Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most mit kéne tennünk?

Most mit kéne tennünk?

Figyelt kérdés

Olvasgattam a napi híreket az interneten, és ráakadtam a következő cikkre:

[link]

Ebben arról van szó, hogy egy indiai fickó be akarja perelni a szüleit, mert őt az ő megkérdezése és beleegyezése nélkül hozták a világra.

Elgondolkodtam a cikken, és eszembe jutott, hogy a Bibila szerint Isten azt kéri az embertől, hogy "sokasodjatok, szaporodjatok és töltsétek be a Földet" (Mózes1,9:1)

A cikk alapján akkor ezzel mostanra kb. meg is volnánk. Most mit kellene tennünk, mi lenne a következő feladatunk? Erről mondott valamit Isten, ír valamit a Biblia?



2019. febr. 5. 21:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Mit kéne tennünk? Keresni egy jó elmegyógyintézetet és beutaltatni a mukit.
2019. febr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Valóban nem kellett volna megszületnie. A világnak nincs szüksége ilyen rosszindulatú visszamaradottakra.
2019. febr. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Máglyára, máglyára!
2019. febr. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Dehát így is volt, hogy miután benépesítettük a Földet, elmondta hogyan éljünk rajta. Az a feladat, hogy legalább próbáld meg.
2019. febr. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

1,2: Nem az ipséről kérdeztem, bár arról is lehetne sokmindent megtárgyalni. Koncentráljunk most légyszi a kérdésre, ne a hírre.

3: Hát, nem egészen. Azt még az özönvíz előtti embereknek mondta Isten. De ők mind egy szálig meghaltak, Noénak és családjának már csak annyit mondott, hogy sokasodjanak, szaporodjanak és töltsék be a Földet. Ráadásul ezt kétszer is elmondja nekik, szóval tévedés kizárva.

De ez részletkérdés is igazából, mert az állatok és növények feletti uralkodást is kipipálhatjuk szerintem, ma már nem igazán van olyan állat vagy növény, amely felett ne uralkodna, ne tartaná kordában (sokszor túlságosan is --> kihalások) az ember.

2019. febr. 5. 21:43
 6/17 A kérdező kommentje:
Előző posztomban a 3-as az a #4-nek szólt!
2019. febr. 5. 21:43
 7/17 anonim ***** válasza:

sokan vagyunk - hogy ír valamit? valami olyasmi rémlik, hogy közösségben kellene élni, megértésben, szeretetben

Radnóti Miklós: ELŐHANG EGY "MONODRÁMÁHOZ"

[link]

Kérdeztek volna magzat-koromban...

Ó, tudtam, tudtam én!

Üvöltöttem: nem kell a világ! goromba!

nem ringat és nem ápol, -

ellenemre van!


És mégis itt vagyok.

fejem rég kemény

s tüdőm erősödött csak,

hogy annyit bőgtem én

2019. febr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
36%
Az a helyzet hogy van ebben igazság, akárhonnan nézem.
2019. febr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Jézus nem az özönvíz előtt járt a Földön, és mondott dolgokat. Még példázatokkal is megpróbálta szemléltetni a lényeget, hozzátenném hogy gyk, de persze csak én fogok nevetni rajta. :D Vicces na!
2019. febr. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem csak te, nyugi :D

De hát az nem cél, hogy szeretetben, békességben éljünk. Mármint nem úgy cél, vagy nem olyan cél, mint pl. megalkotni egy új dolgot, vagy felfedezni egy új helyet. Mert az egy cél, hogy töltsük be a bolygót, mert ez egy véges, egzakt, teljesíthető cél. Ha ennél is jobban betöltjük, akkor az már nem csak a többi élőlénynek, de mi magunknak sem fog jót tenni (bár ennek a szintjét már régebben elértük, szerintem).

De szeretetben és békességben élni nem lehet annyira, hogy annál jobban ne lehessen, vagyis nem tudsz annyira nagyon szeretetben és békességben élni, aminél ne lehetne valahogyan még nagyobb szeretetben és békességben élni. Tehát ez nem egy cél, hanem inkább irány. Szeretetben és békességben élni az maga az út, amin járva kellene a céljainkat elérnünk.

Na de mi Isten szerint a következő cél?

2019. febr. 5. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!