Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha bántom magamat, az Istennek...

Ha bántom magamat, az Istennek örömet okoz?

Figyelt kérdés
Miért szeretnek vezekelni az emberek a bűneik miatt?

2019. jan. 14. 18:41
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
56%

Lehet, hogy te tudod jól és a Biblia rosszul, a katolikusok pedig követik a Biblia "hamis" tanítását, minden elképzelhető.

De mint az idézeteim is alátámasztják, a szenvedés Isten szava szerint érték és a Krisztusban való megdicsőüléshez vezet. Sőt Pál apostol odáig jutott, hogy másokért is szenvedett:

"Ezért kérlek titeket, ne veszítsétek el értetek viselt szenvedéseim miatt bátorságotokat: ezek dicsőségetekre szolgálnak."


Persze mindennek az elfogadása tudom nehéz egy kívülálló számára, hiszen a szenvedés lelki és fizikai fájdalommal is járhat. Ezért inkább vagdalkoznak néhányan a hamis tanítás rágalmával.

2019. jan. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
18%

Régi idők hülyeségéből gyökerezik a dolog: az emberek úgy gondolják, hogy ha valamilyen áldozatot vállalnak, azzal kiengesztelhetik az Istent a vélt, vagy valós "bűneik" miatt.


Mivel mostanság nem divat 24/7 teljesen elégő illatáldozatot bemutatni, maradt az önsanyargatás, mint egyfajta kompenzációs mód! Pedig a teljesen elégő áldozatnak legalább volt értelme, hogy a papoknak is jutott néha egy két falat sült husika.

2019. jan. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
0%
Nem, de a démonok imádni fogják...
2019. jan. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
26%
A második válaszoló vagyok. Akik lepontoztak azok nem szeretnék esetleg megszagolni a lábam? Nagyon hamar belebüdösödik ebbe a fekete hasított bőr cipőbe, lehet hogy már penészes is kicsit a lábbeli. Most vettem le és fürödhetek megint pedig előtte fürödtem és amúgy csak kétnaponta szoktam.
2019. jan. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
0%

A szenvedés és a böjt olykor hasznos dolog, meg van a szerepük, de a Bibliában NEM szerepel, hogy szenvedéssel bűnt jóvá lehet tenni. Ez római katolikus tévtanítás. A szenvedés, a böjt, és az ima szerepe sem ez, hogy bűnt jóvá tegyünk vele.

Németországban a katolikus felszentelt papok több mint 3600 kisfiút rontottak meg szexuálisan a háború óta a katolikus egyházi adatok szerint. Valószínű az volt a gyakorlat, hogy bementek a fertelmes bűnöket elkövető papok gyónni, "vetkeztem, megerőszakoltam egy kisfiút!", amire a válasz ilyen lehetett: " 5 Miatyank és 10 Üdvözlégy!" Plusz, hogy a botrányt elkerüljék, esetleg áthelyezték a papot másik területre, másik iskolába.

Volt, hogy egy kisfiú gyónás közben jelentette a papnak, hogy egy másik katolikus pap szexuális erőszakot követett el rajta. Mi volt a gyóntatószékben pap reakciója?:

Hogy merészeled hazugsággal rágalmazni a felszentelt papot? 10 Miatyank!

Később kiderült, hogy valóban megtörtént a kisfiú által jelzett erőszak.

2019. jan. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
55%
Értem, és ennek a néhány sor leírt rágalomnak mi köze is van a kérdéshez? Mert ahogy látom semmi. Ha Pál apostol szerint lehet szenvednünk mások üdvösségéért is, akkor inkább Pál apostolnak hiszek, mint egy 2000 évvel később élt személynek, aki azt hiszi magáról, hogy kis szektájában feltalálta a spanyol viaszt.
2019. jan. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Jézus is másokért szenvedett.
2019. jan. 15. 18:32
 18/31 anonim ***** válasza:
40%
Jézus okkal szenvedett.
2019. jan. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
0%
A lábamon kívül mást esetleg nem szeretnétek megszagolni rajtam, kedves lepontozó majmok? Azt a "mást" csak hetente mosom, élveznétek az illatát ;)
2019. jan. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
0%

A megtörtént papok által elkövetett bűnöket a katolikus egyház belső iratait felhasználva tárta fel 3 német egyetem. Ez meg egyszer nem rágalom, hanem a valóság! Hogy mi köze a kérdéshez?

Papok is gyónnak, a kisfiúkat megerőszakoló katolikus pap elmondja a rá kiszabott penitenciát ( 10 Miatyank, 10 üdvözlégy), és a bűne szerinte és a katolikus egyház tanítása szerint jóvá van téve.


Ezért lehet az, hogy a háború óta több mint 3677 áldozatuk volt a papoknak csak Németországban. Jóvá van téve, mehet minden tovább.Nem kell rágalmazni, az mar jóvá van téve! Meg van gyónva, el lett mondva a 10 Miatyank! Az áldozatok és családjuk, a megrontott kisfiúk szülei, vagy az azóta mar felnőtt áldozatok hazastársai, gyermekeik erről vajon hogyan gondolkodnak? És Istennek mi a véleménye? Egy olyan közösségről, amely magát Egyháznak mondja, de Németországban 3677 áldozatot produkált? Mi egyszerű emberek, most szembesültünk ezekkel az esetekkel, amikor kiszivárgott a belső jelentés az áldozatokról a tavalyi év végén, de Isten ezt folyamatosan tudta!


[link]


[link]

2019. jan. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!