Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallást szeretnék váltani, ez...

Vallást szeretnék váltani, ez lehetséges? Ha igen, hogyan működik?

Figyelt kérdés
Alapból katolikus vagyok, azonban rá kellett jönnöm hogy itt nem élhetem meg úgy a hitem ahogyan nekem jól esik. Vannak dogok amikkel egyáltalán nem értek egyet. Szeretnék gyülekezetbe járni és minden más ahol másokkal beszélhetek Istenről, a hitről. Jártam ifi hittanra itt a katolikus papnál de az az igazság hogy a papnál valami nem tiszta és furcsán viselkedett ami néha megrémisztett és konkrétan a hitről alig volt szó, ezért ki is léptem a csoportból. Milyen vallásra kéne áttérnem? Ez lehetséges egyáltalán?
2019. jan. 8. 01:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
33%
Jehovistakat, mormonokat, és egyéb hamis vallásokat természetesen kerüld!:)
2019. jan. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
71%

"Alapból katolikus vagyok, azonban rá kellett jönnöm hogy itt nem élhetem meg úgy a hitem ahogyan nekem jól esik."

Azt hiszem, itt van a kulcs. Tehát nem élheted meg a hitedet úgy, ahogy TE szeretnéd. Ahogy neked kényelmes. Nem Jézus tanítása számít, hanem hogy te jól érezd magad. A saját lelki jóléted érdekében parkolópályára állíthatsz mindent.

Tudom, ezek kemény szavak (-ki hallgatja?). Egyébként természetesen lehet "váltani", mint az alsóneműt is. A kérdés, hogy mennyire vezet ez kiforrott, érett, felnőtt keresztény hithez? Vagy inkább csak egy hobbitevékenység marad, mint egy horgászklub. Ha nem tetszik, odébbállsz.

Csak egy gondolat: az Egyház Te (is) vagy. A megkeresztelt emberek közössége, Krisztus Titokzatos Teste. Itt a földön az Egyház olyan lesz, amilyennek mi formáljuk, hogy mennyire kapcsolódunk Krisztushoz. Nem a saját kis lelki világunkhoz, hanem a Megváltónkhoz. A keresztény hit nem arról szól, hogy "használjuk" a közösséget, ahogy a mi kedvünk diktálja. Neked is bele kell tenned valamit.

2019. jan. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ha olyan vallást keresel, ahol a búzikat elfogadják, hát nem fogsz találni. D.
2019. jan. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Ferenc papa elfogadja őket.
2019. jan. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

A b u z isag nemtudom hogy jon a vallashoz:/

Egyebkent lany vagyok

2019. jan. 8. 15:16
 16/19 anonim ***** válasza:
7%
Sok homárnak nem tetszik, hogy a vallás ellenzi a homiságot. Így jött ide.
2019. jan. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ez szinte csak a lakóhelyedtől függ, mert nem mindegy milyen messze kéne utaznod egy másik (pünkösdi-karizmatikus-stb) gyülekezetbe.
2019. jan. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
62%

Római katolikus(nyugati) egyházból az orthodox keresztény(keleti) egyházba tértem át.

Egyik legjobb döntést hoztam meg életemben,amit már régen meg kellett volna tennem. Írjál ha esetleg tudok segíteni!

2019. jan. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy vallást kell váltanod,próbáld meg a környező településeken lévő plébániákat felkeresni és érdeklődni milyen csoportokba tudzs bekapcsolódni.Előbb jó lenne magadnak is megfogalmazni milyen lelkiséget keresel, mi az ami megfelelne neked pl.Biblia tanulmányozó csoport,Fokoláré mozgalom...Ha nagyon nem találod magad a katolikus egyházban,látogass el néhány protestáns felekezetbe is,de ezt egyébként is megtehted.Ha lesz viszonyítási alapod könnyebb lesz dönetened mit is szeretnél.
2019. jan. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!