Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet egy katolikus lány...

Lehet egy katolikus lány leszbikus?

Figyelt kérdés

Katolikus ismerősökön keresztül megismertem egy nagyon szép lányt. Akkor megtetszett amikor először találkoztunk, viszont ő nem fogadja a bókjaim, nagyon tartózkodó. Először azt hittem én nem jövök be neki, de már több haverom is mondta, hogy esélytelen nála próbálkozni. Elég csendes és szerény lány viszont ez még nem magyarázza meg, hogy 21 éves korára még soha sem volt barátja. Ráadásul van egy barátnője akivel folyton egymást ölelgetik ami nekem már túlzás. Nem kérdezhetek rá így, hogy a lányok tetszenek e neki, de szeretném tudni, hogy van e értelme próbálkozni nála.


23/F


2019. jan. 12. 19:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos lehet,de az alapján még nem lehet rámondani valakire,hogy leszbikus,mert nem volt még kapcsolata.Nekem van a 30-as éveiben járó ismerősöm akinek soha nem volt senkije és nem leszbikus.Voltak akik teteszettek neki,volt amikor kölcsönös is volt,de valami miatt mindig plátói szinten maradt a dolog.Pár évvel ezelőtt tett egy olyan kijelentést,hogy ő tudja így fogja leélni az életét.Azelőtt még gimnazista korában tett olyan kijelentést,hogy számára a szexualitás nem szimpatikus dolog,az emberek úgy viselkednek benne mintha állatok lennének.

Nekem mikor jó ideig nem volt barátom, az egyik közeli barátnőm mondta(egyébként nem igazán vallásos),hogy szerinte akinek nincs senkije az azért van mert az illetővel valami gond van beteg.

Azért ezek elég sarkított és sértő megállapítások ha valaki megközelithetetlen,esetleg nem volt vagy most nincs senkije nem jelenti,hogy leszbikus vagy beteg az illető.

2019. jan. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
47%
Én az vagyok :) Isten teremtett engem leszbikusnak, és ő így szeret engem, épp úgy, mint akármelyik gyermekét.
2019. jan. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
62%

#12 tisztellek, és szeretlek, mert ki mered jelenteni hogy leszbikusként is hívő vagy!

De! Keresztényként ehhez mit szólsz, ha például ezt mondom magamról:

Isten teremtett engem alkoholistának, és ő így szeret engem, épp úgy, mint akármelyik gyermekét.

2019. jan. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
48%
#13: Feltételezem mikor megszülettél, csecsemőkorodban még nem voltál alkoholista, tehát nem isten teremtett ilyennek.
2019. jan. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 szp72 ***** válasza:
15%
A homoszexuális hajlam egy betegség, sajnos egy katolikus is lehet beteg. De mondjuk az is egyfajta betegség, aki minden ilyen tartózkodásban beteges hajlamot gyanít.
2020. aug. 12. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
36%
Hatalmas szomorúság van bennem, amiért az emberiség odáig süllyedt, hogy egy olyan problémát, mint a nemi identitászavar, normává kovácsol. Ez valójában nem norma. Sőt, ez nem egészséges állapot. A nemi identitászavarban szenvedők nem egészséges emberek. Segítségre szorulnak, és nekünk kötelességünk (lenne) elmondani nekik, és szembesíteni őket azzal, hogy ők egy súlyos zavarban szenvednek, és miharabb meg kell szabadulniuk ebből. Ehelyett társadalmi normát gyúrunk belőle, és még meg is dícsérjük őket, ha éppen odáig súlyosbodott a helyzetük, hogy dicsekszenek is vele. Mélységesen elszomorító!
2020. aug. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
55%
Lehet. Miért ne lehetne?
2020. aug. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!