Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent az a vallásoknál,...

Mit jelent az a vallásoknál, hogy karizmatikus?

Figyelt kérdés
Tehát pl. a pünkösdisták meg szombatisták meg hasonlók miért karizmatikusabbak mondjuk a katolikusoknál vagy a reformátusoknál? Vagy miért mondják rájuk, hogy karizmatikusak?

2019. jan. 10. 19:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

Leírom saját szavaimmal


faincsávó, lendületes, látni, hogy van benne kurázsi:)

Életerős, facacsávó, energikus:) Olyan élettelteli, meggyőzően élettelteli, jó ránézni, jó a fellépése, jó a kiállása, olyan jó karakán. :) Olyan talpraesett, meg látszik, hogy őrá pl rá lehet bízni dolgokat, akár pl vezetést, mert látszik rajta, hogy faingyerek, aki meg tudja oldani. Ő tudja mit beszél, tudja mit cselekszik, nagyon határozottan mindig tudja, mik a céljai, az elképzelései, és ki is mer állni mellettük, és kitartó is, de pl nem együgyű, meg önfejű, hanem meghallgatja mások véleményét is, kikéri, ha épp arra van szükség; nem cselekszik forrófejűen, tényleg rá lehet bízni az épp emberek előtt álló feladatot, alkalmas rá. Meg lehet pl olyan vezetőtípus, meg még pl jól össze is tudhatja fogni, meg lelkesíteni pl az embereket. :) Én ilyennek képzelek egy karizmatikust:):)

2019. jan. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
24%
*Atyaég!! Most csak a saját definíciómat írtam le a karizmatikus szóra; tehát ez nem azt jelenti, hogy aki nem karizmatikus, az együgyű4!!! A legkevésbé sem; csak a karizmatikust akartam saját szavakkal igyekeztem definiálni; szeretek mindenkit!:)
2019. jan. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
32%
*Ja meg még magabiztos is, határozott, eltökélt:)
2019. jan. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, azt vágom, hogy maga a karizmatikus szó mit jelent, bár annyiféle meghatározást írtál rá, jó volt szemezgetni belőle :) Azzal nem voltam tisztában, hogy egyházi, vallási értelemben mire használják a karizmatikus jelzőt, amikor valamilyen egyházat jellemeznek vele.


Köszönöm mindenkinek a válaszát, erősen tisztult a kép.

2019. jan. 11. 01:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!