Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az a páli teológia?

Mi az a páli teológia?

Figyelt kérdés

Néha látom etalonként említve egyes válaszokban az un. páli teológiát. Igazából mi ez és mit képvisel? Mitől másabb, még inkább mitől értékesebb, mint az evangéliumok, vagy a többi apostoli levél? Esetleg van péteri, jánosi, Jakab teológia is?

Különösen annak tekintetében is érdekel, hogy míg Pál levelei mindig egy adott gyülekezetnek szóltak, addig például Jakab, Péter és János levelei az egész Egyháznak íródtak. Ezzel persze nem szeretném Pál leveleinek értékét csökkenteni, mert nagyon fontosak. Csak számomra nagyon furcsa ez a megkülönböztetés.



2018. dec. 14. 15:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%

A páli teológia alapvetően eltér Jézus tanításától.


Arra épül, hogy van áteredő bűn, melyet Ádámtól és Évától örököltünk (sic), valamint a kiengesztelődés, vagyis Jézus a vére ontásával engesztelte ki az Atyát (sic).

De legalább ilyen téves a megváltás tana, amely szerint Jézus helyettünk "vette el a balhét" a saját magunk által elkövetett bűnökért.


Ezzel szemben Jézus azt tanította, hogy Ő az életével és halálával és feltámadásával az UTAT mutatta meg, de helyettünk nem tud járni ezen az UTON, azon nekünk kell járni. Továbbá Jézus a reinkarnációt is tanította, hogy tehát mindenki a saját maga által elkövetett bűnökért felel, és nem pedig mások által (Ádám és Éva) elkövetett bűnökért. Valamint, hogy a Szentlélektől történő újjászületés által tudunk "kikerülni a földi körforgásból".



https://www.youtube.com/watch?v=gA8rIy1rtlU

2018. dec. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
31%

#1


Elnézést, ez a helyes link, ahol részletesen ki van fejtve:


https://www.youtube.com/watch?v=U0W36F0GpzA

2018. dec. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi hogy offolok, de megkérdezhetem melyik felekezethez/egyházhoz tartozol Emánuel?

Már egy ideje olvasom az írásaidat/válaszaidat és nagyon szimpatikusak,tisztán érthetőek minimális Bibliatudás mellett.

2018. dec. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

"Arra épül, hogy van áteredő bűn"

Erről már Dávid király írt zsoltárában, tehát biztos nem lehet igaz állításod, miszerint Pál találmánya lenne.


"Jézus a vére ontásával engesztelte ki az Atyát"

Miért, szerinted akkor unalmába ment a keresztre? Már Izajás megírta, hogy Jézus a mi bűneinkért fog szenvedni. De János apostol is ír erről levelében.


"Továbbá Jézus a reinkarnációt is tanította"

Ilyen hülyeséget egész biztos nem tanított. Jézus teljesen egyértelmű volt, hogy aki meghal, ítéletben részesül, ki kárhozatra, ki üdvösségre.


Normális válaszok érdekelnek, nem ilyen hülyeség.

2018. dec. 14. 19:24
 5/20 anonim ***** válasza:
37%

Akkor csapd fel a Bibliát, Kérdező.

Ha meg nincs bibliád, vegyél egyet.

2018. dec. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Lehet neked újdonság, de már neten is olvasható, valamilyen szinten jobban is szeretem, mert gyorsabban kereshetők benne a kívánt részek.

Egyébként gratulálok, 2 válaszodból 2-nek semmi köze sem volt a kérdéshez. Ez eddig 100%-os arány.

2018. dec. 14. 19:36
 7/20 anonim ***** válasza:
27%

Oké akkor válaszolok a kérdésre.Pál eltért Jézus tanításától és egy külön utat járt be.Ha a Pál-levelek valódiak és eredetiek,akkor azt lehet mondani hogy Pál az eredendő bűn dogmájával akarta "megbüntetni"

az embereket Jézus haláláért.

2018. dec. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Igen, én pedig erre írtam, hogy nem igaz.

Az áteredő bűn már egyértelműen benne van az Ószövetségben is:

Zsolt 51,7

Lásd, én vétekben születtem, már akkor bűnös voltam, mikor anyám fogant.


Jób 14,1.4

Minden ember, aki anyától született, szegény a napokban, de jóllakik gonddal.

Tisztátalantól vajh születhet-e tiszta? Nem, egyetlen egy sem!


Jézus tudtommal nem vetette el ezen ószövetségi írásokat.


Persze ezen lehet vitatkozni, az ortodoxok szerint például nincs. Jézus megváltó áldozatának tagadása sokkal nagyobb probléma.


Hiszen Izajás próféta így jövendölt Jézusról:

"De őt a mi vétkeinkért szúrták át,

a mi bűneinkért törték össze;

a mi békességünkért érte fenyítés,

és az ő sebe által gyógyultunk meg."


János, a szeretett tanítvány ezt írta levelében:

"Nem abban van a szeretet, hogy mi szerettük az Istent, hanem hogy ő szeretett minket, és elküldte az ő Fiát engesztelő áldozatul a mi bűneinkért."

2018. dec. 14. 19:55
 9/20 anonim ***** válasza:
28%

#3


Szia!


A közösségünk "felekezetközi", vannak katolikuok, protestánsok, evangélikusok, stb.


számunkra mindegy, hogy milyen felekezethez tartozik valaki, ha elfogadja Jézust az Istennének, és megmarad nyitottnak, a Jézus tanulásra.


Itt olvashatsz: web-hang pont hu


Ahol egyébként gazdag anyag található, hogy Pál tantása a páli teológia hol tér el Jézus tantásától.


Ha kérdésed van privátban szvessen válazolok! :)


Ja, és ne vitatkozz vallásos (lezárt) emberekkel, mert mert meggyőzni úgysem lehet azt, akinek nincs birtokában az alapalázat! :)

2018. dec. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
29%

Kedves Kérdező!



Nem vitatkozni szeretnék a véleményeddel, csak észrevételezni, hogy amiket idéztél azokat nem Jézus mondta! Ezért Jézus tantásait felülértelmezni a Biblia egyébb más részeivel önkényes, és ellentétben van Jézus tantásával, mert Jézus erre vonatkozóan azt tanította, hogy "Az ÉN szavaim azok amelyek soha el nem múlnak". És nem pedig Pál, vagy egyébb próféta szavai.



"Ég és föld elmúlnak, de az evangéliumokban, a HANG-könyvekben leírt igéim soha el nem múlnak. Ezeken nem fog az idő vasfoga. Időtlen szeretetem fogalmazódik meg ezekben igazságban, és időtlen igazságom szeretetben." (Jézus; Hang: 33/3444)



"A Szentírásban rangsorolni kell! Csak azokban a sorokban él a Szentlélek lángja, amelyek hozzáigazíthatók az evangéliumaimhoz! A keresztények közötti meg nem értés egyik legsúlyosabb forrása az, hogy nem evangéliumaimhoz igazítjátok a Biblia többi részét, hanem azonos szintűnek tartjátok minden sorát. Pedig könnyen beláthatnátok, hogy így a Bibliából mindent ki lehet olvasni, és az ellenkezőjét is! Tehát érdemben használhatatlan! Arra kérlek benneteket, hogy az evangéliumaimat olvassátok nagy buzgósággal, és a Szentírás többi részével csak annyiban foglalkozzatok, amennyiben össze tudjátok egyezteti evangéliumaimmal." (Jézus/A Hang: 21/2092)

2018. dec. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!