Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mitől érezhetem, hogy szüksége...

Mitől érezhetem, hogy szükségem van Istenre?

Figyelt kérdés
Minden alkalommal, amikor beszéltem a hitoktatómmal, jobban éreztem, hogy Isten valóban létezik (ateista voltam), és hinnem kell benne. Nem gondolom, hogy ez agymosás féle lenne. AZ órákon én vagyok az egyetlen, aki logikusan tud válaszolni a kérdésekre, én értem meg szinte egyedül, mit szeretne a tanár mondani. Mitől lehet ez?

2019. jan. 9. 19:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
83%

"Aki azt mondja, hogy nem hiszek Istenben, ezzel már kimondta, hogy van Isten, csakhogy ő nem bízik (hisz) benne."


Ilyen kifordult logikája csak a legsötétebb embereknek van. Téged komolyan kezeltetni kellene.


vagyis:


"Nem hiszem, hogy a nap kering a föld körül" -> kimondtam, hogy a nap kering a föld körül


"Nem hiszem, hogy a tárgyak felfelé zuhannak" -> kimondtam, hogy tárgyak felfelé zuhannak


"Nem hiszem, hogy hogy létezik az evolúció" -> kimondtam, hogy létezik az evolúció

2019. jan. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Mojjo ***** válasza:
85%

Nem hiszek a télapóban -> azaz nyilván létezik a télapó :D Zseniális :D


Kérdező: sokkal érdekesebb, hogy miért is írtad ki ezt a kérdést, főleg hozzábiggyesztve, hogy ateista voltál. De elmondom helyetted is: téríteni akarsz. És úgy gondoltad, ez trükkös és okos módja a térítésnek. Nem, nem az.

2019. jan. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
16%

Ez szerintem attól van, hogy azt lehet igazi élő HIT - nek nevezni, amit értelemmel is alá tudsz támasztani. Igen, mivel az értelmünk használatára Jézus is épített. Sokszor "lecseszte" a tanítványit is, hogy "még ti sem értitek!?".



"Van olyan, hogy nagyon pontos útmutatást adok. De vigyázzatok! Általában értelmetek használatának függvényében tudok csak együtt dolgozni veletek. Nem helyettetek, hanem veletek!


Amit imában ketten-hárman kérnek az Én nevemben az Atyától, az egészen biztosan áldásként fog megjelenni. Tehát nem az a lényeg, hogy azt kapjátok, amit kértek, hanem az, hogy ÁLDÁSOMAT kapjátok. Így aztán vagy azonos ez az ÁLDÁS azzal, amit kértetek, vagy kijavít benneteket.


Három feltételnek mindig együtt jelen kell lennie: Nyitottság, rugalmasság, állhatatosság. A nyitottság azért fontos, hogy belétek tudjon áradni Lelkemnek az az adománya, amire éppen szükségetek van. A rugalmasság arra való, hogy a kapott ÚJ megfelelően tudjon beépülni az eddig is Általam helyesnek igazolt RÉGI-be. Az állhatatosság pedig nem más, mint az állapotszerű CÉLIRÁNYOSSÁG. A nyitottság és a rugalmasság éppen a célirányosság érdekében alkalmassá tesz benneteket arra, hogy menet közben a szükséges pályamódosításokat el tudjátok végezni. "


Jézus; A HANG - könyv 555

2019. jan. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
50%

Időpont ma 01:15

De, az istenetek, pont úgy, mint bármelyik más, a képzelet szüleménye. A Biblia nincsen bizonyítva, pontosan annyira hiteles, mint egy Grimm-mese.

2019. jan. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!