Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mely országokban büntetik...

LeonScottKennedy kérdése:

Mely országokban büntetik akár halállal is az ateizmust és miért?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, keleten még mindig van néhány elég elmaradott ország, ahol meg is ölnek, ha ateista vagy.

De ha jól sejtem, ennek inkább vannak politikai és gazdasági okai, mintsem az, hogy az illető hitetlen és ezért most büntessük meg mert akkora hívők vagyunk, nem? Az ürügy nyilván ez, de mi az igazi ok?


2019. jan. 9. 10:31
1 2 3 4
 11/33 hollófernyiges ***** válasza:
77%

"minden hitehagyót halállal kell büntetni"


Mivel ezekben az országokban minden gyereket automatikusan vallásosan nevelik, ateistává csak hitehagyással lehet válni.

2019. jan. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

# 8 Nem kell ez a keresztény mártirkodás. A rózsafüzér muszlimok által is használatos. Sőt, keresztények a muszlimoktól vették át.



"Igen, de egy ateista arról ismerhető fel, hogy nem vesz részt a szokásos vallási szertartásokon. Pl. büntetik-e, ha valaki sosem megy el mecsetbe, sosem imádkozik?"


Egy muszlim országban sem tartják számon hogy az illető jár-e mecsetbe, imádkozik-e stb. Ez a magánügye. Ahogy a 6-os írta, ezekben az országokban is csak akkor van gond ha nyíltan reklámozza valaki az ateizmust, de még így sem hallottam hogy bárkit halálra ítéltek volna valakit csak emiatt, tehát inkább csak papíron létezik.

2019. jan. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 hollófernyiges ***** válasza:
77%

"És otthon a négy fal között még akkor is szidhatta az ember Rákosit és a kommunizmust, nem jött érte mindjárt a fekete autó."


Jesszus, dehogy. Egy félreérhető mondatért, a budiba kirakott újságért (ha volt rajta egy párthatározat vagy egy pártvezető képe) bevágtak öt évre. Olvass több Szolzsenyicint.

2019. jan. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 hollófernyiges ***** válasza:
70%

"még így sem hallottam hogy bárkit halálra ítéltek volna valakit csak emiatt, tehát inkább csak papíron létezik"


[link]

2019. jan. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
26%

"Az iszlámban van egy olyan szabály, hogy minden hitehagyót halállal kell büntetni,"


Szintén nem igaz. Az iszlámban nincs ilyen szabály. Ez az illető magánügye. Akkor büntethető ha ezzel komolyan veszélyezteti a muszlim közösséget, például államtitkokat ad ki. Mai szószhasználattal hazaárulás, kémkedés lenne a megfelelő megnevezése.

2019. jan. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 Mansour ***** válasza:

"Egy félreérhető mondatért, a budiba kirakott újságért (ha volt rajta egy párthatározat vagy egy pártvezető képe) bevágtak öt évre."

Jó, biztos volt ilyen is. De én úgy hallottam, hogy családi körben azért többnyire akkor is kimondták a dolgokat, csak kifelé kellett óvatosnak lenni.

2019. jan. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

# 14


Először is az illető nem csak ateista hanem istenkáromlást követett el nyíltan. Videókat osztott meg egy közösségi oldalon. Azt pedig nem írja a cikk hogy végre is hajtották a halálbüntetést. A hatóság sem erősítette meg.

2019. jan. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 jdfGabrella ***** válasza:
Szerintem az iszlám vallású országokban.
2019. jan. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire veszik ott komolyan az iszlámot.

Ahol igen, ott hitehagyásért a kivégzés KÖTELEZŐ.


Ahol pedig nem, ott sajnos szintén törvényen kívül kerül az ateista: tehát a törvény nem védi meg semmitől. És sajnos könnyen akad bárhol egy önjelölt hóhér.

Aki után "természetesen" nem nyomoznak.

2019. jan. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
0%

# 19/


"Aki után "természetesen" nem nyomoznak."


Te már csak tudod. Biztosan sok muszlim országban jártál :)

2019. jan. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!