Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan vannak a "természeti...

KZitus kérdése:

Honnan vannak a "természeti törvények", ha nincsen létrehozójuk (sokak szerint)?

Figyelt kérdés

"A Világegyetemet ugyanis természeti törvények irányítják, és napjainkban ebbe Isten nem igazán szól bele." - ezt írta az egyik hozzászóló, ezért a kérdés.

Én azt gondolom, ezeket a törvényeket Isten hozta létre sok ezer évvel ezelőtt, és tökéletesen működik még ma is, ezért "napjainkban ebbe Isten nem igazán szól bele.", mert nincsen rá szükség.

De aki másként gondolja, az miért gondolja úgy, és van elfogadható magyarázata?



#Isten #teremtés természeti törvények
2018. dec. 18. 09:06
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
66%

A természeti "törvények" azok valójában természeti szükségszerűségek, nem kellett őket megírni. pl: két test vonzza vagy taszítja egymást a helyzettől függően, de ezt egyáltalán nem valami megírt törvény szerint teszik hanem azért a létezésükből és a szerkezetükből ez következik.


Hogy maga az anyag honnan jött: a tudományos (valójában az egyetlen értelmezhető) álláspont szerint az ősrobbanásból.


Hogy mi volt az ősrobbanás előtt: ki tudja, de az ősrobbanás miatt az, hogy mi volt előtte számunkra teljesen megismerhetetlen.


Ez klasszikus kérdés a keresztényektől, amibe bele tudnak kapaszkodni, valójában kb azon a szinten van, mint a "ha isten mindenható akkor tud-e olyan nehéz követ teremteni amit nem tud felemelni" kérdés.

2018. dec. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
11%

"Honnan vannak a "természeti törvények", ha nincsen létrehozójuk (sokak szerint)?"


Materialista felfogás szerint a semmi egyszer csak létrehozta a világegyetemet és a természeti törvényeket


"Én azt gondolom, ezeket a törvényeket Isten hozta létre"

Jóhogy. Entrópiát csökkenteni csak információ általi irányított energiával lehet. Információ pedig kizárólag intelligenciától származhat. kb. ennyi megbuktatni a materializmust:)


Ráadásul valaminek a megtervezése és elkészítése teljesen különbözik annak működtetésétől. Csak a materialisták hiszik, hogy az autó összeszerelési művelete egyenlő az autóvezetéssel és mindez idővel magától is létrejöhet


"A Világegyetemet ugyanis természeti törvények irányítják, és napjainkban ebbe Isten nem igazán szól bele."

És? Ettől még létezhet. Bár egy festő sem "irányítja" a festményt, tehát magától jött létre:) A ház is áll emberi erő nélkül, tehát magától jött létre.

2018. dec. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
19%

"A természeti "törvények" azok valójában természeti szükségszerűségek, nem kellett őket megírni. pl: két test vonzza vagy taszítja egymást a helyzettől függően"


Tipikus materialista válasz. Indok, bizonyítás nélkül kijelentünk egy axiómát. Hát ennyire tudományos alapokon nyugszik:) Keverik z eredet leírást a működés leírásával. Ez jól létszik.

Az igazság az, hogy a gravitáció ténye még mindig fejtörés a materialista tudósoknak

2018. dec. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

1-ső hszóló

OK. "pl: két test vonzza vagy taszítja egymást a helyzettől függően," - ez igaz! de honnan van a "két test"?, és a mágneses erő, ami taszít, vagy vonz? mert valakinek ezeket kétre kellet hozni. Semmiből nincsen semmi, még evolúció sem.

Leírnád hogyan gondolod?

2018. dec. 18. 10:07
 5/31 anonim ***** válasza:
85%

A vallásosok szerint épp úgy magától vannak a dolgok. A földi világot: anyagot, törvényt, szellemet azt valami szellemi lény felülről megtervezte, létrehozta. De a felső lény, az meg csak úgy van a semmiből magától. Létrehozó nélkül. Hát zseniális.


Az alapkérdés továbbra sem megoldott: Mért van a semmihez képest egyáltalán bármi is, mért van világ? Mért létezik Isten (vagy istenek), amennyiben létezik? Ezzel az alapkérdéssel a vallás ugyanúgy nem tud mit kezdeni.

2018. dec. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
12%
Ateisták szerint ezek a természeti törvények csak úgy megjelentek a semmiből, varázsütésre. Ezért mondom hogy valójában az ateisták hisznek tündérmesékben.
2018. dec. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Sheral ***** válasza:
39%

1. A fizika jelen állása szerint nagyon nagyon különleges az univerzum, amiben létezünk. A fizikusok számára egyáltalán nem tűnik véletlennek, hogy a fizika törvényeiben megtalálható KB 20 "véletlen" állandó épp olyan értéket vesz fel, hogy kialakulhasson az élet. Bármelyik állandót akár csak 0.001% erősebbre vagy gyengébbre vennénk olyan világegyetemet kapnánk, ami csak hidrogénből/kvarkokból áll csillagok nélkül, vagy csak fekete lyukakból stb. Erre pedig a tudomány a következő magyarázatokat adja:


1.1 Iszonyatosan szerencsések vagyunk. A nulla és tizedes vessző után még sok millió nullát kell sorakoztatni, ha a matematikai valószínűségét szeretnénk megkapni, hogy mekkora véletlen, hogy létezik az ember és csak egyetlen univerzum létezik.

