Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan vannak a "természeti...

KZitus kérdése:

Honnan vannak a "természeti törvények", ha nincsen létrehozójuk (sokak szerint)?

Figyelt kérdés

"A Világegyetemet ugyanis természeti törvények irányítják, és napjainkban ebbe Isten nem igazán szól bele." - ezt írta az egyik hozzászóló, ezért a kérdés.

Én azt gondolom, ezeket a törvényeket Isten hozta létre sok ezer évvel ezelőtt, és tökéletesen működik még ma is, ezért "napjainkban ebbe Isten nem igazán szól bele.", mert nincsen rá szükség.

De aki másként gondolja, az miért gondolja úgy, és van elfogadható magyarázata?



#Isten #teremtés természeti törvények
2018. dec. 18. 09:06
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

#26

"1. Gribbin a Multiveztum nyomában című könyvében a "Hamisítsunk vagy alkossuk meg?" című fejezetében egészen részletesen kifejti, hogy teljesen elfogadható elmélet intelligens tervezőt feltételezni a mögött ..."


Jó, a Multiverzum nyomában c. könyvvel várjunk még egy kicsit, most egyelőre a Schrödinger macskája c. könyv van soron. Arról azt állítottad, hogy, idézlek:

"... a tudomány jelen állása szerint [...] Istennel magyarázni a fizika törvényeinek általunk ismert formájú létezését [...] reális megoldásai a problémának."


Ezt mutasd meg nekem, hogy a Schrödinger macskája c. könyvében hol említi, majd utána ráérünk foglalkozni más könyveivel is. Ha nem tudod megmutatni, akkor ez még mindig csak rágalom marad, nemhiába érzed sertőnek. Saját magad sértetted meg akkor, amikor hazugságot állítottál.


"3. Máskor egy kicsit jobban fontold meg, hogy mikor vágod mások fejéhez a "rágalmazás" vagy az "aljas" kifejezést, mivel sértő."


Megfontoltam, megfontolatlanul nem szokásom ilyet tenni. Máskor ne rágalmazz, és akkor nem fogják a fejedhez vágni, hogy rágalmazol.

2018. dec. 23. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!