Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mely országokban büntetik...

LeonScottKennedy kérdése:

Mely országokban büntetik akár halállal is az ateizmust és miért?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, keleten még mindig van néhány elég elmaradott ország, ahol meg is ölnek, ha ateista vagy.

De ha jól sejtem, ennek inkább vannak politikai és gazdasági okai, mintsem az, hogy az illető hitetlen és ezért most büntessük meg mert akkora hívők vagyunk, nem? Az ürügy nyilván ez, de mi az igazi ok?


2019. jan. 9. 10:31
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

"Attól függ, mennyire veszik ott komolyan az iszlámot.

Ahol igen, ott hitehagyásért a kivégzés KÖTELEZŐ."

Valóban van egy ilyen kikötés az iszlámban, viszont ha egy keresztény születésű, európai ateista lesz, az nem hitehagyás. Mert sosem volt muszlim. Az ő szemükben a hitehagyás akkor van, ha egy muszlim lesz ateista - zsidó - Xenu-hívő, vagy éppenséggel keresztény, lásd Aisha Bibi esetét Pakisztánban. Ő muszlimból lett keresztény, de ha én kimegyek keresztényként muszlim országban és mondjuk van bennem annyi tolerancia is, hogy nem szidom a rendszert nyilvánosan, akkor nem fognak letartóztatni.

2019. jan. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 hollófernyiges ***** válasza:
79%

"istenkáromlást követett el nyíltan"


Kimondani azt, hogy szerinted Isten nem létezik, máris istemkáromlás az iszlám szabályai szerint (és nem is olyan régen a kereszténységben is az volt).

2019. jan. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
27%
Pontosan nem derül ki hogy mit osztott meg a közösségi oldalakon és milyen mennyiségben. Meg egyébként is a lényeg az hogy nyilvánosan tette. Nem azért tartóztatták le mert ateistaként élt. És azt sem írja a cikk hogy végrehajtották-e a halálbüntetést.
2019. jan. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
55%

"ha én kimegyek keresztényként muszlim országban és mondjuk van bennem annyi tolerancia is, hogy nem szidom a rendszert nyilvánosan"

Ez így igaz.

De erre írtam azt, hogy ha ATEISTAKÉNT mész ki, akkor nem védenek a törvények.

Márpedig törvényen kívül élni az nem a hosszú élet titka - főleg arrafelé.

2019. jan. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
15%

"De erre írtam azt, hogy ha ATEISTAKÉNT mész ki, akkor nem védenek a törvények."


Te miről beszélsz? :) Hogy muszlim országban nem jártál az egész biztos, de szerintem még külföldön sem. Sok muszlim ország kedvelt turista célpont. Magyar turisták körében például Törökország, Egyiptom, Tunézia top ulticélok között van. Hallottál már olyanról hogy kikérdezték őket ateistáék-e és ha azt felelték azok, kivégezték őket? Idióta.

2019. jan. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Nézd: ha problémáid vannak az olvasással...

na, mindegy.

Tehát kivégzés a HITEHAGYÁSÉRT jár.

Elvileg régen mindenkit muszlimnak neveltek, szóval aki ateistának bizonyult, simán ki lehetett végezni.


A külföldi jöttmenteket nyilván nem végzik csak úgy ki, és nem is kérdezgetik.


DE ha valakiről KIDERÜL, hogy ateista, akkor TÖRVÉNYEN KÍVÜLRE KERÜL.

Ha nem értenéd: a törvény nem bünteti, de nem is védi.

És egyrészt ennek nagyon gyorsan híre megy - másrészt pillanatok alatt akad olyan ember, aki ekkora sértést nem bír elviselni. Tudod: istengyalázás az ilyen embernek már a léte is.

2019. jan. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Maradjunk annyiban hogy fogalmad sincs miről beszélsz. Ha teheted, javaslom látogass ki egy muszlim országba és nézz szét. Hátha akkor nem beszélsz hülyeségeket.
2019. jan. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Még mindig nem bírsz olvasni.

Azt is írtam, hogy ma már ezt nem minden muszlim országban veszik komolyan.

Attól is függ, hogy mennyire hagyományőrzők.

És még mindig nem fogtad föl, hogy az emberek - sok ember - fejében még a sokkal régebbi erkölcs van, amelyik BÜNTETI az ateizmust!

Törvény ide, vagy oda - az ateistának AKKOR IS bűnhődnie KELL!

Az meg, hogy összeverik, vagy a torkát vágják el, esetleg csak kiutálják, vagy csak sötét pillantásokat kap - az már vérmérséklet kérdése.

2019. jan. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Akkor elmondom röviden hogy felfogd. A legtöbb muszlim országban senkit nem érdekel hogy te ateista vagy. Ott is vannak ateisták. Egyes országokban akkor lehet gond belőle ha nyíltan reklámozod, Szauidiaknál pedig jogi következménye is van de ott sem csapják le a fejed.
2019. jan. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
50%

"ott sem csapják le a fejed."

Te tényleg nem tudsz olvasni?


Először is: léteznek országok, ahol Saria van.


Másodszor: még ha a törvény nem is intézkedik konkrétan a büntetésről - EGYES EMBEREK majd intézkednek. Önbíráskodás.

És, még mielőtt ezt is előhoznád: NEM, nem fogják őket ezek után megkeresni, vagy megbüntetni.

Konkrétan EZT jelenti, hogy törvényen kívül.

2019. jan. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!