1.2 Tudatos tervezés áll a háttérben. Ami lehet egy fejlett civilizáció műve, akik eljutott az univerzum nemesítés szintjére, vagy egyszerűen Isten.

1.3 Közel végtelen sok párhuzamos világ létezik (10 az 500. on, hozzávetőlegesen a világegyetem 10 a 80. on atomból áll, tehát ez egy nagy szám) és az élet éppen azért nálunk alakult ki, mert itt erre alkalmasak a körülmények. A húr-elmélet bizonyos ágai is ezt a verziót feltételezik és ezen belül is létezik az univerzumok evolúciójának az elve, miszerint a biológiai evolúcióhoz hasonlóan az univerzumokban a fizikai törvények evolúciója zajlik, amit arra vezetnek vissza, hogy az új univerzumok létrejötte a fekete lyukakban történik, így az olyan univerzumokból jön létre sok, ahol a szabályok kedveznek a fekete lyukak kialakulásának.


2. Érdemes megjegyezni, hogy a Húr-elmélet 40 éves és még semmilyen megerősítő vagy cáfoló bizonyítékot sem sikerült felsorakoztatni mellette vagy ellene, de még az olyan elméletek is instabilak, amikre ráépül. A tudomány jelenleg egyik legnagyobb kritikája, hogy a fizikusok többsége anélkül veszik komolyan a Húr-elméletet, hogy bármilyen kézzelfogható bizonyíték támasztaná alá és pusztán olyan megfoghatatlan tények szólnak mellette, mint hogy az élet létrejöttének valószínűsége szinte elhanyagolható, ha nem feltételezünk párhuzamos világokat. Így a Húr-elmélet igazolására vagy cáfolatára még sokat kell várnunk, továbbá ha sikerülne akár igazolni vagy cáfolni, az egyáltalán nem zárja ki Isten létezését, csupán még komplexebbé teszi a világról alkotott képünket, tehát rengeteg vallásos Húr-elmélettel foglalkozó fizikus van.


3. Összefoglalva, a tudomány jelen állása szerint a Húr-elmélettel, nagy szerencsével vagy Istennel magyarázni a fizika törvényeinek általunk ismert formájú létezését egyaránt reális megoldásai a problémának.

2018. dec. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
37%

"3. Összefoglalva, a tudomány jelen állása szerint [...] Istennel magyarázni a fizika törvényeinek általunk ismert formájú létezését [...] reális megoldása a problémának."


Baromság. Tudnál idézni tudományos álláspontot ezzel kapcsolatban?

Miért kell ilyen hülyeségeket leírni?

2018. dec. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 hollófernyiges ***** válasza:
74%

Nem tudom honnan vannak a természeti törvények.

Szerinted Istentől.

Nem tudod honnan van Isten.

Ugyanott vagyunk, csak te beiktattál egy fölösleges plusz lépcsőfokot.

A hermetikus hagyomány szerint Isten nem a világot teremtette, hanem a Demiurgoszt és ő készítette aztán a "piszkos" anyagi világot. Ők már két lépcsőfoknál járnak.

2018. dec. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
81%

""A Világegyetemet ugyanis természeti törvények irányítják, és napjainkban ebbe Isten nem igazán szól bele."

És? Ettől még létezhet. Bár egy festő sem "irányítja" a festményt, tehát magától jött létre:) A ház is áll emberi erő nélkül, tehát magától jött létre."


Csakhogy az Univerzum se nem festmény, se nem ház. Attól, hogy van közös tulajdonsága a házzal és a festménnyel, még nem vezethető le, hogy akkor létezik Isten. Ez hamis analógia.

Amit te állítasz:

A festmény nem magától jött létre, készítője volt.

A festmény bonyolult.

Az Univerzum is bonyolult.

Ebből következik, hogy az Univerzumnak is volt készítője.

Csakhogy ez így nem állja meg a helyét. Hogy durva példát íjrak, miért nem:

A falfestmények először a paleolitikus korszakban jelentek meg.

A festmények bonyolult formákból állnak.

Az Univerzum is bonyolult formákból áll.

Tehát: az Univerzum a paleolitikus korszakban jelent meg először.

Remélem érzed, mi a baj ezzel a bizonyos "órakészítős" példával. De szerintem tudod te ezt, csak még mindig bepróbálkozol, hátha van olyan, aki bedől neki.

2018. dec. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!