Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Úgy tudtam, hogy a Jehovák...

Úgy tudtam, hogy a Jehovák nem hisznek a másvilágban. Ez igaz?

Figyelt kérdés

Van egy Jehovás ismerősöm (férfi). Néha nagyon depis posztokat tesz ki. A napokban rég meghalt apja képét tette fel és azt írta hozzá hogy "hamarosan találkozunk".

Ők ugye nem hisznek a halál utáni életben, akkor hogy fog ő találkozni az apjával? Azt állítják hogy aki meghalt, az már semmilyen formában nincs jelen és megemlékezni se kell róluk. Pl ők a hallottak napját se tartják.


Keveset tudok erről a vallásról. Sokaktolól hallottam hogy szekta. Ki mit tud róla?


2019. jan. 15. 13:53
1 2 3 4
 21/36 jdfGabrella ***** válasza:
0%
Igaz
2019. jan. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
0%

“a Teremtő nem bántotta őket és senkit soha sem fog mert akkor mi sem léteznénk mint utódok!”

Akkor a vizonkor ki pusztotta el a sok rossz embert?

-Jehova Isten! Mert igy latta jonak. Eroszakosak voltak az emberek, Es gonoszak.

Egyszer mar megtette Es megfogja tenni Armagedonkor is! ( jelenesek konyve)

“Lapjaval fognak elferni csak az emberek”

-ez nem a mi dolgunk Es fel sem tudjuk fogni, hogy mi fog tortenni.

De ahogy a bibliaban is Le van irva! Elfog jonni a paradicsomi fold! Nem lesz tobb gonoszsag a foldon!

De persze satan elvakitja rengeteg ember szemet, Es nem hagyja oket, hogy megtudjak az igazsagot!


Nem hiszitek el, hogy istennek van neve?

Biblia Vers:

Vitez harcos az ur, az o neve Jehova!


A vég idejét a következők jellemzik:


Isten Királyságának a jó hírét világszerte prédikálják (Máté 24:14).

Háborúk, akár világméretekben is (Máté 24:7; Jelenések 6:4).

Élelmiszerhiányok (Máté 24:7).

Nagy földrengések (Lukács 21:11).

Borzalmas betegségek (Lukács 21:11).

Gyűlölet és erőszak (Máté 24:10, 12).

Kapzsi, önző és pénzéhes emberek (2Timóteusz 3:1–5).

2019. jan. 19. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
50%
kedves előttem szóló 22 es . ne íírj már butaságokat! a VALÓDI Teremtő senkit soha sem pusztított el! sem rosszakat sem jókat. vizözön sok halál?! persze de így van megteremtve hogy az Egyensúlyban Örökké létezzen. de ez NEM pusztítás hanem igy működik az egész teremtett világ! amúgy melyik Hányadik Vízözönre gondolsz az ember létezése óta a sok 10-100?! ... millió évek alatt? mert özönvízből is volt rengeteg! melyik évszámura gondolsz ? tudod amig eljön a jehovák világa amire várnak hát addig biztos 100% hogy lesz sok sok rengeteg vízözön a következő sok 100 millió évek alatt! kellemes várakozás időtöltést kívánok! inkább TANULÁST iskolákba járást is bele kelle venni a watch oktatott butaság időtöltés helyett, mert akkor lehetne valódi értelme az életeteknek.
2019. jan. 19. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
32%

VAN SZEMED, VAN ESZED,

még a YOUTUBE VIDEÓN IS VAN

sok özönvíz ami elmult MILLIÓ ÉVEK ALATT

a Föld teljes domborzatát hegyekből óceánokat csinált! hát ezek 1000x komolyabbak voltak mint egy SIMA igen csak rövid ideig tartó özönvíz amit csak úgy átlehet vészelni amíg ujra lecsökken a víz.

2019. jan. 19. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
32%

előttem szóló jehovához megint.


nézted a 17 ben szereplő videót ???


van mögötted tudás ???????? MERT ITT KEZDŐDIK HOGY LEGYEN MIRŐL BESZÉLNI MINDIG, EZ AZ ELSŐ !


youtube.com/watch?v=N-e6YCUVMFw


-melyik hányadik özönvízről beszélsz ??

-melyik "emberről" beszélsz ??

