Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a fenét csináljak a karjaim...

Mi a fenét csináljak a karjaimmal, hogy bírják az edzést?

Figyelt kérdés

Üdv!


Olyan kérdésem lenne, hogy kétszer volt előző évben edzésnél olyan periódusom, amikor a kezem beállt, és 1-2 hónapos kényszerpihenőre kényszerültem...


Utóbbi decemberben kezdődött, és most februárba mertem nekilátni edzeni...


Magas vékony testalkatú vagyok, hosszú karokkal, még bőven kezdő.


Amit tudni kell a fájdalomról, hogy a belső könyökhajlatnál van valamilyen égető, bizsergő érzés, edzés alatt és napokkal utána is. Nagyon kellemetlen.


Már most rettegek, hogy megint be fog állni, de akkor hagyom a fenébe az egész edzést...


Szedek izületvédőt (mega glukozamin), Omegát, multit és C 1000-et és bicepszre most csak koncentráltan kis súlyókkal edzek. Koncentrált bicepsz, kalapács falnál és váltott karú bicepsz.


Mit tudnék csinálni, hogy megelőzzem megint a sérülés kialakulását?


Most erőteljes izomláz van az alkaromban, de ismerem ezt az érzést, ez most jó. Általában hosszabb kihagyás után szokott ilyen lenni.


Meg kellene erősödni a karomnak, vagy mit csináljak?


Üdv.

25F


2018. febr. 11. 20:00
 1/9 Lazy Lover ***** válasza:
Keress fel 1 orvost
2018. febr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
X idő kihagyás utáni kar edzésnél nekem is ez van és kb jó 1 hétig nem tudom utána intenzíven leedzeni, de utána nekem már nem jelentlezik ez a panasz és tudok sokkal koncentráltabban edzeni, én azt javaslom, hogy egyszer edzed le a karodat nagyon és utána egy jó másfél héttel edzed megint és utána már mehet akar a heti kettő edzés is. Nem tudom mi lehet ez, viszont tapasztaltam én is :)
2018. febr. 12. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Orvoshoz minek menjek, azt mondja ne edzek és meg van oldva a probléma (az orvos amúgyis rúgnak a kondizásra). Semmi baj a karommal, fizikai munkát végzek, csak akkor cseszekszik ha testépítek.
2018. febr. 12. 09:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyon lassan, de folyamatosan emelj a súlyon, ne vidd túlzásba a kar edzést, próbáld hozzászoktatni... Ha így se lesz jó, orvos.
2018. febr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A Mega nem elég. Használj olyat, amiben van kondroitin és MSM is. Pl. Biotech Arthro Guard-ból napi 6 tablettát, Proenzi 3 Expur-ból napi 3-at, stb., heteken, hónapokon keresztül, hogy elkezdjen hatni.

Hasonló gondom VOLT nekem is. Persze lehet nem ez a bajod, de azt sose felejtsd el, hogy ha nem iszol fehérjét, lassabban fejlődik az izom, de ha nem költesz eleget ízületvédőre, egy életre szétb____hatod a végtagjaid.

2018. febr. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, egyetértek, ez a glükozamin nem sokat oszt szoroz magában, valamilyen komplexebb megoldásra lesz szüségem!
2018. febr. 18. 19:17
 7/9 A kérdező kommentje:
Elmentem orvoshoz, természetesen mint mondtam, felesleges volt..... Mondta, hogy válasszak más sportot és hagyjam az edzést. Fizikai eltérés nincs, mivel mind a kettő karban ugyanúgy megvan a fájdalom és edzés esetén jelentkezik...
2018. febr. 20. 15:00
 8/9 A kérdező kommentje:
Most enyhült de nem akarom elkiabálni. Koszi utolso egy Heavy Duty-t vettem bizakodom ez jo lesz. 7k egy hónapra de.leszrom ha hasznal. Ha vki tud meg jo készítményeket gyógynövényt ne tartsa magaba. Koszi
2018. márc. 15. 06:42
 9/9 palilaci ***** válasza:

Valoszinuleg golf konyokod van.

Ne nagyon eroltesd a bicepszed. Evezesnel, huzodzkodasnal kap eleget. Az eros izomlaz az alkarban pedig lehet tuledzes jele is.

2018. márc. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!