Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Esetleg valami nagyon jó...

Hirochan kérdése:

Esetleg valami nagyon jó diétát tudtok mondani ami nektek bevált? Én 63kiló vagyok és egy 10kilót most már szeretnék leadni mert nagyon zavar a jellenlegi súlyom.20/L (167cm)

Figyelt kérdés

2018. máj. 9. 07:46
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Ha fogyni akarsz akkor kalória deficitben kell lenned. Van egy alapkalória szükségleted+amennyi kalóriát elégetsz a napi teendőiddel. Ez alatt kell lenned az napi bevitt kalóriád tekintve ezt kiszámíthatod a neten található kalkulátorokkal. Eleinte menj alá 10-12%-kal utána ha 3 hét múlva úgy érzed ez nem okoz nagy megterhelést 15-20% deficitben is lehetsz. Viszont figyelj oda a rendes fehérje bevitelre mivel deficitben kell lenned ajánlom a halakat, csirkemellet, sovány marhát, túrót, tojásfehérjét. Szénhidrát forrásnak ott vannak a zab,rizs,bulgur,köles,zöldségek,gyümölcsök. Zsír forrásnak a csonthéjasok, hidegen sajtolt olajok,kókuszolaj,avokádó. Viszont ha benne van a deficitben akkor például a kedvenc csokid is beleférhet.
2018. máj. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Kalóriabázissal fogytam le 8 kilót két hónap alatt.

Helyetted sportolni nem fog, de sokat segít.

2018. máj. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Diéta + edzés. Ez mindenkinek beválik!


A lényeg, hogy ne verd át magad.

A diétához kiváló segítség a kalóriabázis. Ha rendesen vezeted, akkor gyorsan rájössz, hogy mit lehet és mit nem. Pl. hány kalória egy csoki, vagy egy zsemle és ahhoz képest gyomorilag hogy érzed magad. Ezzel szemben pl. hány kalória egy adag zöldség, csirkemell, hal, zabkása, körözött, stb. és akkor hogy érzed magad éhségileg.

Ami nekem bevált.

Két hetente tartok három-négy napot, amikor a reggelim és a tízóraim zöldturmix (spenót, alma, uborka, saláta, kiwi, egy pici citromlé, stb. amit éppen kedvem van beletenni), avagy céklalé (cékla, egy kevés répa, alma). Ezeket le szoktam turmixolni és vízzel hígítom. Reggel megiszok 2,5 decit, tízóraira szintén. Ebédre zöldség/rizs/bulgur + valamilyen húsféle (hal, csirke, máj többnyire) és esetleg savanyúság.

Uzsonnára 2,5-5 dl tejsavó, vacsorára pedig általában 2- szelet lapkenyér valamivel. Sonka, vagy körözött és zöldség, de cukormentes dzsemre is van példa.

Egyébként amikor nem zöldségleves napokat tartok, akkor chia pudingot reggelizek, zabkását, zöldséget valamilyen sonka félével, lapkenyeret zöldséggel, sajtot valamilyen zöldséggel, fitt pudingot, stb. Tök sokféleképpen lehet variálni a dolgokat és zöldésget is aszerint választok, hogy mi van éppen friss, szimpatikus a boltban. A húsokat is el lehet készíteni rengeteg féleképpen, így nem unalmas.

Fenti étrenddel én 1200 kalóriás napi keretet tartok és mozgással elegyítve hétről hétre olvadnak le rólam a kilók.

Ha már nagyon kivagyok valami édességért, akkor előfordul, hogy megeszek egy gombóc fagyit, persze ezt is vezetve a kalóriabázisban és nem napi szinten.

Önfegyelem. Máshogy nem lehet fogyni.

2018. máj. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért kellett lepontozni? Miben tévedtem? #1
2018. máj. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3 vagyok. Ezt én is kérdezhetném. :D

Nyilvánvalóan nem jó fogyási módszer az, aminél meg kell magát erőltetnie az embernek. :)

2018. máj. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%

Ezt neked kell megtalálnod, kivéve, ha hasonlítasz az átlaghoz vagy nagy önuralmad van és nem érdekelnek a nehézségek. Akkor megfogsz tetszőleges egészséges étrendet, mozogsz és kalóriadeficitet tartasz.


Én éheznék a legtöbb tipikus diétán, elromlana az alvásom és 2 nap múlva borítanám az egészet. Nos, én odafigyeltem, engem mi laktat, mi ad élvezetet, mitől érzem magam jól és energikusnak. Mivel az alapdolgaim sokaknak beválnak, leírom: szénhidrátcsökkentés, fehérjedús, laktató ételek alkalmazása. Általánosan a fehérje laktat a legjobban (azért nem mindegy, melyik, nekem a tojás a szuperlaktató étel, de van, akit nem laktat jól), a szénhidrát, főleg a gyorsak a legkevésbé.

De azt már nem tudhatom, neked milyen s mennyi szénhidrát lehet jó, főleg, hogy ez a kalóriaigényedtől is függ... Lehet fogyni napi 20 és 500 gramm szénhidráttal is, nem ezen múlik, hanem a kalóriadeficiten. A sokhoz persze már sokat kell mozogni, nyilván az a tipikus, hogy valamicskét mozgunk és csökkentjük a szénhidrátot. Esetleg a zsírt is, ha van hova, nekem volt.

A zöldségeket ajánlom, mert hasznosak tápanyagbevitel szempontjából, térfogatosak s nekem igencsak ízlenek is :) A mennyiség megint egyéni, kit akadályoz, kit segít a fogyásban a sok zöldség s van, akinek teljesen mindegy.


Én drasztikus életmódváltást csináltam, de általában a kisebb változtatások a jobbak. Alakítsd át az étrendedet, találd meg s vedd ki a gyenge pontokat. Ha lelkileg túlzottan ragaszkodsz hozzájuk, akkor csak minimalizáld első körben, de ha nem túl vészes, később is megmaradhat. Sokunknak kell egy kis lazaság, valami nem ideális, de komfortérzetet adó cucc megtartása :)

2018. máj. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, sokat segítettetek. A válaszokat nem én pontoztam alá mielött azt hinnétek.
2018. máj. 9. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!