Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, a babarózsaszín...

Jehova tanúi, a babarózsaszín varázslatos csoda unikornissal bűn játszani?

Figyelt kérdés

Jehova majd megtorolja, esetleg megöli a kis lányainkat, ha ezzel a mágikus játékkal játszanak?

Kis tündérnek hívni a gyerekünket lázadás Isten ellen?



2019. febr. 3. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:
97%
Igen, bűn játszani, sőt szerintem még játszani sem szabad a jehova tanúi gyerekeinek és meséket sem nézhetnek. Csak az őrtornyot olvashatják.
2019. febr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Metionin ***** válasza:
95%
Igen, az ő gyerekeiknek tilos mindenféle kitalált lényt ábrázoló játékkal játszani. Szerencsétlen kölykök.
2019. febr. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
95%

"Egyedül csak Jehovát szabad imádni!"


Ezt a figyelmeztetést én is sokszor megkaptam, ezért nem "imádhatom" a szerelmemet, a gyerekemet, az unokámat, de még a kedvenc ételemet sem.


Sajnos, ezek a tiltások egy életre bevésődnek az ember elméjébe, a mai napig küzdök vele, így a facebook-on is rendre lelkiismeret furdalást okoz amikor lájkolni akarok egy hozzászólást vagy egy szép képet, szívem szerint piros szívecskét (imádom) akarok adni szeretetből, de akkor mindig "bevillan", hogy egyedül Istent imádd!


Nemcsak tündérnek, de angyalnak, angyalinak sem nevezhetsz senkit és semmit (a tanúk szerint).

Kérd ki magadnak, ha a párod boszinak vagy vén boszorkánynak hív (persze, csak szeretetből!).


Már egy párszor gondolkodtam azon, hogy miért nem adnak ki tiltólistát a keresztnevekre vonatkozólag is, mivel tudtommal az Angéla, Angelika név is angyalt, angyalit jelent, de megtilthatnák a spanyol anyanyelvű országokban elterjedt Jesús (Jézus) nevet is.


Sok országban a vallási fogalmak sokszor keresztnévként is megjelennek: Grace, Mercedes (Kegyelem), Hope, Esperanza (Remény).


Amúgy a Pixie, Fay (Tündér) az angol nyelvjárású országokban népszerű neveknek számítanak.


Nem szeretném tovább bonyolítani ezt az eszmefuttatást, de amikor megismertem a tanúkat, évekig szabadkoztam azért, hogy a fiamnak az Ádám nevet adtam, ezért mindig hozzátettem, hogy a névadás még azelőtt történt, mielőtt megismertem az "igazságot".

2019. febr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!