Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Úgy tudtam, hogy a Jehovák...

Úgy tudtam, hogy a Jehovák nem hisznek a másvilágban. Ez igaz?

Figyelt kérdés

Van egy Jehovás ismerősöm (férfi). Néha nagyon depis posztokat tesz ki. A napokban rég meghalt apja képét tette fel és azt írta hozzá hogy "hamarosan találkozunk".

Ők ugye nem hisznek a halál utáni életben, akkor hogy fog ő találkozni az apjával? Azt állítják hogy aki meghalt, az már semmilyen formában nincs jelen és megemlékezni se kell róluk. Pl ők a hallottak napját se tartják.


Keveset tudok erről a vallásról. Sokaktolól hallottam hogy szekta. Ki mit tud róla?


2019. jan. 15. 13:53
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
48%
Ők a túlvilágot két részre bontják. Van szerintük a menny, ahova 144 ezer ember kerül, ezek főleg a jehovás vezetők és apostolok. Illetve van a megtisztított Föld, ahova a többi jó ember kerül majd a feltámadás után.
2019. jan. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Honnan jött ez a 144 ezres szám? A feltámadásban sem hisznek, úgy hallottam, ezért írtam ki a kérdést....
2019. jan. 15. 14:27
 3/36 anonim ***** válasza:
75%
A Jelenések könyvéből jött a 144 ezer, a feltámadásban hisznek, de szerintük csak a jók támadnak fel, a gonoszok megsemmisülnek. Eme elképzelés gyökere egyébként a millerita mozgalomból származik.
2019. jan. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Te honnan tudod ezeket? Érdekes számomra is csak nem fordítok rá időt hogy kutakodjak utána. Nem vonz ez a vallás, keresztény hitben nőttem fel, de körülöttem nagyon sok embert becsábított ez a kör.
2019. jan. 15. 14:36
 5/36 anonim ***** válasza:
48%
Rendszeresen ír erre a fórumra 5-6 hittérítőjük, meg utánuk is olvastam már korábban.
2019. jan. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
És mit gondolsz, ők jó emberek? Mármint ez a kör? Mert én nagyon sok rosszat hallottam egymás közti vitákról is.
2019. jan. 15. 14:41
 7/36 anonim ***** válasza:
48%
Nem tisztem megítélni senkit sem, biztos vannak köztük jó és rossz emberek is egyaránt. Én teológiájukkal nem értek egyet, szerintem számos téves nézetet vallanak. De ennek utána járhatsz neten is, vagy ha véleményem érdekel, írj üzenetben, hogy ne váljon "chat-eléssé" a kérdés.
2019. jan. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Írtam...
2019. jan. 15. 15:00
 9/36 anonim ***** válasza:
0%

Szervusz


Jehova Tanúi hisznek a feltámadásban, hiszen ezt az ígéretet, Isten be tartja majd, mindössze nem most, hanem Jézus ezeréves uralma alatt. Jézus zemléltetésként, fel is támasztott halottakat, hogy lássák az emberek, hogy ezt az eseményt, megfogja valósítani, nagy mértékben is.


A Testvér, azért írta ki, hogy hamarosan találkozunk, mert reménykedik abban, hogy Isten megígért új rendszerében, Jézus messiási királysága alat, az édesapja életét, visszaadja majd Teremtő Istenünk.

Jehova Tanúi nem más világnak, vagy túl világnak nevezik, bár az az élet, valóban más lesz, mint ami most van.

Jehova Tanúi nem tagadják a feltámadást, hiszen megváltó királyunk és az Atyja, szándékában áll ezt végrehajtani.

Hogyan is mondhatnánk ellen Isten ígéretének, vagy a Bibliában leírtaknak?

Rosszul hallottad kedves Kérdező.

Sajnos, sok fura dolgot, és kiszínezett hazugságot terjesztenek rólunk azok, akik ellenségesek, és gyűlölnek minket különböző okok miatt.

2019. jan. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Kedves Tanú!

Lehet félre értettemy de ezt írod "Isten be tartja majd, mindössze nem most, hanem Jézus ezeréves uralma alatt."


Ez azt jelenti, hogy még 1000 évig lesz ez a világ? Utána jön az általuk hirdetett világvége?

2019. jan. 15. 16:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!