Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám és a keresztény...

Simpleasthat kérdése:

Az iszlám és a keresztény vallás ugyanannak a fának a két gyümölcse?

Figyelt kérdés
Jó, tudom,van jópár különbség, de a főbb dolgokban azonosak.
2019. jan. 26. 12:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Ezt nem mondanám, legalább is történelmi szempontból nem felel meg a valóságnak. Mohamed az iszlám vallást két forrás alapján alapította, az egyik a judaizmus (abban az időben nagyon sok zsidó élt arra, számos zsidó város is volt), illetve az ebioniták, akik egy amolyan keresztény-zsidó szekta volt. Tehát nem egy fának a két gyümölcse, hanem a zsidó és keresztény vallásból hozta létre, sajátos elemek belekeverésével. Például ezért jelennek meg az ószövetségi törvények sokkal hangsúlyosabban az iszlámban, mint mondjuk a kereszténységben, ami ezeket szinte teljesen elhagyta.
2019. jan. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Egyet kell értenem az egyessel: az iszlám nagyban épít a többi Könyv-vallásra. Hogy a metaforádnál maradjunk, inkább arról van szó, hogy ugyanannak a gyümölcsfa-fajnak keresztezgették különböző változatait az iszlám-alapítók, aztán hozzánevelték a végeredményt a maguk kis sivatagi klímájához és társadalmi elvárásaihoz.
2019. jan. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%

Kérdező: "Az iszlám és a keresztény vallás ugyanannak a fának a két gyümölcse?"


Minden egy tőről fakad és egytől ered Ádámtól és Évától.

Mégis születendő gyermekeik közül az egyik ebbe, míg a másik abba az irányba vette útját. Ez a két ellentét. Ez egyfajta misztérium.


Egy szülőtől származott Káin és Ábel, mégis ellentétei voltak egymásnak.

Ugyanez ill. nem más a helyzet Ábrahámnál és Sárával sem. Az ő fiaik is ellentétei voltak egymásnak. Gyakorlatilag tőlük eredeztethető három keleti főágú népcsoport és azok későbbi vallásirányzata is.


Ezek közül az egyik a héber, zsidó irányzat, míg a másik az arab (iszlám) irányzat. Mint azt tudjuk a keresztény irányzat pedig a zsidó, héber, irányzatból ered.


[link]

[link]


Persze az arab valláskultúra történelmében volt egy nagy fordulópont, amely Mohamed nevéhez fűződik. Ő sok mindent megváltoztatott az arab kultúra és vallás terén.


[link]


Tehát a kérdésedre a válasz, minden egy tőről fakad, ahogy mindnyájan Istentől, Ádámtól és Évától származunk.


Az egy-tőről fakadó ellentétet nézd még a tékozló fiú esetében. A két gyermek egy szülőtől származott, mindketten ugyan azt kapták, mégis teljes mértékben mások azaz ellentétei voltak egymásnak.

2019. jan. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Keresztényként nem tudom elfogadni amit Istenről tanít az iszlám. És most mem a békére gondolok. Lehet egy a gyümölcse, lehet az Istenről tanít, de teljesen mást....
2019. jan. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem igen.
2019. jan. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%
Ha úgy látod, hogy a főbb dolgok azonosak, akkor nem ismered őket.
2019. jan. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Mansour ***** válasza:
Azon múlik, hogy ki mit tart "főbb dolgok"-nak.
2019. jan. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Lux morulus ***** válasza:
0%

Elméleti szinten fogalmazok.


Az izraelita, katolikus(keresztény), iszlám ugyan annak a nullának háromdimenziója

2019. jan. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
"Jó, tudom,van jópár különbség, de a főbb dolgokban azonosak." Hát, nem. Pont, hogy a főbb dolgokban nem azonosak.
2019. jan. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.


Én arra válaszoltam, amit kérdeztél. Viszont ha azt kérdezted volna, hogy a kettő ugyanaz e, akkor ez esetben a válaszom "nem". A kettő nem ugyanaz.


Az iszlám gyakorlatilag másolata, átirata az eredeti zsidó, héber iratoknak, (Biblia, Mózes könyvei) stb.

E másolat, átirat Mohamed nevéhez fűződik aki a 600-as években Gábriel Arkangyalra hivatkozva a Hira hegyén félrevonulva megalkotta saját elképzelése szerinti szent könyvet a Koránt.

2019. jan. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!