Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az "ószövetség" tükrében ki...

Az "ószövetség" tükrében ki lehet mondani, hogy a keresztények Messiása egy mitológiai alak?

Figyelt kérdés

Az "ószövetségben" végig apai ágon vannak lejegyezve, gondolom Isten ihletése nyomán, az utódok! Apai ágon volt "nyomon követve" a törzsi származás, a törzsi "leszármazás"- lásd a sok családfákat, melyek fellelhetők az "ószövetségben" a-pa-i ÁGON!

Dávid magjából kell szülessen az izraeliták messiása a prófécia szerint! Jézusnak nincs földi apja, így nem lehet "Dávid fia"! Jézus "csak" egy mitikus alak a Tóra, a Próféták és az Írások tükrében! EZÉRT (is) nem elfogadható egy izraelita számára Jézus, mint beigért izraelita Messiás.

EZEN A PONTON (a messiásnak nincs földi apja), azt gondolom, le lehet "akasztani" az "ószövetségről" a kereszténységet és Messiásukat.

Járjon két külön úton, tiszteletben és békességben e két "világvallás", a Judaizmus (ószövetség) és a kereszténység. A Jézus-messiás mitológiába illő SZÜLETÉSE vállassza el eme két vallást (kellene elválassza)! De erről nem vesz tudomást a keresztény világ. [Sok népek (pogányok) hitvilágában, hiedelmeikben voltak említve oly nagy emberek, akik egy nő (szűz) és istenségük egybekeléséből születtek].



2019. jan. 16. 14:29
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:

"Olvastad te azt a cikket?"

Őszintén megmondva, nem olvastam végig, eredetileg nem is ezt kerestem, de ezt találtam gyorsan. Viszont az elején a forrásokat elolvastam, azok mind az 1. és 2. századból valók. Mint írtam, Dávidot az első Biblián kívüli forrás, halála után 2 évszázaddal említi ( [link] Persze írom ezt csak az "Ószövetség tükrében".


Egyébként még reflektálva a korábbi hozzászólásodra, a kérdező gyanúsan jól bele tudja magát helyezni egy vérbeli aposztata bőrébe, olyan hihetően csinálja, hogy láthatóan az is.

2019. jan. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
50%

16-os!!

az oszovetsegben mindjart az elejen...!!??

hol? mutasd mar te!! abban se az elejen se mashol olyasmi nincsen!!

az o-szovetseg szo szerint igy kezdodik!

bereshit,;-"bereshit bara EL.. h'asamayim v'et h'Arets..."-

ebben HOL van arrol a marhasagrol szo amiket beirtal..........................hacsak a "yehovista szekta" altal osszezagyvalt hulyesegben nem!!

--------------------------------------------------------

ishaia profeta konyveben pedig szo nincsen barminemu "szuz nemezette imanuelrol"!!az eredeto heber szovegben legalabbis nincsen benne!!

----------------------------------------------------

yesha-val nem foglalkozik az oszovetseg-(TORAH)-mivel ismeretlen fogalom!!maschiah nem azt jelenti "messias"!! az azt jelenti szo szrint "szent olajjal felkent"!! semmi mast!! minden kiralynak volt ilyen mellekneve! absolom,david;salomon,stb

2019. jan. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 Pupusz ***** válasza:

Mózes I. könyve 6.fejezet:

"1. Lőn pedig, hogy az emberek sokasodni kezdének a föld színén, és leányaik születének.

2. És láták az Istennek fiai az emberek leányait, hogy szépek azok, és vevének magoknak feleségeket mind azok közűl, kiket megkedvelnek vala.

3. És monda az Úr: Ne maradjon az én lelkem örökké az emberben, mivelhogy ő test; legyen életének ideje száz húsz esztendő.

4. Az óriások valának a földön abban az időben, sőt még azután is, mikor az Isten fiai bémenének az emberek leányaihoz, és azok gyermekeket szűlének nékik. Ezek ama hatalmasok, kik eleitől fogva híres-neves emberek voltak."

