. Ne fosszátok meg a másikat attól, ami megilleti, csak ha közösen úgy döntötök, hogy egy ideig így tesztek, hogy időt szentelhessetek az imának. Aztán újra legyetek együtt, hogy Sátán ne kísértsen benneteket folyton az önfegyelmetek hiánya miatt. Ezt azonban lehetőségként mondom, nem parancsként. Bárcsak minden ember olyan lenne, mint én! De mindenkinek megvan a maga ajándéka Istentől: az egyiknek ez, a másiknak az.

Azoknak pedig, akiknek nincsen házastársuk, és az özvegyeknek azt mondom, hogy jobb nekik, ha olyanok maradnak, mint én. De ha nincs önuralmuk, kössenek házasságot, mert jobb házasságot kötni, mint szenvedélytől lángolni."

2018. dec. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
96%

"Bár én is úgy gondolom,hogy ha valaki egy tartalmas kapcsolatban boldog,az érték,de attól még az élet valódi lényege bizony nem ez."

Így van, házasságban érték a szexualitás, de vannak olyan emberek, akiknek eleve nem való a házasság, párkapcsolat. És nem azért, mert ők rosszabbak, selejtesek, hanem egyszerűen más az alkatuk, másban jók.

Házasságban élni is egy hivatás. Nem szabad erőltetni annak, akinek nem megy vagy másra van meghívva.

2018. dec. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
27%
Aki beteg, az kibírja. Aki meg egészséges az csinálja, csak legföljebb nem beszél róla és úgy tesz, mintha nem csinálná.
2018. dec. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
51%

Hat szerintem csinaljak max akkor nem ha aszexualisak...


14. " A feleségnek nincs hatalma a saját teste fölött, hanem a férjének van, és a férjnek sincs hatalma a saját teste fölött, hanem a feleségének van"


Hmm..Zitus, ez azt jelenti hogy ha a feleseg at kell adja teljesen a teste felett a hatalmat akkor a ferj kikotozheti? Mert az akkor megnyugtato hogy ilyen valtozatosan elhetjuk meg amit a papok nem csinalhatnak....:)

2018. dec. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!