Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy győzzem meg magam, hogy...

Hogy győzzem meg magam, hogy a szex bűn? Csak keresztények írjanak. Okoskodók (kb.90%) nem érdekelnek!

Figyelt kérdés

Sok keresztény vezetővel beszéltem és mind azt mondta, hogy ha lesz egy barátnőm, akkor ne feküdjek le vele, mert az bűn és később megbánhatom.

De másfelől meg rengetem embernek van barátnője és össze vissza szexelnek. Gyakran 1-2 hét járás után is.

És úgy viselkednek és mesélnek róla mintha ez tök normálisi és jó dolog lenne. (Nyilván jó érzés, de most nem így értem.)


Hiába vagyok keresztény és tudom is, hogy mit ír a Biblia félek, hogy ha lesz barátnőm egyből lefekszem majd vele.

És szinte biztos, hogy nagyon meg is fogom bánni később.


Hogy verjem a fejembe, hogy bűn a szex?


2018. dec. 15. 00:48
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
67%
Ezeknek a kereszteny vezetoknek van gyerek vagy hazastarsa? Mar miert lenne bun? Hiszen a bibliaban is voltak gyerekek, ezaltal arra lehet kovetkeztetni hogy az emberek eltek nemi eletet. Ha te ugy dontesz es mar elore tudod hogy le fogsz fekudni a baratnoddel akkor honnan veszed hogy megbannad? Ugyanugy fontos a testi kapcsolat ami nem mellesleg meg elvez is az ember.
2018. dec. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
75%

A házasság nélküli szex bűn, nem pedig a szex maga.

Ha lesz barátnőd, hasonlóan konzervatívval kezdj, ha még van ilyen.

2018. dec. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
35%
Troll kérdés!
2018. dec. 15. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
85%
Már most szarban vagy, mert a keresztény értékrend szerint az önkielégítés is bűn. Gondolom, csinálod. Ha ezt a hitet akarod követni, akkor nincs más választásod, mint fejet hajtani annak törvényei előtt.
2018. dec. 15. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
23%

Itt miért válaszolnak olyanok akiknek fogalmuk sincs?

Ha jól értem kérdező, te megértetted hogy a szex bűn, és most segítségre szorulsz hogy ezt be tudd tartani.

Módszerek:

- addig ne találkozz a csajjal amíg "kanos vagy". Találkozz vele akkor ha érzelmi kötődést érzel elsősorban.

- olyan csajjal kezdj aki nem fekszik le fűvel-fával


Világi érvek a szex ellen:

- nemi betegségek

- becsúszhat a gyerek (rengetegen nem képesek betartani a rendes védekezést, aztán itt írogatnak gyakorin hogy terhes leet-e)

- ha a barátnőd mégsem az igazi, akkor mire eljutsz az igazihoz, már nem ő lesz az első.


Elsőnek pedig üzenem, hogy házasságban nyilván nincs tiltva a nemi eggyütlét.

2018. dec. 15. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
55%

Ugye tudod, hogy a gyerekcsináláshoz szex is kell? Az már csak izlés dolga hogy ki csinálja házasság előtt és ki utána. Így szerintem a szex nem bűn. Vagy ha bűn akkor a gyereknemzést minek tartod?


Üdv: egy okoskodó ateista

2018. dec. 15. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
56%

Nem bűn.

A keresztény vezetőknek meg ne adj a szavára kapcsolat, barátnő, gyereknevelés terén, mivel a tapasztalat hiányából eredően irreleváns a véleményük.


Ha meg ilyet mondasz a nődnek majd, hogy a szex bűn...

Hát visszatérhetsz Marok Marcsihoz.

2018. dec. 15. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
81%
"Hiába vagyok keresztény és tudom is, hogy mit ír a Biblia félek, hogy ha lesz barátnőm egyből lefekszem majd vele." Nyugi, nem lesz. Elég lesz az esetleges jelölteket felvilágosítanod arról, ki a véleményed az intimitásról, a szexualitásról, és el fognak menekülni. Mindenkinek jobb lesz úgy.
2018. dec. 15. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
19%

"Világi érvek a szex ellen:


- nemi betegségek


- becsúszhat a gyerek (rengetegen nem képesek betartani a rendes védekezést, aztán itt írogatnak gyakorin hogy terhes leet-e)


- ha a barátnőd mégsem az igazi, akkor mire eljutsz az igazihoz, már nem ő lesz az első.


Elsőnek pedig üzenem, hogy házasságban nyilván nincs tiltva a nemi eggyütlét."


És a maszturbáció ellen mik az érvei a Bibliának(ha vannak)mert ez lehetne egy opció.

2018. dec. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
42%

2018–at írunk, ez már nem a középkor. Ha a mai világban ilyen komolyan tudod venni a vallást és a hitet azt én egy nagyon pozitív dolognak tartom, ennek ellenére valami egyensúlyt kellene találnod és úgy kellene megélned a vallásosságodat, hogy az a mai élettel is kompatibilis legyen.

Bármit is mondanak a vallási vezetők, a korral valamilyen szinten haladni kell. Ez nem jelenti azt, hogy innentől feküdj le fűvel-fával ész nélkül, de ha lesz egy normális kapcsolatod, nem bűn a szex. Az a bűn, ha valaki ilyet akar a fejedbe verni. Egyébként pedig, ahogy korábban már említette az egyik válaszoló, egy cölibátusban elő vallási vezető zéró párkapcsolati tapasztalattal ne ossza már az eszet a szexről, mert kb. zéró a hitelessége.

2018. dec. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!