2019. jan. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 A kérdező kommentje:
#22. Tisztelettel, a Torah-ban, a többi Írásokban, Prófétákban(az "ószövetségben") van olyan említés, prófécia maschiah-ról, aki helyre állítja Izráelt, benne megáldatik a világ is, DE ÚGYANAKKOR ez a Maschiah (Fölkent) "föláldozza magát" EMBERÁLDOZATKÉNT Istennek a "világ bűneiért? Van olyan prófécia, utalás, hogy a várva várt Maschiah-t megáldozzák, mint a kecskebakot Jom Kippurkor... bűnök bocsánatáért? (Mert a kereszténység valami hasonlót hírdet, tanít!).
2019. jan. 18. 18:40
 25/53 anonim ***** válasza:

"#18. Amit leírtál az az "újszövetség" "tanubizonysága" egy oly lénynek a megszületéséről, aki félig ember, félig isten. Egy mitosz, és egy mitológiai alak születése az "ószövetség" szemüvegén át szemlélve: hogyan ejti teherbe "Isten" egyik teremtményét, hogy aztán így megmentse a világot a bűneitől, és az "eredendő" bűntől."


Nincs -e megírva az 1 Mózes 3/15 ben hogy Jézus az asszony magva lesz?1Mózes 3/15És ellenségeskedést szerzek közötted és az asszony között, a te magod között, és az ő magva között: az neked fejedre tapos, te pedig annak sarkát mardosod.

Vagy nincs e megírva a Mikeás könyve5/2-ben

De te, Efratának Bethleheme, bár kicsiny vagy a Júda ezrei között: belőled származik nékem, aki uralkodó az Izráelen; akinek származása eleitől fogva, öröktől fogva van?

Vagy nincs -e megírva az Ézsaiás próféta könyvében,hogy szüztől fog megszületni?Ézsaiás könyve 7/14

Ezért ád jelt néktek az Úr maga: Ímé, a szűz fogan méhében, és szül fiat, s nevezi azt Immánuelnek.

De bizony Jézus Krisztusról nagyon sok minden meg van írva a próféciákban,ha kedved van olvasd el ezeket: [link]


És a Máté evangéliuma sem véletlenül úgy kezdődik,hogy levezeti Ábrahámtól Jézusig a nemzetséget.Mert a zsidóknak nagyon fontos a nemzetségtáblázat.De mégis számomra a Máté evangéliuma 1/17 a legérdekesebb

1/17

Az összes nemzetség tehát Ábrahámtól Dávidig tizennégy nemzetség, és Dávidtól a babilóni fogságravitelig tizennégy nemzetség, és a babilóni fogságraviteltől Krisztusig tizennégy nemzetség.

Én azt gondolom,hogy nem igazán bölcs dolog mitológiai alaknak nevezni azt,aki

megsebesíttetett bűneinkért, megrontatott a mi vétkeinkért, békességünknek büntetése rajta van, és az ő sebeivel gyógyulánk meg.(lásd az Ézsaiás próféta 53.fejezetét)


Ha mégis bővebben érdekel a téma,akkor ajánlani tudom neked Dr Fruchtenbaum tanításait: [link]

2019. jan. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
29%
en azEredeti oheber es arami szovegre celoztam volt!! azzokban szo ill betu sincsen ezekrol a marhasagokrol!
2019. jan. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
42%
Megmutatnád kérlek ezeket az eredeti óhéber és arám szövegeket?
2019. jan. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
0%

Néhányat találsz pl itt:


[link]

2019. jan. 20. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
42%
Ezeket természetesen én is ismerem, de ezek csak cáfolják az előző hozzászóló szavait. Hiszen ha el is olvastad amit linkeltél, akkor tudhatod, hogy ezek az ősi szövegek eltérnek a maszoréta szövegektől, hol kisebb, hol nagyobb mértékben. Nem véletlen kértem olyan forrást, ami alátámasztja amit írt, mert olyanról még nem hallottam.
2019. jan. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
36%

"Ezeket természetesen én is ismerem"


Úgy érted, el is olvastad valamennyit? Mármint az ókori szövegeket? Kivált az un Nagy Yeshayah ( Ézsaiás ) tekercset, mely Yeshayah próféta könyvének csaknem teljes szövege?


"ezek az ősi szövegek eltérnek a maszoréta szövegektől, hol kisebb, hol nagyobb mértékben"


Kivéve a Nagy Yeshayah tekercset, meynek szövege csaknem betűről betűre megegyezik a mai szöveggel. És a "bizonyítékok" jelentős része épp ebből való.

Közös jellemzőjük, hogy vagy hibás fordítás, vagy téves értelmezés. Ez utóbbi jobbára tautológia következménye.


