Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Mindazok, akik előttem...

Enkidu kérdése:

"Mindazok, akik előttem jöttek, tolvajok és rablók. " Pontosan hogyan értette Jézus ezt? Kire, kikre? Csak arra a kultúrkörre vonatkoztatta ezt, vagy akár a teljes földre évszázezredekre visszamenőleg és globálisan? Azaz minden vallásra értette?

Figyelt kérdés

2019. jan. 12. 14:33
1 2
 11/11 Jégszív ***** válasza:

Újabb bibliai ELLENTMONDÁS!


Jézus tehát így szólt hozzájuk:

– Bizony, bizony, mondom nektek, én vagyok a juhok számára az ajtó.

Mindazok, akik előttem jöttek, tolvajok és rablók, de a juhok nem hallgattak rájuk.

Én vagyok az ajtó. Ha valaki rajtam át megy be, megmenekül. Szabadon ki-be jár, és legelőre talál.

A tolvaj csak azért jön, hogy lopjon, öljön és pusztítson. Én azért jöttem, hogy életük legyen, bőséges életük.

Én vagyok a jó pásztor. A jó pásztor kockára teszi az életét a juhokért.

/Jn. 10. 7-11./


Figyeljetek csak!


Ne gondoljátok, hogy megszüntetni jöttem a törvényt vagy a prófétákat. Nem megszüntetni jöttem, hanem teljessé tenni.

Bizony mondom nektek, míg ég és föld el nem múlik, egy i betű vagy egy vesszőcske sem vész el a törvényből, hanem minden beteljesedik.

Aki tehát csak egyet is eltöröl e legkisebb parancsok közül, és úgy tanítja az embereket, azt igen kicsinek fogják hívni a mennyek országában. Aki viszont megtartja és tanítja őket, az nagy lesz a mennyek országában.

/Mt. 5. 17-19/

2023. ápr. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!