- melyik következő armageddonról beszélsz ami lehet xxxxx millió éven belül következik be. melyikről ????



sajnos a tudomány MAI ÁLLÁSA SZERINT

csak az ember elmúlt 200ezer évét ami szinte a jelenlegi ember értelmi szintjén lévő ember !!! és kb - 2millió ÉVÉT tudjuk

és ezeket szemmel is láthatóan és nem csak úgy itt olvastam meg ott olvastam mert valaki valamikor valamit mondott valakinek

és az igaz.


itt ezt úgy tűnik talán 100% ismerjuk hála a régeszeknek,kutatóknak,tudósoknak,AKIK ISKOLÁBA IS JÁRTAK.

nézd meg a saját szemeddel a videót ha kell 3x ,

és utána beszélj jehova watch toweres rettenetes butaságokat.


a valódi Teremtő teremtésben EZ IS BENNE VAN HA TETSZIK HA NEM ,

hogyha nem rettenetesen buta az illető illetve pontosabban tudatlan!


én is keresztény vagyok, de nem vak és elvakult mindent elhivő!

a világ nem olyan volt és lesz teremtve mint ahogy az ember gondolja. nem vagyunk a teremtő szintjén

MÉG GONDOLATBAN SEM hogy megértsük okoskodjunk ,és soha nem is leszünk

MERT EZ FIZIKAILAG IS LEHETETTLEN!


jehovák, képezzétek magatokat rendes iskolákban,

tanuljatok többet és ezt jó szándékból mondtam a watch tower rengeteg baromság butaság helyett !

és így valóban közelebb kerültök a teremtőhöz.

2019. jan. 19. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
0%

Ki a RAGADOZÓ? Évente 70 millió cápát pusztít el AZ EMBER !!! évente!


a föld vízben élő legeslegnagyobb ragadozójából, és CSAK EBBŐL fajból egy adat , és másokból ???


számolj! EZ AZ EMBER HA TETSZIK HA NEM ,

ÉS EZ A TEREMTETT VILÁG egyensúlyának csak egy feltétele hogy továbbra is létezzen mert különben a cápa úgy elszaporodik hogy kisebbeket is ....lerendezi örökre .


nem a teremtő pusztított soha és nem is az fog !!!

hanem MI CSÚCSRAGADOZÓK ÉS sajnos egymást is és ez a baj CSAK !

soha senkinem NEM a teremtőtől kell félnie mert ez EGY RETTENETES IGEN NAGY BUTASÁG!



hvg.hu/kkv/20170308_Ki_ragadozo_Evente_70_millio_capat_pusztit_el_az_emberi_mohosag

2019. jan. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
A Jehovák mindig az idézetekbe bújnak és még maguk sem tudják mit akarnak állítani. Az Armageddon csak mese! Nem lesz itt világvége! Bár ti Jehovák már nagyon sok világvégét hirdettetek, mégse jött be. Hogy miért? Ahogy írtam mese.... Meg mi az hogy 144 ezer ember mehet Jehova országába a halál után? Ja és abba a számba természetesen csak a Jehova közösség fér be, mert ők a jók? Ez annyira beteg elgondolás, na meg ennek a hirdetése. Pszichiátriai zártosztály minimum!
2019. jan. 19. 09:32
 28/36 anonim ***** válasza:
0%

Az özönvíz (vagy vízözön) történetének leírása a Bibliában Mózes első könyvében, a 6–8. fejezetben található.

Ha csak elkezded olvasni a 6 ik fejezetet mar sokat tanulhatsz!

Es Igen isten elpusztitotta a gonosz embereker akkoriban!

Le van irva feketen feheren!

2019. jan. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
0%
persze hogy volt "özönviz" a biblia a legközelebbit emlitheti ami nekünk nagyon nagyon közel volt! , de előtte még volt egy rakással időközönként és tuti lesz is még rengeteg majd folyamatosan amíg a föld létezik, és az milliárd években számolható ezen idők alatt. így lett teremtve ezt kell alázattal elfogadni!
2019. jan. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

Már nem azért, de folyamatosan hallani híreket hogy itt-ott a világban cunami, vulkánkitörés és egyéb természeti katasztrófák által emberek haltak/halnak meg. Ez nem a megjósolt világvége és isten haragja, hanem a föld mozgása meg a bolygó felmelegedése miatt van! Emögött tudományos magyarázat van és nem bibliai "megvan írva" történet.

Úgyhogy kérném a melléduma hanyagolását! Az eredeti kérdésemnél maradjon mindenki!

2019. jan. 19. 16:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!