Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, szerintetek...

Jehova Tanúi, szerintetek Jézus kinek mondta ezeket a szavakat?

Figyelt kérdés

Jelenések könyve 3:20 "Íme az ajtó előtt állok, és zörgetek, ha valaki meghallja a hangomat és kinyitja az ajtót, bemegyek ahhoz, és vele vacsorálok, ő pedig énvelem."


(ha lehet, mellőzzétek a szervezeti kiadványok és a bibliai igékkel alátámasztott érvelésetek bemásolását, és a saját, önálló véleményetekre vagyok kíváncsi.)



2019. jan. 24. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:

A vers alapján első sorban a Laodiceai gyülekezetnek mondta. Vagy is nekik elkellett fogadniuk, hogy Jézus a valósi messiás, s h elfogdják, akkor Jézus támogatni fogja Őket.

Az evés, vagy is a Jézussal való étkezésről a Tanítványaival való evést juttatja eszembe, s amikor ilyen alkalmak voltak, Jézus soha nem felejtette ezeket sem arra felhasználi, hogy oktassa a tanítványait.

Jézus Isten akaratának cselekvését is evéshez hasonlította, vagy is ez azt is jelenti, hogy akik elfogadják Jézust mint Isten gondoskodását az emberiség számára, azok jól tápláltak lesznek szellemileg, és ez arra indítja majd Őket, hogy megmaradjanak ebben az oktatásban, és a keresztény életben.

2019. jan. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy ezt mindenkinek mondja, aki az Ő tanítványa, követője szeretne lenni.
2019. jan. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem vagyok J.T. de remélem nem baj, ha válaszolok.


Jézus mindenkihez szólt.


Mt.11,28.Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.

Jn.6,37.Minden, a mit nékem ád az Atya, én hozzám jő; és azt, a ki hozzám jő, semmiképen ki nem vetem.

Jn.6,45.Meg van írva a prófétáknál: És mindnyájan Istentől tanítottak lesznek. Valaki azért az Atyától hallott, és tanult, én hozzám jő.

Jn.14,23.Felele Jézus és monda néki: Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk.


Ez azt jelenti, ha valaki az élő Istent és az Ő igazságát keresi, azok Jézushoz fordulnak, Jézushoz mennek és elfogadják, befogadják Őt.

Azaz elfogadják Őt, Jézust a testben megjelent Krisztusnak (Istennek), Úrnak és megváltónak.


Azaz beteljesedik az írás, hogy velünk az Isten.


Mt.1,23.Ímé a szűz fogan méhében és szűl fiat, és annak nevét Immanuelnek nevezik, a mi azt jelenti: Velünk az Isten.

Mt.28,20.Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!


Tehát mindenkihez szólt Jézus, még a Jehova tanúihoz is, hogy ne Isten JHVH nevében keressék az Igazságot, hanem Jézusban, mert Ő teljesítette be azt a Nevet. A Név Ő benne lett teljessé.


Fil.2;

6.A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő,

7.Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;

8.És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.

9.Annakokáért az Isten is felmagasztalá őt, és ajándékoza néki oly nevet, a mely minden név fölött való;

10.Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké.

11.És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.


Csel.2,36.Bizonynyal tudja meg azért Izráelnek egész háza, hogy Úrrá és Krisztussá tette őt az Isten, azt a Jézust, a kit ti megfeszítettetek.

Zsid.2,7.Kisebbé tetted őt rövid időre az angyaloknál, dicsőséggel és tisztességgel megkoronáztad őt és úrrá tetted kezeid munkáin,

Mt.28,18.És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.


Ez az egész azt jelenti, hogy Isten bennünk, a szívünkben, a tudatunkban, az elménkben akar lakni, és csak rajtunk műlik, hogy beengedjük e, be hívjuk e.

Rajtunk múlik, hogy képesek vagyunk e kitakarítani a szennyet és a mocskot, a bűnt, mielőtt behívjuk Őt?

2019. jan. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!