Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nihilista vagyok, vagy csupán...

Nihilista vagyok, vagy csupán mély depressziós?

Figyelt kérdés
A világnézetem az,hogy "Nincs értelme az életnek,és semminek."
2018. dec. 18. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
7%
Ennyiből lehetetlen megítélni, de inkább depresszió. Jézus nélkül valóban nincs sok értelme az életnek, esetleg ebbe az irányba elindulhatnál. Fel a fejjel, nem tudhatod, mi jót hoz a holnap
2018. dec. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Legyen inkább az hogy te adod az életednek az értelmet, és keress neki értelmet!


Vagy B megoldás (tekintve hogy vallás kategóriában van a kérdésed): ha van Isten, akkor Isten megtalálása az értelme az életnek. Ha pedig Isten akar is tőled valamit, akkor annak a követése.

2018. dec. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%

Lehet érdemes lenne felkeresned egy pszichológust vagy egy papot (attól függően hogy hívő vagy hitetlen vagy), majd velük átbeszélned érzéseidet. Valószínűleg nekik majd pontosabb képük lesz rólad és jobban tudnak segíteni.

A depresszió nem játék, egymaga az ember nem biztos, hogy ki tud belőle lábalni.

2018. dec. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogyan fejezed be ezt a gondolatot.

A nihilista megelégszik ezzel: nincs értelme az életnek, de ez számára elfogadható. Nincs értelme, tehát nincsenek normák, szabályok sem.

Ha kifejezetten zavar, hogy (szerinted) nincs értelme az életnek és ez reményvesztettséget ad,akkor az lehet depresszió. De nem biztos, hogy az, egy csomó hasonló pszichés probléma tünete ez.

2018. dec. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kettő elég közel áll egymáshoz. A nihilizmus az értékrend hiánya. De ha nincs értékrend, akkor a tudatod nem képes eldönteni, hogy milyen eredményeket jutalmazzon, tehát nem szabadul fel dopamin az agyadban. Ezért a nihilizmus nagyon könnyen vezet irányvesztéshez, így aztán depresszióhoz.


Persze, egyetlen mondatodból én nem diagnosztizálhatom rajtad egyiket sem. Tényleg javaslom, hogy keress fel egy pszichológust, én évekig küzdöttem depresszióval anélkül, hogy tudtam volna, és azt hittem, hogy csak szar az élet.


Elárulom, tényleg szar az élet, a különbség a depresszió és a normális tudatállapot között az, hogy alaphelyzetben az ember képes megküzdeni az élet totális katasztrófájával, míg a depresszió olyan beszűkült tudatállapot, ahol az ember képtelen felismerni önmagában rejlő hatalmas potenciálját.


Igen, rohadtul keserves dolog, és nem egy olyan, amit csak úgy kiversz a fejedből. Át kell strukturálni az ember gondolkodását, vagy épp gyógyszerrel rá kell segíteni, hogy ereje is legyen hozzá. De nincs veszítenivalód azzal, hogy megpróbálsz változtatni.

2018. dec. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mind a kettő. Nyugi, nem vagy egyedül. A drogokban meg lehet találni a szeretetet.
2018. dec. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!