Egyébként pedig, mivel a kereszténységben Jézus dogma, semmi értelme bizonygatásnak, pont annyira nincs, mint ahogy I-ten létét sem szoktuk "bizonyítani". ( René Descarte megtette, meg is kapta érte a letolást az egyháztól. )


A hívő számára tény, a materialista számára mese. A más vallású számára pedig tévedés, sőt olykor blaszfémia.

Ennyi.


Szerencsére az alapokról és emberek egymással szembeni viselkedéséről mindkét vallás ugyanazt tanítja:


1) a Törvény ( a Tóra ) ÖRÖK :

Mt: "Ne gondoljátok, hogy megszüntetni jöttem a törvényt vagy a prófétákat. Nem megszüntetni jöttem, hanem teljessé tenni. Bizony mondom nektek, míg ég és föld el nem múlik, egy i betű vagy egy vesszőcske sem vész el a törvényből, hanem minden beteljesedik. Aki tehát csak egyet is eltöröl e legkisebb parancsok közül, és úgy tanítja az embereket, azt igen kicsinek fogják hívni a mennyek országában. Aki viszont megtartja és tanítja őket, az nagy lesz a mennyek országában." [link]

Pál: "Vajon csak a zsidóké az Isten, s nem a pogányoké is? Bizony a pogányoké is. Ugyanaz az Isten teszi megigazulttá a hitből a körülmetéltet éppúgy, mint hite által a körülmetéletlent. Ilyenformán megszüntetjük a törvényt a hittel? Szó sincs róla! Ellenkezőleg: erősítjük a törvényt." [link]

2) A fõparancs:

"Egy írástudó is hallgatta a vitát. Amikor látta, milyen találóan megfelelt nekik, megkérdezte tőle: „Melyik az első a parancsok közül?” Jézus így válaszolt: „Ez az első: Halld, Izrael! Az Úr, a mi Istenünk az egyetlen Úr. Szeresd Uradat, Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes elmédből és minden erődből! A második így szól: Szeresd felebarátodat, mint saját magadat! Ezeknél nincs nagyobb parancs.” Az írástudó helyeselte: „Valóban jól mondtad, Mester, hogy Ő az egyetlen (Isten), és hogy rajta kívül nincs más. Meg hogy Őt teljes szívünkből, teljes elménkből és teljes erőnkből szeretni, felebarátunkat pedig úgy szeretni, mint saját magunkat, többet ér minden égő­ vagy bármi más áldozatnál.” Jézus az okos beszéd hallatára megdicsérte: „Nem jársz messze az Isten országától” – mondta neki. Több kérdést már nem mertek neki föltenni." ( Az első Izrael hitvallőmásának, a Smá Yzraelnek első két verse 5Móz 5:4-5, a második a judaizmus "aranyszabálya", 3Móz 19:18 és ez 3 evangéliumban van benne: ) [link] ; [link] ; [link]

3) Az írástudók tanításait követni kell:

"Az írástudók és a farizeusok Mózes tanítói székében ülnek. 3Tegyetek meg és tartsatok meg ezért mindent, amit mondanak nektek" [link]


Ezeken kívül ( vagy talán épp a lényeg ):


"Amit tehát szeretnétek, hogy az emberek veletek cselekedjenek, ti is ugyanazt cselekedjétek velük, mert ez a törvény, és ezt tanítják a próféták.” ( Máté Evangéliuma. 7. fejezet, 12. vers ) )

"Ami neked gyûlöletes, ne tedd embertársadnak. Ez az egész Tóra, a többi csak a magyarázat." ( Talmud, Moed rend, Sábbat traktátus 31a oldal - Hillél - kb ie 30 - isz 10-ig volt a Szanhedrin elnöke, az ókori zsidóság legnagyobb tanítójának tartják. )


Sőt, a Korán is részletezés nélkül, csak 3:3

"Õ reád bocsájta (Muhammad} az írást az igazzal, megerősítve azt, mit előtte kinyilatkoztatott, s lebocsájtá a Tórá-t és az Újszövetségi Szentírást":

( Más fordítás: "Leküldte reád (Te Próféta) az írást az Igazsággal ama kinyilatkoztatások bizonyságaképpen, amik előtte voltak. Leküldte a Tórát és az Evangéliumot" )

tehát a Tórát a Korán szerint is I-ten ( Allah ) adta, így a Tóra parancsai az Iszlám szerint is érvényesek.

2019. jan. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!