Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most mit kéne tennünk?

Most mit kéne tennünk?

Figyelt kérdés

Olvasgattam a napi híreket az interneten, és ráakadtam a következő cikkre:

[link]

Ebben arról van szó, hogy egy indiai fickó be akarja perelni a szüleit, mert őt az ő megkérdezése és beleegyezése nélkül hozták a világra.

Elgondolkodtam a cikken, és eszembe jutott, hogy a Bibila szerint Isten azt kéri az embertől, hogy "sokasodjatok, szaporodjatok és töltsétek be a Földet" (Mózes1,9:1)

A cikk alapján akkor ezzel mostanra kb. meg is volnánk. Most mit kellene tennünk, mi lenne a következő feladatunk? Erről mondott valamit Isten, ír valamit a Biblia?



2019. febr. 5. 21:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"vagyis nem tudsz annyira nagyon szeretetben és békességben élni, aminél ne lehetne valahogyan még nagyobb szeretetben és békességben élni."

És ha mégis? Ha az a cél, hogy iránymutatások nélkül is képessé váljunk ezt megvalósítani? Az is lehet hogy ez létrehozna valami újat, amit azelőtt nem ismertünk.

2019. febr. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Már az elejétől rosszul gondolkozol.Isten nem azért teremtett embert a földre, hogy népesítse be a bolygót. Nem ez a CÉL, ez egy írányadás volt. (hozzáteszem ezt legalább elég jól teljesítettük. Túl jól)


Látom megzavarta a fejedet az ateista zsarnok főnökösködő istenkép, aki valószínőleg célokat tűzik ki az emberiség elé, és élvezi, ha nem teljesítjük.

Nem így van.

Valóság az, hogy a célokat mi tűzzük ki magunknak, ami nemes, Istennek tetsző cél legyen, az emberiség hasznára váljon.

Képzeld el, ha lenne gyereked, akkor már baba korában kiválasztasz neki egy célt, és nem engeded szabadon dönteni? Vannak ilyen szülők, még ha szép is a gyerekbe vizionált jövő, ez szokta elrontani a gyerekkort.

A Biblia csak az egyén céljáról ír, ami az üdvösség elérése. Az emberiség jövője pedig a mi kezünkben van, mi formáljuk.

2019. febr. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Isten szándéka nem változott meg. Ellenben, nem hozta volna azt az elrendezést, hogy egy valaki megváltó halált haljon azokért, akik Ádám hibája miatt, nem élvezhetik Isten áldásait.

Ez az ember nincs tisztában, az Isteni elrendezéssel. Az emberek azt a feladatot kapták Istentől, hogy legyenek utódjaik. A gyermekek pedig értékeljék nem csak a szüleik, de a Teremtőjük ezen alkotását, hogy élet töltse be a Földet.

S mivel nem az igaz Isten ktatása szerint lett nevelve, nem értheti, és nem tudja, hogy ez Isten ellenes dolog.

Hiszen a Teremtő utasította a szülőket, hogy legyenek gyermekeik, mert a gyermek Istentől kapott örökség, és jutalom, ami egyben áldás is.

2019. febr. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Akkor most én is pereljem be anyámat, aki azt mondta hogy nem tervezett, nem akart és nem is szeret?
2019. febr. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

#12

"Már az elejétől rosszul gondolkozol.Isten nem azért teremtett embert a földre, hogy népesítse be a bolygót."


Ezt a Biblia írja, ne velem vitatkozz erről :)


#13

"Hiszen a Teremtő utasította a szülőket, hogy legyenek gyermekeik, mert a gyermek Istentől kapott örökség, és jutalom, ami egyben áldás is."


Igen, ezt én is írtam már kétszer is, de köszönöm a megerősítést. A kérdés az, hogy most, hogy az Isten által meghatározott célt teljesítettük, mi a következő célunk? Mit ír erről a Biblia?

2019. febr. 6. 10:27
 16/17 anonim ***** válasza:

hogy népesítsék be, igen - de ne túlnépesítsék! borzalmas túlnépesedés van az egész világon!

[link]

"az idei (!) népességnövekedés: 8 millió

*

A cél az lehet, ami mindenki veleszületett célja és veleszületetten potenciálisan adott képessége, aki emberként a világra születik: vissza jusson Hozzá. Más szavakkal, hogy visszajusson abba az állapot feletti állapotba, amelyből kizuhant.

2019. febr. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 KZitus ***** válasza:

Szia


Tényleg elmegyógyintézet!

Ezen az alapon Istent is perelheti - elmebaj :-(

2019. febr. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!