Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit fog szólni a pap, ha...

Mit fog szólni a pap, ha meggyónom h 10 éve abortuszom volt? Elfog itélni?

Figyelt kérdés
11 éve nem voltam templomba, nem is gyóntam. MOstanába kezdtem el járni templomba és szeretnék gyónni is. Csak nagyon félek, hogy mit fog szólni pap hogy abortuszom volt 10 éve. A pap nem ismer.
2019. febr. 11. 10:47
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
22%
Keresztre is feszit ott a helyszínen.
2019. febr. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
17%
Miért gondolod, hogy ez személyesen őrá tartozik. Isten úgyis tudja, minek ezt még más földi halandó orrára kötni, hogy csámcsogjon rajta, vagy visszaéljen az információval.
2019. febr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog elítélni, nem az a dolga. Pláne egy ilyen komplikált helyzetben.

"Ha közületek valakinek száz juha van, és egyet elveszít közülük, nem hagyja-e ott a kilencvenkilencet a pusztában, és nem megy-e az elveszett után, amíg meg nem találja? Amikor megtalálja, örömében vállára veszi, hazamegy, összehívja barátait és szomszédait, és azt mondja nekik: ‘Örüljetek velem, mert megtaláltam elveszett juhomat!’ Mondom nektek: éppen így nagyobb öröm lesz a mennyben is egy megtérő bűnös miatt, mint kilencvenkilenc igaz miatt, akinek nincs szüksége megtérésre." (Lk 15, 4-7)

Igazából minden szentgyónásnál ez történik.

Egyébként van külön katolikus segítőszolgálat, ahol lelkigyakorlatokat szerveznek abortuszon átesett nőknek. Az a mottójuk, hogy "Ne félj, nem ítéllek el". :)) Itt a honlapjuk: [link] Érdemes esetleg utánanézni a programjaiknak is. Én erre bátorítalak. :))

2019. febr. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy megbántad e.
2019. febr. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
0%

Nem fog elítélni. El kell mondanod majd formaságként x miatyánkot és x üdvözlégyet. De a lényeg, hogy mi van a szívedben.

A gyónás nem egy olyan mély beszélgetés, mint a filmekben. Igazából egy formaság. El kell mondani a betanult formulákat.

2019. febr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Rachel Warner ***** válasza:
100%
Utolsó előttinek igaza van,ugyan nem vagyok vallásos,de úgy vélem,hogy egy ilyen súlyú dolgot csak akkor érdemes más orrára kötni,ha valóban megbántad,ergó visszacsinálnád. Ha úgy tartod,hogy valami okból ez egy helyes döntés volt és most is így döntenél,akkor nem hiszem,hogy érdemes meggyónni,az olyan,mintha a párodtól úgy kérnél bocsánatot,hogy közben nem bántad meg,csak le akarod már zárni a vitát. Hidd el,egyszerűbb így,én gyerekkoromban utáltam,hogy fel "kellett" sorolnom a "bűneimet",meg bocsánatot kérni,holott kicsit se bántam.
2019. febr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Valóban kérdéses, hogy megbántad-e, mert a gyónásnak csak akkor van értelme és csak akkor érvényes, ha bánod is amit tettél. Ráadásul az abortusz nem olyasmi, mintha pár alkalommal misét mulasztottál volna, sokkal nagyobb súlya van. Nem beszélve arról, hogy a 10+ év alatt sok más is felgyűlt ott, nem csak az abortusz.

Ha gyónni mész, akkor az csak őszinte szívvel tedd, vagy inkább ne is menj. Illetve ne mise kezdése előtt néhány perccel ess be a gyóntató helyiségbe, lehet jobb lenne, ha előtte beszélnél a gyóntató pappal is.

2019. febr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
46%
Mit fog szólni... Mégis mit szólhat? Jobb esetben beszél majd kicsit az élet szentségéről, aztán feloldoz, rosszabb esetben egyből feloldoz.
2019. febr. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
67%
Ne izgulj nem fog elítélni és semmi olyat nem fog mondani. Nagyon jól tudja, hogy mindenki követ el hibákat, hisz neki is vannak bűnei... Én gyónás előtt mindig használok lelki tükröt és felírom a bűneimet egy papírra. Ez azért jó, mert így semmit sem felejtek el meggyónni. Szerintem te is készülj fel rendesen a gyónásodra. Lehet, hogy előtte nagyon fogsz félni és izgulni, de hidd el utána nagyon jó érzés lesz megkönyebbülve kijönni a gyóntatófülkéből. A pap biztos hogy nem fog elítélni, hisz gondolj csak bele hogy már mennyi mindent hallhatott és ő is követ el bűnöket. Tanácsokat fog neked adni valószínűleg. Ne izgulj és fel a fejjel! Sok sikert! ;)
2019. febr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 KZitus ***** válasza:

Szia

"Mit fog szólni a pap...."

Erről a a Példabeszédek 29:25-ben ez áll: „Az emberektől való félelem tőrt vet.”

Istennek "meggyóntad" már, vagy van szándékodban? Az ő vélemény mennyire fontos a számodra?

2019. febr. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!