Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A tanúk mit kezdenek azzal a...

A tanúk mit kezdenek azzal a ténnyel, hogy a Sol victimust sokkal később kezdték ünnepelni, mint a karácsonyt?

Figyelt kérdés
Hisz ők azt állítják, hogy ebből jött létre a karácsony, miközben teljesen fordítva történt az ünnep keletkezése. Vagy megvonják a vállukat és utálkoznak másban? Őket nem nagyon érdekli, hogy mikor mit hazudik az őrtorony szervezet, ők jól elvannak a kiváltságosság gőgös tudatával?
2018. dec. 23. 12:46
 1/7 A kérdező kommentje:
Javított a telefonom. Invictus akart lenni.
2018. dec. 23. 12:47
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Foglalkozik még valaki a tanúk véleményével? :D Azt hittem tény, hogy egy agymosott szekta az egész.
2018. dec. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az emberek engem érdekelnek. Kíváncsi vagyok, hogy meddig tűrik hét ember hazugságait, amikor kiderül lassan mindegyikről, hogy kamu. Ez is azok közé tartozik.
2018. dec. 23. 14:15
 4/7 anonim ***** válasza:
9%

Teljesen mindegy, hogy a hatalomra jutott egyházak melyiket ünnepelték előbb. Egyik sem keresztény ünnep,

S ezt az első keresztények sem tartották, teljesen elhatárolódtak, minden Biblián kivűli tanítástól, ünneptől.


Na ide figyelj kedves Barátom.

Azt hogy itt mocskolódsz, attól még egyik sem keresztény tanítás, vagy ünnep és nincs Bibliai alapja.

Hogy melyik volt előbb, az senkit nem érdekel, mert a lényeg az, hogy nem Keresztény, vagy Bibliai alapu.


Miért szítod itt a tüzet, hátulról jövő magyarázatokkal?

2018. dec. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 szp72 ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Nem tudom mennyire vagy szakértője a kérdésnek, szerintem a Wikipédia tudósítása mérvadónak tekinthető:


[link]


Ebből mindenesetre az derül ki, hogy december 25-e ősrégi pogány ünnep, amelyet több néven több formában is megtartottak, míg a III.században Aurelianus császár hivatalosan is állami ünneppé avatta Sol invictus néven.


Lehetséges, hogy voltak keresztény csoportok, akik már a hivatalos császári ünnep előtt is ezen a napon ünnepelték Krisztus születését, de az bizonyos, hogy nem volt általános. Általánossá a konstantini fordulat után lett.


Engem személy szerint a legcsekélyebb mértékben sem zavar, hogy Jézus születését egy eredendően pogány ünnep időpontján ünnepeljük. A pogányok a világosság győzelmét ünnepelték a sötétség felett, nos Krisztus a világ világossága, aki legyőzi a pogány vallások sötétségét.


Áldott karácsonyt!

2018. dec. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves szp, köszönöm a választ.


Az előtte író tanúnak: tehát akkor neked édes mindegy mit hazudik a hét ember, ha az egyik hazugság megbukik, akkor a másik után nyúlsz. Taps.

2018. dec. 23. 17:02
 7/7 Kiss Éva Judit ***** válasza:

Hát Te nagyon szerencsétlen KÉRDEZŐ vagy! Ezek szerint vitázni akartál, és nem jött össze. :-)


Nem ártana, ha elolvasnád a Bibliát, mi több megértenéd - de ez nem megy akárkinek!, hát még akkor neked :-) - mert ott le van írva egy velős történet, hog miért is jobb ha nem állsz szembe Isten népével, a tanúkkal:Apostolok


cselekedetei 5:34 "Ám felkelt a szanhedrinben egy Gamáliel+ nevű farizeus. Ő az egész nép által becsült törvénytanító volt, és parancsot adott, hogy egy kis időre vigyék ki az embereket. 35 Majd így szólt amazokhoz: „Izrael férfiai, jól gondoljátok meg, hogy mit tesztek ezekkel az emberekkel. 36 Korábban például ott volt Teudás, aki azt mondta magáról, hogy ő valaki, és számos férfi – körülbelül 400 – csatlakozott a pártjához. De végeztek vele; akik pedig követték őt, mind szétszéledtek és eltűntek. 37 Őutána az összeírás napjaiban pedig ott volt a galileai Júdás, aki rávett embereket, hogy kövessék őt. Ám ez az ember is meghalt, és akik követték őt, szétszóródtak. 38 Így hát a mostani körülmények között azt mondom nektek, hogy ne avatkozzatok ezeknek az embereknek a dolgába, hanem hagyjátok őket békén. Mert ha az, amit terveznek vagy tesznek, emberektől van, meg fog bukni, 39 de ha Istentől van, nem lesztek képesek megbuktatni őket+. Különben még esetleg olyanok lesztek, mint akik valójában Isten ellen harcolnak.”


Szóval ez a stílus rosszabb annál, mintha nyiltan vállalnád magadat (neved a kérdésfeltevésnél)

2018. dec. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!